Sponzorované odkazy

Štítek: Antalya

Azur, slunce a kouzlo Blízkého východu – Turecká riviéra

Víte, jaká je neoblíbenější dovolenková oblast v Turecku? Ano, přesně, je jím Turecká riviéra, která je velmi oblíbená u Evropanů. Není se čemu divit, vždyť letoviska, která zde najdete, oplývají veškerou vybaveností a všestranností. Najdete zde krásné pláže, moře plné křišťálové vody a množství možností, díky kterým můžete sportovat i vzdělávat se.

Turecká riviéra se stává častějším a častějším tématem a samozřejmě také častěji navštěvovanou destinací. Tedy přesněji řečeno oblastí, ve které najdete množství oblíbených letovisek, počínaje Alanve a konče Antalve. Turecká riviéra označuje oblast Antalyaského zálivu, který představuje jižní část Turecka, jejíž břehy jsou omývány Středozemním mořem.

01_titanic_deluxe_belek_exterior

Letoviska

Jak již bylo řečeno, Turecká riviéra zahrnuje množství letovisek, které počínají destinací Antalye. Jde o největší město dané oblasti a najdete zde i hlavní letiště.

Riviéru uzavírá město Alanya, které oplývá stejnými možnostmi jako Antalya. Mezi další letoviska, kterých je zde nespočet patří Side, Belek nebo Kemer.

A kam vyrazit?

Již jsme naznačili, že riviéra nabízí široké možností. Navštívit můžete jak přírodu, tak staré památky. Za památkami se vydejte do měst Side, Perge, Aspendos a Thermessos.

Tipy na výlety

  • Národní park Köprülü
  • Národní park Olympos
  • Vodopády Dudensee v Antalyi

4.1.1

Antalya, orientální kráska

Jednou z nejznámějších a nejkrásnějších destinací Turecké riviéry je město Antalya, které 14se řadí k nejnavštěvovanějším místům Turecka. Kromě toho, že leží v Turecké riviéře, je nutno říci, že dokonce představuje srdce Turecké riviéry. Jaké možností nám Antalya nabízí? Co krásného v ní najdeme?

Antalya je jedním z největších měst Turecka. Obydleno je dvěma miliony obyvatel a lidnatý střed obklopují mohutné hory Taurus. A kromě toho, že je největší, je i nejoblíbenější. A není se čemu divit, neboť pohoří Taurus tyčící se na pozadí města dotváří kouzelnou atmosféru a okolní dlouhé zlatavé pláže poskytují romantické zázemí.

Jak se sem dostat?

Do Antalye se dostanete letadlem po třech hodinách letu. Letiště najdete přímo ve městě, po samotném Turecku tedy nemusíte vůbec cestovat. Stačí vám jen krátká cesta autobusem z letiště do hotelu.

Opěvované zlatavé pláže

Pláže u Antalyi jsou jemně písčité a zlatavé. Destinace stejně jako pláže samotné jsou vhodné pro zamilované i pro rodiny s dětmi. Báječně si zde odpočinete a prohřejete svoje podzimem promrzlé tělo, neboť teplota moře je vyhřáté středozemním sluníčkem.

Tipy na výlet

  • Stará část města Kaleici
  • Hadriánova brána
  • Mešita Yivli Minare
  • Archeologické muzeum

Naplánujte si dovolenou v Turecku

Turecko patří mezi stále více vyhledávané turistické destinace. Jedná se o lokalitu, která má co nabídnout. Turecká přímořská střediska se vyznačují vysokou komfortností, jakousi komplexností nabídky služeb a v neposlední řadě příjemným prostředím, čistým, teplým mořem a spoustou pláží a dalších lákadel k volnočasovým aktivitám!

Turecká Antalya zajišťuje výbornou letní dovolenou /

Turecká Antalya zajišťuje výbornou letní dovolenou /

Přemýšlíte-li, kam se letos vypravíte za sluníčkem, nemusí být Turecko vůbec špatným nápadem, ba spíše opačně. Strávíte zde totiž několik dní, na které budete dlouho vzpomínat. Do Turecka vycestujete pochopitelně letecky, je jen na vás, jaké konkrétní místo zvolíte, je z čeho vybírat.

Alanya x Antalya, aneb nejoblíbenější turecká střediska z rychlíku

Asi se nenajde nikdo takový, kdo by něco neslyšel o místech, jako jsou Antalya nebo Alanya. Jedná se o vůbec nejoblíbenější místa k trávení letní dovolené v Turecku. Je samozřejmě spousta NEJ, proč navštívit tu či onu lokalitu, níže v textu přineseme jen stručný výtah lákadel obou míst.

Ani v Alanyi nuda nehrozí /

Ani v Alanyi nuda nehrozí /

Nejprve se podívejme do Alanye, jde o významné historické centrum středověkých a starověkých civilizací. Příznivci minulosti si zde rozhodně přijdou na své, ostatně stejně tak i vyznavači klasického letního nicnedělání u moře. V Alanyi na vás čekají dvě pláže, které jsou od sebe odděleny útesem, na němž se tyčí dominanta – stará pevnost!

Antalya potom představuje přístavní město s více než jedním milionem obyvatelstva. Právě zde lze zažít vskutku jedinečnou scenérii. Zatímco na jedné straně můžete obdivovat mohutné pohoří Taurus, o několik kilometrů dále na vás čekají nádherně upravené pláže a pohodové koupání ve Středozemním moři! Do Antalye se vypraví spíše tací, kterým nevadí větší množství turistů a s tím spojený živější ruch! Na druhou stranu se zřejmě nestane, že byste zde něco postrádali!

Turecko je kouzelná země, která každoročně láká davy cestovatelů, kteří touží po všestranném vyžití, přidat se k nim letos můžete i vy!

Sponzorované odkazy