Sponzorované odkazy

tamerza1

Vyhlášený místní vodopád

Tunis neznamená jen obrovské hotelové komplexy, pláže, kde je hlava na hlavě a vtíravé beach boye. Láká vás netradiční dovolená? Objevte kouzlo Tamerzy – největší horské tuniské oázy, která se nachází v nadmořské výšce 800 metrů nad mořem. Co vám nabízí?

Tunis trochu jinak

Tamerza se nachází na jihu Tuniska, asi 450 kilometrů od hlavního města Tunis v blízkosti jezera Chott El Djerid. V Tamerze se najdete kaňon s vodopády, samozřejmě poušť, palmové háje a také malebné pohoří Atlas. Největší vodopád, na který jsou Tunisané opravdu pyšní, připomíná spíše potůček s několikametrovým spádem. Pod ním se rozprostírá malé jezírko, ve kterém se můžete osvěžit. Tamerza se jmenuje také město, které je obehnané hradbami. To je už dostatečně zásobeno vodou tak, aby mohla zavlažovat i přilehlé palmové háje. I když zde moc neprší, v roce 1969 byla oblast postižená ničivými záplavami, které si vyžádaly několik stovek obětí. Zajímavostí je, že v některých částech oázy Tamerza byl natáčen slavný film Anglický pacient.

tamerza2

Staré město Tamerza

Cestovní kanceláře sem vozí turisty na fakultativní výlety kolem známých solných jezer, v okolí oázy se ale nachází i několik hotelových komplexů, menších hotýlků a za zmínku rozhodně stojí například luxusní hotel Tamerza Palace. Ten je vybaven veškerým komfortem a službami, takže vám při dovolené rozhodně nic scházet nebude. Vydejte se poznávat krásy Tunisu z jiného pohledu a ještě letos si rezervujte termín u vaší cestovní kanceláře!

Sponzorované odkazy