Sponzorované odkazy

Štítek: Karibik

Turks a Caicos, kus Anglie omývaný Karibským mořem

Již několikrát jsme zmínili zámořská koloniální území patřící evropským velmocím. Dnes navštívíme další, konkrétně spadající pod Velkou Británii. Ostrovy Turks a Caicos se nacházejí v Karibiku, stovky kilometrů od deštivé Anglie a jejího počasí — místní teploty se pohybují v průměru okolo 30 ° C během léta, a v zimě dojde jen k nepatrnému ochlazení na průměrných 25. Se srážkami příliš nepočítejte, stejně tak s davy turistů, právě naopak. Jedním z důvodů, proč je tato skupina ostrovů řazena spíše k neznámějším je fakt, že geograficky spadají pod Bahamy, které zhltnou 99 % veškerého turismu. I tak zde naleznete luxusní resorty nabízející ty nejkvalitnější služby, zvláště v zátoce Grace Bay na ostrově Providenciales.

Hlavním městem je Cockburn Town ležící na ostrově Grand Turk, kde naleznete typické pestrobarevné koloniální domy i muzeum otroctví.

Rian Castillo

Rian Castillo

Ráj potápěčů

Pakliže se zaměříme na ostrov Provedenciales, jsou dva důvody, proč na něj jet. První jsou dokonalé podmínky pro pozorování podmořského světa, plného pestrobarevných rybek, rozsáhlých korálových útesů či vodních rostlin rostoucích z písečného dna. Proto by neměl žádný milovník potápění vynechat místo zvané Chalk Sound. Druhým důvodem jsou samozřejmě písečné pláže, které splňují všechny atributy karibského standardu, v některých parametrech jej dokonce převyšují.  V roce 2011 byla jedna z provedencialských pláží (abychom byli přesní, již zmíněná Grace Bay) zvolena nejkrásnější pláží světa. Posuďte sami, zda se vám líbí…

Tim Sackton

Tim Sackton

Návštěva ostrovů Turks a Caicos je záležitostí pro všechny, kteří mají rádi soukromí a luxus zároveň. I tak může být pro mnohé problémem cenová hladina, v jaké se pobyt na těchto drobných ostrůvcích pohybuje. Ceny se pohybují od 50 000 a výše, záleží na službách, které během své dovolené chcete využívat. Paradoxně je toto letovisko oblíbeným místem rodin s dětmi, které si tak užívají vstřícnost hotelových komplexů — tobogány, skluzavky a dětské bazény nechybí u žádného většího hotelu.

Britské panenské ostrovy – peněženky připraveny?

Karibik je oblastí, kde se mísí velké množství kulturních vlivů díky koloniální nadvládě odlišných evropských kultur. Našim dnešním cílem budou Britské panenské ostrovy, skupina okolo padesáti drobných ostrůvků rozsetých v Atlantském oceánu a Karibském moři, z nichž je dlouhodobě osídlena necelá čtvrtina. V současné době jsou ostrovy součástí zámořského území Velké Británie, nicméně během 17. a 18. století vystřídaly Britské panenské ostrovy celou řadu správců – Španělsko, Dánsko, Holandsko, Francie a již zmíněná Velká Británie.

Jorge Brazil

Jorge Brazil

Britské panenské ostrovy patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace převážně Američanů, pro Evropany, alespoň dle průzkumů, jsou stále velkou neznámou. Pojďme si představit pár argumentů, které by mohly ovlivnit vaše příští rozhodování při výběru dovolené.

  • Ať už si vyberete jakýkoli ostrov, na všech můžete počítat se soukromím, písečnými plážemi, barevnými korály a překrásnými scenériemi.
  • Pokud trpíte špatným pocitem, když během své luxusní dovolené čelíte realitě v podobě zchudlého místního obyvatelstva, na Britských panenských ostrovech se něčeho podobného obávat nemusíte. Právě naopak, díky příjmům z cestovního ruchu a poměrně silné ekonomice vlivem dolaru, se obyvatelé těší vysoké životní úrovni.

    8126801242_84f444442d_k

    Vin Crosbie

Destinace

Největším ostrovem je Tortola, na kterém se rovněž nachází hlavní město Road Town, kde se koncentruje většina obyvatelstva, a to nejen místního. Do Tortory přijíždí většina zaoceánských lodí, naleznete zde noční kluby, restaurace a obchody, to vše blízko krásných pláží, např.  proslulá Cane Garden Bay.

Patrick Nouhailler

Patrick Nouhailler

Pokud na se na Britské panenské ostrovy hodláte vydat lodí, jakožto jednu ze zastávek, nebudete si muset sáhnout tak hluboko do kapes. V případě, že se vám tato země zalíbila natolik, že toužíte spatřit její kouty zblízka, musím vás upozornit na poněkud vyšší cenu pobytu – za týdenní dovolenou v luxusním hotelu zaplatíte v průměru 150 000 Kč. Samozřejmě, lze nalézt levnější variantu, nicméně samotná letenka vás přijde cirka na 30 000 Kč, a nemůžete počítat s nízkonákladovými společnostmi a lety bez mezipřistání. Inu, ne nadarmo jsou tyto ostrovy tzv. daňovým rájem.

Poznejte to nejlepší ze západního Karibiku!

Loď vám nabídne vše, co si jen umíte představit /

Loď vám nabídne vše, co si jen umíte představit /

Máte už dost chladného a pochmurného, nepříliš povedeného evropského zimního počasí? Pokud ano, tak co třeba popřemýšlet o odreagování se. Vycestujte za teplem. Konkrétně do západního Karibiku. Vydejte se na jedinečnou plavbu, při které poznáte spoustu nových míst. Na sedm nocí na luxusní lodi MSC Divina jen tak nezapomenete!

Jedinečný zážitek začne naloděním v Miami. Dále zavítáte na Falmouth či na Kajmanské ostrovy, konkrétně do místa Georgetown. Pátý den navštívíte Cozumel. Těsně před příjezdem zpět do Miami zamíří loď ještě na Great Stirrup Cay. Bez nadsázky se dá tvrdit, že poznáte nejlepší místa západního Karibiku!

Na lodi se nebudete ani chvíli nudit

Chvílemi se ani nebude zdát, že jste na lodi /

Chvílemi se ani nebude zdát, že jste na lodi /

Na lodi MSC Divina nuda rozhodně nehrozí. Jedná se o největší chloubu plavební společnosti MSC. Na lodi vás čeká spousta komfortního vybavení. Dlouhé chvíle si můžete zkrátit koupáním v bazénu Infinity Pool. A bude se na co těšit, počítejte například s takovými lákadly, jako je plážová zóna nebo skleněné zábradlí. Prostory lodi se nesou v italské designové linii. Dochází tak k ojedinělému skloubení kouzla minulosti spolu s luxusem 21. století. Samozřejmostí jsou restaurace, bary a další společenské a sportovní vyžití.

Dovolená Karibik vám stoprocentně má co nabídnout. Toužíte-li tento rok po něčem novém, ne pouze po stereotypu každodenního lenošení na pláži, mohou být právě okružní plavby ideálním námětem ke změně a co nejrychlejším zamyšlením.

Okružní plavby MSC Cruises nabízí vždy něco, na co nezapomenete. Prožijte týden na nádherné, 333 metrů dlouhé výletní lodi. Ve skvělém prostředí s těmi, na kterých vám opravdu nejvíce záleží. A není se třeba ani obávat toho, že byste si zruinovali peněženku. Plavby se dají sehnat již od ceny okolo 12 tisíc korun – a to je investice, která za to všechno stojí!

Odleťte za exotikou do Asie, Afriky nebo Karibiku už z Prahy

Máte rádi exotiku a říkáte si, že je možná ten nejvyšší čas dát alespoň na chvíli s bohem pochmurnému středoevropskému počasí blížícího se podzimu? Potom určitě přemýšlíte, kam se vydat a na jakou cestovní kancelář se obrátit. Dobrou volbou je bezesporu RUDOLF REISEN, společnost, která nabízí zájezdy a pobyty německých cestovních kanceláří, nyní nově s odletem z Prahy!

Exotiku si můžete užívat kdykoliv v roce /

Exotiku si můžete užívat kdykoliv v roce /

Buďte nároční a požadujte od dovolené maximum. Pokud vás zaujaly oblasti v Asii, Africe nebo Karibiku, co vám brání se sem vypravit? Využijete-li zájezdy německých ck, nebudete litovat. Bude to o něčem jiném. Je všeobecně známo, že Němci jsou náročnější co do komplexnosti a kvality požadovaných služeb, celá dovolená vám navíc paradoxně vyjde o něco levněji!

Exotické zájezdy jsou oblíbené po celý rok

Exotické zájezdy jsou oblíbené mezi turisty všech věkových kategorií. Dalším pozitivem je časová nezávaznost, za exotikou se můžete totiž vypravit 365 dnů v roce. Exotika je širokým pojmem, který znamená pro každého něco jiného, zkuste si odpovědět, co si pod tímto slovem konkrétně představujete vy? Díky tomu si snadněji vyberete, budete mít jasno, co od dovolené očekáváte. Mají to snad být plavby lodí? Nebo jste spíše typ, který touží po poznání divočiny? Nebo raději zalehnete pod stín palmy a oddáváte se šumění mořských vln a pozorujete překrásné světové pláže a jste alespoň na čas jejich součástí? Je to pouze a jen na vás, možnosti máte širokospektré!

Vydejte se na plavbu lodí, nejen po Karibiku /

Vydejte se na plavbu lodí, nejen po Karibiku /

Cestování s odletem přímo z Prahy nabízí značnou pohodlnost a komfortnost. Nyní si můžete objednat zájezd například do Thajska, Malajsie, na Srí Lanku nebo třeba do Dominikánské republiky.

Dopřejte si i vy tolik zasloužený odpočinek a relaxaci. Spojte tyto chvíle s cestováním a poznáváním nových míst. Oblíbeným a osvědčeným prodejcem zájezdů německých cestovních kanceláří v tuzemsku je RUDOLF REISEN. Máte-li jakékoliv dotazy, klidně zavolejte na bezplatnou zelenou linku 800 100 567 nebo navštivte web rudolfreisen.cz.

Exotická dovolená v Karibiku láká svou jedinečností

Máte rádi exotiku a nekončící letní pohodu? Potom i vy máte vskutku celou řadu možností, kam vyrazit na dovolenou vašich snů. Velmi zajímavým tipem může být i rekreace strávená putováním po karibských ostrovech. Jak by se vám líbila taková exotická dovolená na lodi plující z USA po karibských ostrovech (Kuba, Jamajka, atd.)? Láká-li vás tato představa a vidíte-li se již na palubě, začněte určitě plánovat! Možnosti tu rozhodně jsou.

Vše začíná sehnáním levných leten

Plavba po Karibiku patří mezi vyhledávané letní aktivity /

Plavba po Karibiku patří mezi vyhledávané letní aktivity /

Chcete-li strávit dovolenou v Karibiku, tak vůbec to první, co byste měli udělat, je sehnat levné letenky do USA. Právě tam totiž začne vaše cesta, na kterou se tolik těšíte.

Samozřejmě je vhodné, abyste si vše nejprve pořádně naplánovali. Nezapomeňte se informovat na veškeré potřebné informace, využijte k tomu klidně i internet, prostřednictvím kterého můžete získat opravdu množství informací.

Exotická dovolená spojená s plavbou se vám bude líbit. Bude se jednat o romantiku, kterou nelze neocenit. Je to ideální námět k tomu, abyste maximálně potěšili svého partnera. Karibik je místem, které je pro takový tip dovolené ideálním zástupcem. Ročně se sem za dobrodružstvím a jedinečnou atmosférou vypravuje velká spousta turistů z celého světa a ani Češi nejsou naprosto žádnou výjimkou!

Plavby vás okouzlí svojí jedinečností

Plavby na lodi jsou již tak sami o sobě dosti silným zážitkem, na který tak hned nezapomenete. Bude-li se jednat o oblast Karibiku, je třeba ještě navíc počítat s překrásnou přírodou plnou zajímavých druhů živočichů i rostlin. Samozřejmostí je pochopitelně křišťálově čisté moře příjemné teploty a nekončící přísun ostrých slunečních paprsků. Zkrátka letošní dovolená může být tak trochu jiná, ať vykročí ze stereotypu a všedních dnů!

 

Curacao – karibský klenot

strand_4539__1276616136

Ostrov Curacao je plný bílých písečných pláží

Hledáte pro letošní dovolenou opravdu něco extra? Pak se podívejte na krásy ostrova Curacao. Curacao je karibský ostrov náležící do části Závětrných ostrovů. Hlavním městem tohoto nepříliš známého ostrova je Willemstadt a patří do Nizozemského království. Na ostrově se průměrně během celého roku pohybují teploty okolo 30 ºC. Čeká vás tedy nejen příjemné počasí, ale i ohromující krásy ostrova.

Dovolená snů

Na ostrově Curacao si dosyta užijete písečných pláží, které jsou omývány fascinujícím azurově modrým mořem. Pláže nabízejí bohaté sportovní vyžití jako potápění, vodní lyžování, windsurfing nebo jachting. Pobyt u moře si můžete vychutnat například na pláži Sea Aquarium Brach, v jejíž těsné blízkosti se nachází také mořské akvárium. Dokonalou romantiku prožijete v zátoce Chaweng nebo Jan Thiel. Po celodenní  zábavě na pláži vás čekají komfortně vybavené hotely, restaurace a bary. Na Curacao je také ráj nejen pro milovníky exotiky, ale i fanoušky golfu. Ten si můžete užít například v hotelu Santa Barbara Beach&Golf Resort nebo Blue Bay, který je postaven přímo na golfovém hřišti. Kromě golfu se můžete téměř ve všech hotelích věnovat také plážovému volejbalu nebo navštívit fitness a ani vaše dítka se nebudou nudit. Zábavu s dětmi si můžete užít na dětských hřištích, v bazénech a ani hlídaní dětí není personálu na Curacau cizí.

2631759-Curacao-Marriott-Beach-Resort-and-Emerald-Casino-Lobby-5

Na Curacau vás čeká komfortní a moderní ubytování

Curacao je známé především díky modrému likéru, který je běžně k dostání. Vy však máte možnost ostrov poznat i z jiné stránky. Na Curacau se nachází spousta míst, která stojí za návštěvu. Tropické zahrady, akvárium nebo pevnost Beekenburg vás určitě nadchnou. Dobrou zprávou také pro mnohé je, že na ostrově nepotkáte jedovaté hady a voda z kohoutku je naprosto nezávadná a pitná. Curacao je bezpečným ostrovem, který vám nabídne bohaté vyžití přes den, ale i bujarý noční život.

Kuba aneb cesta za nejlepšími doutníky

Největší ostrovní stát Karibiku - Kuba

Největší ostrovní stát Karibiku – Kuba

Největší ostrovní stát Karibiku je znám především jako ráj doutníků, skvělé hudby a kvalitního rumu. Ten se stal jednou z ingrediencí pro známý míchaný nápoj Cuba Libre neboli Svobodná Kuba. Podlehnete kouzlu karibského slunce i vy?

Kuba je plná zajímavých míst

Známou zátoku Guantánamo, kde se nachází vojenská základna námořnictva Spojených států amerických, nalezneme na jihu Kuby. Víc nás však bude zajímat hlavní město Havana, které je označováno také jako Paříž Karibiku. Co nás zde nejvíc zaujme? Malebné uličky, historické památky, turistická letoviska – to je jen výběr ze všech lákadel, která na nás v Havaně čekají. Zvláštní pozornost si zaslouží centrum města, tzv. Habana Vieja neboli stará Havana. Ne nadarmo ji nalezneme i na světovém seznamu kulturních památek UNESCO. Nabídnout nám může řadu muzeí, historických budou a celou řadu dalších památek.

Ráj doutníků a rumu

Ráj doutníků a rumu

Letovisko Santa Lucia – ráj milovníků pláží a potápění

Santa Lucia se stala oblíbeným turistickým cílem díky své průzračné vodě a písečným plážím. Nejste-li zrovna milovníky lenošení na pláži, můžete se ponořit do hlubin moře. Tamní prostředí slibuje nejen nádherné korálové útesy a mnoho druhů podmořských živočichů, ale také mnoho ztroskotaných lodí, k jejichž vrakům se můžete podívat.

Potápění si na Kubě skutečně užijete

Potápění si na Kubě skutečně užijete

Varadero nabízí 17 kilometrů pláží

Nejpopulárnějším turistickým místem je Varadero, v kterém se nachází téměř polovina všech hotelů na Kubě. Na své si zde přijdou jak milovníci luxusního ubytování, tak i skromní cestovatelé, kteří cestují za co nejnižší možné náklady. Varadero nabízí nádherné pláže a podmínky k potápění. Kromě korálových útesů je možné pod mořskou hladinou nalézt i vraky lodí a letadel. Co byste zde však mohli postrádat jsou kubánští domorodci. Varadero je skutečně ryze turistické letovisko.

Kuba slibuje nádherní písečné pláže

Kuba slibuje nádherní písečné pláže

Dovolená v Karibiku nabídne množství zážitků

Karibik je opravdovým rájem /

Karibik je opravdovým rájem /

Třeba právě nyní přemýšlíte, kam se letos podíváte. Možností je vskutku celá řada. Záleží tedy pouze a jen na vás, které místo vás nejvíce osloví. Co třeba dovolená v Karibiku? Vzali jste i tuto možnost v úvahu? Pokud ano, můžete si být jisti, že strávíte dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete. Karibik je totiž oblastí, která nabízí nespočetnou řádku míst, které stojí za návštěvu!

Navštivte Kubu

První pozvána z království Karibiku nebude mířit nikam jinam, než na Kubu. Tento ostrovní stát je právem řazen mezi perly Karibiku. Kubánci jsou příjemní a pohostinní lidé, kteří vám během celého pobytu budou vycházet co nejvíce vstříc. Pod Kubou si představíme asi hned v úvodu kapitalistický stát. Počítejte však s překrásnou přírodou, kde budete moci obdivovat tamější faunu a floru. Nebude chybět ani dlouhé pláže s možností koupání se a potápění v čistém a teplém moři. Hotely na Kubě vás rozhodně nezklamou, budete tam totiž mít komfort se vším všudy!

Potěší i Dominikánská republika

Romantika a spokojenost /

Romantika a spokojenost /

Další možností je potom návštěva Dominikánské republiky. Vyzkoušejte si tedy pobyt v tropickém ráji, jak se často tomuto místu přezdívá. Dovolená bude spojená s teplým počasím, sluníčkem a možností všestranného vyžití. Ať již patříte mezi ty, kteří si raději poleží na pláži, dopřejí lahodný drink a celkově razí, že na dovolené se nemusí o nic starat, nebo dáte přednost poznávání přírodních i historických památek, zkrátka ve všech případech si najdete kousek, který vás donutí k návštěvě Dominikánské republiky.

Nevybrali jste si? Co Mexiko?

Myslíte si, že ani Kuba, ani Dominikánská republika pro vás nejsou tím pravým ořechovým? Nevadí! V tom případě je dobré ještě zvážit cestu do Mexika. Vydejte se sem, zavítejte například do Cancún, tedy země s bohatou a vyspělou kulturou. Zde na vás čekají nevšední zážitky, které dlouze zůstanou ve vašich myslích!

Ať již si vás získala jakákoliv destinace, využijte možnosti last minute, kdy můžete ušetřit kolikrát poměrně dost financí. Podívejte se na nabídku německých cestovních kanceláří, kterou kompletně najdete na Airstop.cz.

Sponzorované odkazy