Sponzorované odkazy

Podívat se na planetu Mars patří mezi nejčastější lidská přání. Rudá planeta fascinuje vědce i širokou veřejnost, nicméně spatřit ji se podaří jen minimálnímu počtu lidí, a to až v daleké budoucnosti. Osvoboďme se nyní od snění a vezměte do rukou atlas, vyhledejte v něm Kanárské ostrovy a až budete jisti jejich geografickou polohou, zaměřte se na jeden konkrétní, a to ostrov Lanzarote, cíl dnešního putování. Jakmile spatříte fotografii pořízenou na ostrově Lanzarote, pochopíte, proč jsem na začátku zmiňovala právě planetu Mars — většinu povrchu pokrývá poušť červenohnědé barvy, tvořená lávovými vyvřelinami. Tento exotický vzhled nejenže staví Lanzarote mezi nejzajímavější místa planety Země, rovněž zde nalezneme spoustu endemitických druhů a specifické klima — velká část ostrova je proto chráněná zákonem, nejčastěji jako přírodní rezervace a národní parky.

Nadja Varga

Nadja Varga

Pokud vás zaujal vzhled ostrova, při jeho návštěvě rozhodně neopomeňte jihovýchod, kde se nachází vulkanické pohoří Montanas del Fuego, které je součástí národního parku Timanfaya. Specifika této oblasti jsou stále činné sopky, o jejichž aktivitě svědčí unikající sirné plyny, horké písky či gejzíry vařící vody. Místní využívají těchto přírodních skutečností ve svůj prospěch, a proto se můžete setkat s fenoménem restaurací, kde vám vaše jídlo připraví na lávovém písku, za což si sice připlatíte, ale za ten zážitek to přeci stojí!

Michael Panse

Michael Panse

Pěší turistika i pohádkové pláže

Lanzarote je místo, které oceníte jako milovník turistiky, i jako typický plážový povaleč, přestože ta druhá skupina osob bude mít přece jenom omezený výběr. Co se týče pěších výletů, můžete si vybrat z mnoha turistických tras, které těží z malé rozlohy ostrova. Nejzajímavější a také nejnáročnější trek se nazývá Camino de Guatifay, jenž začíná na severozápadním pobřeží Lanzarote a následně se klikatí pozvolně vzhůru. Je nutno podotknout, že tato trasa není pro turisty začátečníky, neboť není značená, v několik místech neznačená a nikterak jištěná.
Mezi nejznámější pláž patří Papagayo, respektive Playas de Papagayo, na jihovýchodním cípu ostrova. Pro tyto pláže je typický zlatý písek, úžasné výhledy a spousta drobných zákoutí, kde vás nikdo nebude rušit.

Lorena Suárez

Lorena Suárez

Sponzorované odkazy