Sponzorované odkazy

Štítek: Bulharsko

Zajímavá letoviska v Bulharsku

Pokud již jste unavení a přetažení z každodenního života v práci, běhání po všech čertech a neustálého stresování, pak byste měl vyrazit na dovolenou, kterou si určitě zasloužíte. Skvělou volbou, kam vyjet na dovolenou, je Bulharsko, kam se dostanete rychle a levně. V tomto článku se podíváme na to, kam v Bulharsku vyrazit. Dozvíte se, jaká jsou ta nejzajímavější bulharská letoviska.

Většina turistů míří v Bulharsku na severním pobřeží, kde se rozléhá známé Slunečné pobřeží. Tato část Bulharska je vzdálena necelých 35 kilometrů severně od Burgasu. Na tomto pobřeží najdete až 500 hotelů. Slunečné pobřeží je centrem zábavy, veškerého bulharského dění a krásných pískových pláží. Pokud byste však chtěli dát přednost většímu klidu, tak si vyberte jiné místo.

beach-362217_1280V jižní části Bulharska najdete také několik krásných letovisek, která stojí za návštěvu. V jižní části pobřeží najdete více klidu, protože, jak již bylo řečeno, většina turistů si vybírá pobřeží severní. Klidnou dovolenou si užijete hlavně v letovisku Kiten a letovisku Lozenec. Jsou sice méně

veliko-turnover-107352_1280

Balčik, Bulharsko

imagesBalčik zvaný jako Bílé město si nese svoji přezdívku díky vápencovým skalám lemujícím celý Balčik. Vápencové skály město však neobkličují, ale prolínají se i jeho zástavbou. Balčik se pyšní bohatou historií, zajímavou architekturou, ale také plážemi a lázněmi, které nepomohou pouze vašemu fyzickému zdraví a kráse, ale i psychické pohodě.

Balčik leží nedaleko od letiště Varna, a tak se stává zajímavou turistickou destinací, která je snadno přístupná a přitom klidná, neboť netvoří dominantní dopravní uzel. Významnější turistickou destinaci představuje nedaleké město Albena.

Balčik je právem nazýván jako Bílé město, důvodem nejsou jen bílé vápencové skály, ale i bílé domy postavené z bílého pískovce. Balčik tak představuje tradiční jižanské městečko prodchnuté bílou barvou. Snad každou duši potěší úzké uličky klikatící se mezi domečky. Město je prodchnuté romantikou a starými časy.

Historické památky

V Balčiku můžete navštívit Palác královny Marie, který je významnou architektonickou památkou.

Přírodní památky

Pokud vás láká spíše příroda, navštivte botanickou zahradu, nebo se můžete projet lodí, která vyplouvá z místního přístavu a nabízí vám tak možnost poznat okolí z mořské hladiny.

Relaxace

Zarelaxovat si můžete na místních plážích s jemným pískem či v lázních.

Slunečné pobřeží

ID-10035982Slunečné pobřeží, nejdelší letovisko v Bulharsku, odpovídá svému jménu. Dovolenou si tu užijí mladší, starší, přátelé i páry, dokonce rodiče s dětmi. Mořské dno se svažuje pozvolna, břeh láká k slunění, lenošení a krásným procházkám a moře se třpytí jako jiskry v očích dítěte.

Slunečné pobřeží je pobřežní letovisko, jehož dominantou je sedmikilometrová písečná pláž. První fáze vzniku Slunečného pobřeží proběhla kolem roku 1965, druhá pak v letech devadesátých.

Slunečné pobřeží připomíná Zlaté písky ležící severně od Varny. Severně od Slunečného pobřeží se rozkládají kopce Balkánského pohoří, které lákají k pěším túrám a horské turistice. Kromě Balkánského pohoří je celé Slunečné pobřeží rovinaté.

Místní Akvapark Action a Akvapark Nessebar

Velkou atrakcí jsou dva místní akvaparky. První je akvapark Action, který leží blíže u severního okraje Slunečního poběří. Druhý Nessebar leží u Ravdy. Nessebar neleží v přímé blízkosti Slunečného pobřeží, ale jezdí zde pravidelný autobus, který vás tam dopraví.

Hotely a restaurace

Na Slunečném pobřeží se nachází až na 500 hotelů se 110 000 lůžky, 130 restaurací a velké množství hudebních klubů a nočních klubů.

 

Zlaté písky – bulharský poklad

imagesCAC0EGVW

Bulharsko vás zve na Zlaté písky

Bulharsko je ze strany českých turistů jednou z nejnavštěvovanějších zemí během letních dovolených. Cenová dostupnost a turistická vybavenost na vysoké úrovni je pro Bulharsko typická stejně jako jídelníčky v češtině a možnost levných nákupů. Mezi největší turistické destinace patří Zlaté písky, které vás okouzlí písčitými plážemi, čistým pobřežím a osvěžujícím Černým mořem.

 

Najdete svůj poklad?

 

images

Relax na pohodlných lehátcích je dostupný všem

Ke Zlatým pískům se váže legenda, která vypráví o pirátech, kteří zde zakopali zlatý poklad. Piráti však rozzlobili Zemi a ta přeměnila poklad ve zlatý písek, který podle legendy pokrývá jednu z nejkrásnějších pláží Evropy. Pláž dlouhá 4 km a v místech široká více než 100 metrů je pokrytá krystalovými zrníčky písku a rozmanitými mušlemi. Vstup do moře je pozvolný, což ocení zejména rodiny s menšími dětmi. Využít také můžete širokou nabídku vodních sportů. Ozvláštnit si dovolenou můžete svižnou jízdou na vodních lyžích nebo plachtěním. Pláže jsou dobře vybaveny, téměř všude najdete restaurace nebo stánky s občerstvením, a když se vám nebude chtít udělat ani krok, určitě kolem vás během dne několikrát proběhnou pánové s lahodnými kukuřicemi (carevičky) nebo preclíky.

V okolí Zlatých písku se nachází přírodní rezervace, klášter vytesaný ve skalách či aquapark, a tak ani turistika nezůstává opomenuta. Navštívit můžete také nedalekou Varnu, kde na vás čeká delfinárium, přístav a rozmanité památky.

Které pláže obdržely v roce 2013 Modrou vlajku?

maslinica-beach-big

Maslinica a její krásná zákoutí

Fond pro ekologickou výchovu při Radě Evropy stejně jako každý rok uděloval plážím a jachtařským přístavům prestižní ocenění tzv. Modrá vlajka. Ocenění se uděluje nejen evropským plážím, jak tomu bylo v minulosti, ale i plážím, které se nachází v Africe, Severní Americe, Asii, Austrálii nebo na Novém Zélandu. Které pláže se mohou po roce 2013 pyšnit vztyčenou modrou vlajkou?

Modrá vlajka = vysoký komfort

Celkové hodnocení se odvíjí od dílčích 32 kritérií, které jsou sledovány. Mezi nejvýznamnější kritéria patří kvalita mořské vody, čistota pláže, bezpečnost, vybavenost nebo například péče o životní prostředí. Pakliže pláž ocenění získala, musí si ho každý rok obhajovat, což je dobrá motivace k udržení vysokého standardu. V roce 2013 bylo do projektu zapojeno přes tři tisíce pláží. Mezi nejnavštěvovanější dovolenkové destinace stále patří Chorvatsko. Kde najdete Modrou vlajku v Chorvatsku? V roce 2013 získalo Modrou vlajku celkem 102 pláží a mezi nimi například pláž Katoro (Umag), Maslinica (Rabac), Dražica (Krk) nebo pláž Kostanj (Rijeka). Modré vlajky vám pomohou zúžit výběr mezi širokou nabídkou chorvatských pláží a prázdninových destinací.

9138148

Noční krása bulharské Marina Dinevi

V Černé Hoře bylo v roce 2013 oceněno celkem 15 pláží a mezi nimi Pláž Centar (Sutomore) nebo Kalardovo (Tivat). Řecko se chlubí celkovým počtem 379 oceněnými plážemi, které se nacházejí na každém ostrově i pevnině. Bulharsko vám může nabídnout 11 oceněných pláží jako například Duni (Sozopol) nebo Marina Dinevi (Nesebar). Podívejte se i vy, kde na vás čekají oceněné pláže. Seznam je veřejně dostupný na adrese www.http://www.blueflag.org.

Dovolená v Bulharsku – levná letní dovolená u moře

Mister GCChcete letos k moři, ale zdá se vám, že na to tak nějak nebudete mít finance? Obvyklé letní destinace nejsou kolikrát nejlevnější záležitostí. To však neznamená, že byste museli být doma nebo se budete muset spokojit pouze s nějakou naší českou přehradou nebo koupalištěm. Co třeba dovolená v Bulharsku? Obecně lze říci, že se jedná o něco, jako je Levné moře.

Dovolená v Bulharsku není nikterak finančně náročná. Může vám přinést opravdu pestré vyžití. …more »

Sponzorované odkazy