Sponzorované odkazy

Štítek: Hurghada

Hurghada a blízká letoviska

Hurghada  se posledních letech stává pojmem, pod kterým si představíte azurové pobřeží, barevné rybičky, korály a písečné pláže. Tento přístav v rudém moři ročně navštíví přes 1,5 milionů turistů, kteří se sem sjíždějí z celého světa. Klimatické podmínky jsou pro turismus ideální, celoročně se teplota pohubuje nad hranicí dvaceti stupňů, v létě a na podzim se někdy přiblíží i k čtyřicítce. Teplota moře se rovněž ohybuje v rozmezí 20-30° C, což je nezbytné pro život barevných korálů. Rozhodně se nemusíte obávat, že by vám mohlo během dovolené zapršet, klima je zde tak suché, že během roku téměř vůbec neprší. Nicméně, pojďme si představit ta nejzákladnější a nejdůležitější letoviska.

Hurghada a její kouzlo

Město Hurghada se dělí do tří částí, kde každá má svou charakteristickou povahu.  Jižní část Sakkala je místo rybářů, kteří zde dennodenně vyjíždějí na moře, stejně tak je zde výchozí místo pro turistické poznávací plavby. Sakkala je ze všech částí nejmodernější, nachází se zde spousta čajoven, restaurací a barů. Dahar neboli Downtown je ideální místo ty, kteří se chtějí seznámit s arabskou kulturou, a to prohlídkou obchůdků, stánků či navštívit proslulé bazary, kde se dá sehnat téměř cokoli. Třetí část, tzv. Village Road, je pak dvacet kilometrů dlouhou přehlídkou hotelů a jejich pláží.

Co by kamenem dohodil

Nejznámějším letoviskem, které bychom mohli do „hurghadského regionu“ zařadit je bezesporu Makadi Bay, kde naleznete překrásné pláže, blankytně modrou vodu a velké množství korálů, kterým se zde velmi daří. Pokud se vám poštěstí, zajeďte si do zátoky Sharm El Arab, která je považována za jedno z nejkrásnějších míst pro šnorchlováni v Rudém moři. Avšak mimo hotelové rezorty neočekávejte příliš bujarou atmosféru, městečko Makadi žije spíše poklidným životem.

Další zastávkou může být letovisko Safaga, či spíše městečko Safaga, kde naleznete kromě krásných pláží a moře, i perfektní podmínky pro windsurfing a potápění. Rovněž městečko samotné působí příjmně, jen malá promenáda s kavárnami, obchůdky a restauracemi.

Potápění v Egyptě je pojem,  Richard Peck

Potápění v Egyptě je pojem, Richard Peck

Posledním místem, které si dnes zmíníme, bude El Gouna, malé, leč velmi luxusní letovisko. Hotely zde nabízejí koupání v lagunách, které přirozeně vytváří Rudé moře, či vás vyvezou na samotné pobřeží.  Naleznete zde mnoho obchůdků, restaurací, akvárium a golfové hřiště.

Plánujete dovolenou v Egyptě? Přečtěte si o hotelech!

Někteří z vás se možná letos chystají na dovolenou do Egypta. Jedná se o destinaci, která má po všech stránkách co nabídnout. Prožijete něco nového, těšte se do světa orientu, kde vás čeká spousta památek, ale i koupání v teplém a čistém moři! Ubytování je v Egyptě řešeno formou hotelových komplexů, kde vám nebude vůbec nic chybět, přesto však je dobré, pokud si o tom či onom hotelu dopředu něco zjistíte.

Hilton Long Beach Resort vás příjemně překvapí /

Hilton Long Beach Resort vás příjemně překvapí /

Dovolená v Egyptě je vyhledávaným turistickým produktem mezi lidmi, snad všech věkových kategorií, každý si najde to hlavní lákadlo, díky kterému se sem vydává. Podívejme se nyní alespoň v rychlosti do vůbec nejoblíbenějšího egyptského střediska, kterým je Hurghada.

Hurghada nabízí několik hotelů prvotřídních kvalit

Hurghada je střediskem, které žije z cestovního ruchu, nikoho tak zřejmě nepřekvapí, že nabídne dostatečný výběr z kvalitních hotelů. Mezi ty nejznámější lze zařadit například komplex Sea Gull nebo Titanic Palace. V obou rezidencích si budete připadat jako v pohádce. Nádherné prostředí, dostatek jídla a pití, maximální bezpečnost a veškeré služby. To je jen malý zlomek toho, co prožijete.

Old Palace Resort patří k nejnavštěvovanějším egyptským hotelům /

Old Palace Resort patří k nejnavštěvovanějším egyptským hotelům /

Dalšími hotelovými středisky v Hurghadě jsou potom Old Palace Resort, případně Hilton Long Beach Resort. Jde o moderní komplexy, jež nabídnou ty nejlepší podmínky pro realizaci dovolenou snů. Poslouží jako výtečné zázemí, odkud je možno podnikat výlety za památkami, ale i na pláže, kde se můžete slunit v horkém žáru od rána do večera.

Dovolená v Egyptě představuje zážitek, na který se nezapomíná. V hotelu budete mít všechno, co si jen můžete přát. O turisty je zde postaráno opravdu na nejvyšší možné úrovni. Pokud si o hotelech v Egyptě přečtete navíc nějakou tu recenzi, nemůže se stát, že by vás něco překvapilo, výběr bude ještě více usnadněn!

Vyrazte na dovolenou do exotických zemí, na Kubu nebo do Egypta!

Je tady čas letních dovolených. Třeba ještě stále nemáte jasno v tom, kam se letos vydáte. Potom pro vás máme zajímavý námět, jsou jím tentokrát dvě exotické destinace. Jedná se o Kubu a tak trochu orientální Egypt!

Kuba je perlou Karibiku

holiday komplex na Kubě

holiday komplex na Kubě

Kuba představuje perlu Karibiku. Jedná se o velký stát, který nabídne každému své jedinečné kouzlo. Patříte-li mezi milovníky azurového moře, kdy teploty neklesají pod 24 stupňů a sluncem zalitých pláží, přijdete si zde na své. Kuba je oblíbeným místem i pro vyznavače potápění a šnorchlování. Pokud by vás přece jen lenošení na plážích omrzelo, vydejte se do vnitrozemí a obdivujte například přírodní krasové útvary. Ani ten, který dychtí po poznání historie, nebude zklamán. Kuba nabízí spoustu dochovaných památek ze španělského období.

Kuba má vytvořeno spoustu zázemí pro turisty. Jedná se zpravidla o hotelové komplexi v blízkosti moře. Zde vám nebude v podstatě vůbec nic chybět. Doporučujeme vám využít last minut produkty, kdy můžete výrazně ušetřit!

Hurghada v Egyptě vás jistě zaujme

letecký pohled na Hurghadu

letecký pohled na Hurghadu

Dalším dnešní pozvánkou pro strávení letní dovolené u moře je Egypt, konkrétně Egypt Hurghada. Do země faraonů můžete zavítat v podstatě v jakémkoliv letním období. Užijete si parného sluníčka a přijdete na jiné myšlenky. Obdivujte skvostné pyramidy nebo se oddejte nic nedělání na zdejších plážích, kde jsou také výborné podmínky pro provozování nejrůznějších sportovních aktivit!

V egyptské Hurghadě se vám bude líbit. Je to jedno z nejoblíbenějších egyptských letovisek. O turisty je zde postaráno po všech stránkách. Vyberte si z mnoha hotelových zázemí a nic neřešte!

Hurghada – skok od rybářské vesničky k modernímu gigantu

Hurghada vznikla na začátku 19. století jako malá rybářská vesnička a přístav. Význam Egypta jako turistické destinace však rostl enormní rychlostí a tak se enormní rychlostí vyvíjelo i toto městečko. Z Hurghady vyrostl obří komplex pláží a hotelů a Hurghada se tak stala největším a nejnavštěvovanějším centrem v oblasti Rudého moře. …more »

Sponzorované odkazy