Sponzorované odkazy

Štítek: Afrika

Mauricius, místo kde čas plyne pomaleji

Mám pro vás malý kvíz. Pokud na něj přijdete, rozluštíte název dnešního článku o něco rychleji než ti, co si jej přečtou o pár řádků níže. Otázka zní — jak se jmenuje nejlidnatější stát Afriky, který ve své historii vystřídal mnoho vlastníků, od Nizozemců po Angličany, jehož hlavním vývozním artiklem je již od 18. století cukrová třtina, z níž místní vyrábějí proslulé třtinové rumy? Správnou odpovědí nemůže být nic jiného, než Mauritius, drobný stát na východě Afriky, který je ve světě znám díky svým bělostným písčitým plážím, azurovému moři, i jako místo bělostné pláže, azurové moře, zajímavou historii i jako domov endemitického dronteho mauricijského zvaného dodo, ptáka, kterému byla osudná invaze nepůvodních druhů živočichů.  Mauricius je hlavním ostrovem, Rodrigues pak druhým významným, zbytek tvoří různě rozseté ostrůvky.

Ludovic Lubeigt

Ludovic Lubeigt

Julian Mason

Julian Mason

Je libo pláž, či příroda?

Mark Twain jednou prohlásil, že nejprve byl stvořen Mauritius a až pak, podle jeho vzoru, nebe. Pakliže jste někdy viděli fotku, která byla na tomto ostrově pořízena, dáte mu pravděpodobně zapravdu. Pojďme si pomyslně rozdělit ostrov podle světových stran a uvést kam rozhodně zamířit. Severnímu pobřeží figuruje pláž Trou aux Biches, která vám nabídne dva kilometry jemného písku, korálové ostrovy a nezapomenutelné západy slunce; jižní pláž St. Felix díky své poloze znemožňuje koupání, avšak barevný kontrast mezi okolní zelení, azurově-tyrkysovým mořem a písečnou pláží společně s nebývalým klidem dělají ze St. Felix velmi oblíbené místo. Východní pobřeží nabízí o něco méně luxusní místa, co se servisu týče, nicméně šířka a čistota pláží celkový dojem znova zvrátí do kladných hodnot — co říkáte na pláž Belle Mare? Zbývá západ, jehož synonymum je pláž Flic en Flac.

Ludovic Lubeigt

Ludovic Lubeigt

Samozřejmě pro ty, kteří nejsou zvyklí lelkovat celý den na pláži, nabízí Mauritius mnoho jiných aktivit. Zkuste navštívit místní botanickou zahradu, kde mimo jiné naleznete největší leknín světa zvaný viktorie královská, mauricijské akvárium či se stát na chvíli Tarzanem a pokusit se zdolat lanový park na východním pobřeží.

Tom Ward

Tom Ward

<

Dovolená pod hladinou moře

manta

I takhle můžete trávit svoji dovolenou

Nejedná se o dovolenou v ponorce, ale o netradiční třípatrový apartmán, jehož dvě patra jsou umístěna pod hladinou Indického oceánu. Tento apartmán najdete na ostrově Pemba v resortu Manta. Ostrov je součástí souostroví Zanzibar, které patří k Tanzanii. Toto plovoucí apartmá si můžete pronajmout za cca 30 000 Kč.

Nic pro klaustrofobiky

Apartmán navrhli švédští architekti. Je obložen místním tvrdým dřevem a ke dnu je připevněn silnými lany. Jeho nejspodnější část je ponořena 4 metry pod hladinou moře. Zde je také umístěna ložnice. Kolem celého pokoje jsou okna, takže máte k dispozici výhled v téměř 360 stupních. Ve druhém patře je obývací pokoj a koupelna a střechu tvoří opalovací terasa. Ve dne je k vidění bohatý podmořský život, ale o nic nebudete ochuzeni ani v noci. Můžete rozsvítit podvodní reflektory a pozorovat například olihně. Pobyt samozřejmě nemusíte trávit pouze ve vašem apartmá. Ostrov Pemba je proslulý řadou malých pláží, kde na moc turistů nenarazíte. Stále tu totiž chybí odpovídající infrastruktura. Ostrov má rozlohu 988 km2 a žije zde asi 30 000 obyvatel. Největší město se jmenuje Chake a mezi hlavní přístavy patří Wete a Mkoani. Najdete tu i malé letiště. Ostrov je proslulý pěstováním hřebíčku a jeho vůní je prosycený prakticky celý ostrov.

pemba

Azurové moře, čisté pláže, co víc si přát?

Nemusíte si užívat luxusu v podobě podmořského apartmánu, i s normálním ubytováním stojí ostrov Pemba za to. Dopřejte si tedy klid a pohostinnost místních obyvatel v v exotickém prostředí.

Kapverdy

kapverdy1

Čisté pláže a azurové moře, to jsou Kapverdy

Souostroví Kapverdy se skládá z celkem 10 ostrovů a 5 menších ostrůvků. Toto souostroví má nechvalně proslulou historii především díky otrokářství. Ostrov Santiago byl v minulosti využíván jako hlavní překladiště otroků vyvážených ze západní Afriky. V současné době jsou ale Kapverdy republikou a také trochu netradiční turistickou destinací.

Rozmanitost především

Povrch ostrovů tvoří především pouště a kromě akácií, jednoho mahagonového háje a lesního parku na ostrově Maio tu moc vegetace nenajdete. Na ostrově Fogo můžete obdivovat stále aktivní vulkán Pico do Fogo, který má výšku 2 975 m. Na tomto ostrově také můžete praktikovat horskou turistiku. Pro milovníky moře je naopak vhodný ostrov Sal, kde se nachází dlouhé pláže s bílým pískem a čistou azurovou vodou. Můžete si zde také užít jízdu plachetnicí nebo adrenalinový zážitek při lovu ryb. Nedotčenou přírodou, řadou pláží a minimem turistů zase oplývá ostrov Boa Vista. Na místě si můžete pochutnat na rybách a dalších mořských plodech. Místní specialitou je cachupa. Do té patří kukuřice, fazole, zelí, sladké brambory a vepřové nebo rybí maso. Denní teploty zde neklesají pod 20 °C, takže na dovolenou můžete vyrazit prakticky kdykoliv.

kapverdy2

Vrak lodi na mysu Santa Maria

Ostrovy nejsou zasaženy výstavbou velkých hotelových komplexů ani zde nenajdete města s tržišti nebo diskotékami. Pokud máte rádi trochu toho klidu, jsou pro vás Kapverdy ideální destinací.

Tamerza – zelená perla pouště

tamerza1

Vyhlášený místní vodopád

Tunis neznamená jen obrovské hotelové komplexy, pláže, kde je hlava na hlavě a vtíravé beach boye. Láká vás netradiční dovolená? Objevte kouzlo Tamerzy – největší horské tuniské oázy, která se nachází v nadmořské výšce 800 metrů nad mořem. Co vám nabízí?

Tunis trochu jinak

Tamerza se nachází na jihu Tuniska, asi 450 kilometrů od hlavního města Tunis v blízkosti jezera Chott El Djerid. V Tamerze se najdete kaňon s vodopády, samozřejmě poušť, palmové háje a také malebné pohoří Atlas. Největší vodopád, na který jsou Tunisané opravdu pyšní, připomíná spíše potůček s několikametrovým spádem. Pod ním se rozprostírá malé jezírko, ve kterém se můžete osvěžit. Tamerza se jmenuje také město, které je obehnané hradbami. To je už dostatečně zásobeno vodou tak, aby mohla zavlažovat i přilehlé palmové háje. I když zde moc neprší, v roce 1969 byla oblast postižená ničivými záplavami, které si vyžádaly několik stovek obětí. Zajímavostí je, že v některých částech oázy Tamerza byl natáčen slavný film Anglický pacient.

tamerza2

Staré město Tamerza

Cestovní kanceláře sem vozí turisty na fakultativní výlety kolem známých solných jezer, v okolí oázy se ale nachází i několik hotelových komplexů, menších hotýlků a za zmínku rozhodně stojí například luxusní hotel Tamerza Palace. Ten je vybaven veškerým komfortem a službami, takže vám při dovolené rozhodně nic scházet nebude. Vydejte se poznávat krásy Tunisu z jiného pohledu a ještě letos si rezervujte termín u vaší cestovní kanceláře!

Za zážitky do Keni

Beach-near-Mombasa

Keňské pláže nebudete chtít opustit

Toužíte poznat nepoznané, vidět nevídané a zároveň navštívit místo, kde nebyl každý? Pak určitě musíte vyzkoušet východoafrickou Keňu. Největším lákadlem této úchvatné země jsou určitě národní parky se spoustou volně žijících zvířat, která jsou pro Afriku typická. Vidět zde můžete slony, žirafy, nosorožce nebo krokodýly. Mnoho z vás však neví, že Keňa je bývalou britskou kolonií a proto je vyhlášená svými kurzy angličtiny. Můžete sem tedy vyrazit i za vzděláním a své obdivovatele si jistě najdou i nedotčené pláže na břehu Indického oceánu.

Napříč Keňou

Ohromující je rychle se měnící krajina. Když se vydáte napříč zemí, najdete vedle bujné vegetace horského lesa nehostinné polopouště, vedle úrodné krajiny zase vyprahlé planiny. Na rovníku můžete obdivovat vrcholky hor pokryté sněhem. Vedle mnoha zvířat, žijících převážně v národních parcích, vás jistě uchvátí i pláže s bílým pískem a teplá voda Indického oceánu. Za návštěvu určitě stojí i město Mombasa. Je to nejstarší keňské město, kde najdete úchvatnou historickou čtvrť. Mombasa je též významný přístav a křižovatka mezi Afrikou a Asií. Nejen na zemském povrchu můžete obdivovat krásy Keni. Když se vydáte pod mořskou hladinu, uchvátí vás korálové útesy, které jsou domovem mnoha rozmanitých druhů živočichů a rájem potápěčů. Pro spoustu turistů je magnetem krokodýlí farma Mamba Village. Je největší krokodýlí farmou v Africe a nachází se v severní části. Ve městě Malindi zase můžete obdivovat historické památky z období arabské a portugalské nadvlády. 

www.explore254.com-mount-kenya-national-park

Národní parky Keni jsou fascinující svou rozmanitostí

Keňa je po všech stránkách a ze všech stran úchvatnou destinací volající po návštěvě. Vydejte se letos někam jinam a zažijte dobrodružství v Keni!

Kouzelný Madagaskar

4881e36919ac2da7ce8b595e0e5363ac

Bělostné pláže na vás čekají v oblasti Nosy Be.

Toužíte se vydat do míst, která inspirovala tvůrce známé animované pohádky na pokračování? Máte pocit, že vás Afrika již nemůže ničím ohromit? Vydejte se na Madagaskar! Tento ostrov je čtvrtý největší na světě a zároveň právem patří mezi nejzajímavější místa světa. Na své si tady přijdou zejména milovníci rostlinné a živočišné říše. Ačkoli se Madagaskar nachází blízko Afriky, je zajímavé, že z typických afrických zvířat tu nežije téměř žádné. Nejen zvířenu, ale také rostliny můžete obdivovat v této rajské přírodě. Nachází se tu desítky druhů lemurů, ale také více než 1200 druhů orchidejí.

Kam letět a na co se těšit

Hlavním letoviskem Madagaskaru je ostrov Nosy Be, který se rozkládá u západního pobřeží. V jeho blízkosti se nacházejí další menší ostrůvky, které taktéž jistě stojí za návštěvu. Z Prahy sem doletíte asi za 13 hodin a po nezbytné aklimatizaci jistě oceníte relax na bělostných plážích, které omývají teplé vody Indického oceánu. Obdivovat tu můžete jak zelené deštné pralesy s mnoha druhy volně žijících zvířat, tak i vyprahlé pouštní oblasti. Letovisko Nosy Be je také oblastí se spoustou restaurací a pestrým nočním životem. Za zmínku stojí i hlavní město Madagaskaru Antananarivo ležící ve vnitrozemí, ve kterém se snoubí moderna v architektuře s nostalgickými pozůstatky francouzské koloniální éry. Ulice Antananarivo tvoří jedno velké tržiště, kde zakoupíte velké množství suvenýrů či dárků pro příbuzné.

ring-tailed-lemurs-1014121

Madagaskar zdobí pestrá fauna a mezi nimi i roztomilí lemuři

Toužíte-li po nevšedních zážitcích a jste vášnivým fotografem, určitě zařaďte Madagaskar na seznam letní dovolené.

Dovolená v Maroku

morocco

Marocké pláže vás uchvátí svou krásou

Gibraltarský průliv neodděluje Maroko pouze od Španělska, ale také od Evropy a od světa, který je nám Evropanům dobře znám. Pokud navštívíte úchvatné pevnosti v Jižním Maroku nebo staré arabské čtvrti (medíny) velkých měst, zjistíte, že se zde způsob života prakticky nezměnil po celá staletí. Maroko vám nabízí nejen nádherné čisté pláže na pobřeží Atlantiku, ale i množství historických památek. Maroko je tedy destinací vhodnou k odpočinku i k poznávání. Projížďku na velbloudech ocení především děti. Tato atrakce je mezi turisty velmi oblíbená.

Co nevynechat aneb nenechte si ujít

Pokud jste si vybrali Maroko jako dovolenou určenou k poznávání historických památek, určitě byste měli navštívit královské město Fes. Je to jedno z nejzachovalejších středověkých měst, ve kterém se nachází arabská čtvrť (medína) nazývaná Fes el Bali. Dalším městem, které by na vaší trase Marokem nemělo jistě chybět, je slavná Marákeš. Je to nejjižněji položené královské město. Marákeš má přezdívku červená perla Maghrebu. Tuto přezdívku si město vysloužilo díky rudým stěnám domů, které byly postaveny z vysušeného jílu. Při dopadu slunečních paprsků stěny domů přímo září. Marákeš je též vstupní branou do pouště.

tour_img-70925-48

Marákeš je známá svou jedinečnou architekturou a bohatou historií

Dalším neméně působivým místem je Volubilis – největší římská zřícenina v Maroku. Tato zřícenina se nachází nedaleko města Meknes a můžete tu obdivovat mohutný Triumfální oblouk a překrásné mozaiky staré 2000 let. Za osmý div světa, lákající vás k návštěvě, je neoficiálně považována mešita Hassana v Casablance s 210 metrů vysokým minaretem. Tato mešita pojme až 2500 věřících. Maroko jistě nadchne i ty nejnáročnější turisty.

Odleťte za exotikou do Asie, Afriky nebo Karibiku už z Prahy

Máte rádi exotiku a říkáte si, že je možná ten nejvyšší čas dát alespoň na chvíli s bohem pochmurnému středoevropskému počasí blížícího se podzimu? Potom určitě přemýšlíte, kam se vydat a na jakou cestovní kancelář se obrátit. Dobrou volbou je bezesporu RUDOLF REISEN, společnost, která nabízí zájezdy a pobyty německých cestovních kanceláří, nyní nově s odletem z Prahy!

Exotiku si můžete užívat kdykoliv v roce /

Exotiku si můžete užívat kdykoliv v roce /

Buďte nároční a požadujte od dovolené maximum. Pokud vás zaujaly oblasti v Asii, Africe nebo Karibiku, co vám brání se sem vypravit? Využijete-li zájezdy německých ck, nebudete litovat. Bude to o něčem jiném. Je všeobecně známo, že Němci jsou náročnější co do komplexnosti a kvality požadovaných služeb, celá dovolená vám navíc paradoxně vyjde o něco levněji!

Exotické zájezdy jsou oblíbené po celý rok

Exotické zájezdy jsou oblíbené mezi turisty všech věkových kategorií. Dalším pozitivem je časová nezávaznost, za exotikou se můžete totiž vypravit 365 dnů v roce. Exotika je širokým pojmem, který znamená pro každého něco jiného, zkuste si odpovědět, co si pod tímto slovem konkrétně představujete vy? Díky tomu si snadněji vyberete, budete mít jasno, co od dovolené očekáváte. Mají to snad být plavby lodí? Nebo jste spíše typ, který touží po poznání divočiny? Nebo raději zalehnete pod stín palmy a oddáváte se šumění mořských vln a pozorujete překrásné světové pláže a jste alespoň na čas jejich součástí? Je to pouze a jen na vás, možnosti máte širokospektré!

Vydejte se na plavbu lodí, nejen po Karibiku /

Vydejte se na plavbu lodí, nejen po Karibiku /

Cestování s odletem přímo z Prahy nabízí značnou pohodlnost a komfortnost. Nyní si můžete objednat zájezd například do Thajska, Malajsie, na Srí Lanku nebo třeba do Dominikánské republiky.

Dopřejte si i vy tolik zasloužený odpočinek a relaxaci. Spojte tyto chvíle s cestováním a poznáváním nových míst. Oblíbeným a osvědčeným prodejcem zájezdů německých cestovních kanceláří v tuzemsku je RUDOLF REISEN. Máte-li jakékoliv dotazy, klidně zavolejte na bezplatnou zelenou linku 800 100 567 nebo navštivte web rudolfreisen.cz.

Sponzorované odkazy