Sponzorované odkazy

Itálie je cílem turistů ve dvou významných ročních obdobích, nejprve v létě, kdy se milióny turistů vyvalí na písečné či oblázkové pláže italského pobřeží a nechají se omývat vlnami Středozemního moře, a následně v zimě, kdy se svahy Alp pokryjí vysokou pokrývkou sněhu, a vytvoří tak perfektní podmínky pro sjezdové lyžování či snowboarding. Co ale v mezidobí? Má Itálie co nabídnout i na podzim, respektive na jaře? Jednoznačnou odpovědí je samozřejmě ano, my se zaměříme na Itálii podzimního času, konkrétně navštívíme region Kampánie, oblast na jihozápadním pobřeží mezi městy Neapol a Salerno. Možná si myslíte, že cílem dnešního putování bude legendární město Pompeje, které se právě v dané lokalitě nachází; nicméně zklamu vás — našim dnešním cílem je totiž městečko Amalfi, respektive Positano.

Vzhůru do kopce

užijete už při cestě tam. Silnice vedoucí od Neapole je rovná jen zpočátku, pak se zvedá do úzkých a klikatých serpentýn, které si užijí hlavně milovníci řízení. První zastávkou je město Postino, pro nějž jsou charakteristické velmi úzké uličky, ohromující výhledy a typické barevné domy. Nejedná se o místo, kde byste jeli cíleně za koupáním, spíše naopak — díky poměrně šikmým svahům je přístup k na pláž poměrně složitý, což se odráží i na množství pláží ve městě (naleznete zde všehovšudy dvě). Jak jsem již zmínila, ulice jsou v Postinu velmi úzké a křižují téměř celým městem, což sice znemožňuje dopravu auty, tím spíše však podněcují prozkoumávání všelijakých zákoutí a výklenků, a objevování tajů města. Co se týče kulturních památek, či jiných zajímavých míst, bude pro vás nejspíš Postino zklamáním — všeho všudy se zde nachází jeden jediný kostel, a to svaté Marie Assuntské.

Giuseppe Milo

Giuseppe Milo

Budeme-li se chtít trochu zapotit a nabažit se nových výhledů na krajinu, existuje zde velmi populární stezka Sentiero degli Dei, která se táhne po vrstevnici několik desítek kilometrů. Záleží na vaší fyzičce a odhodlání, je možné dojít totiž až do Sorrenta.

Amalfi je druhou zastávkou, město, které dává název celému pobřeží. Nutno podotknout, že na rozdíl od Postina, Amalfi je přece jen o něco známější mezi turisty, což v překladu znamená, že během letních měsíců je zde nejen hlava na hlavě, ale také se nával promítne na cenách. Hlavními lákadly jsou domy vystavené v prudkých svazích a katedrála Sant Andrea.

Giuseppe Milo

Giuseppe Milo

Sponzorované odkazy