Sponzorované odkazy

Rubrika: Itálie

7 nejkrásnějších pláží Itálie, které můžete navštívit

sea-2755858_960_720

Vybrat pouze sedm nejkrásnějších italských pláží je téměř nemožné. Přesto jsme pro vás našli ty nejlepší, které budete chtít navštívit na příští dovolené.

1. Pláž Lampedusa, Itálie

Pláž Lampedusa ležící poblíž Sicílie na stejnojmenném ostrově je známá především jasně bílým pískem a azurově čistým mořem. Díky bohatému mořskému životu a průzračné vodě je také ideálním místem pro potápění.

Co vidět v okolí pláže?

 • mnoho luxusních hotelů
 • výskyt želv a delfínů
 • velký turistický ruch

2. Pláž Jesolo, Itálie

Pláž nacházející se v těsné blízkosti Benátek patří mezi ty nejromantičtější místa Itálie. Patnáct kilometrů dlouhá písčitá pláž je obklopena borovicemi a poskytuje tak dostatek stínu a romantických zákoutí.

Co vidět v okolí pláže?

 • moderní aquaparky a lunaparky
 • rušná promenáda
 • blízké Benátky

3. Pláž Gala Goloritzé, Sardinie

Nádherná zátoka s křišťálově čistou vodou a množstvím korálových útesů, díky kterým se místo stává skutečným rájem pro potápěče. Pláž je tvořena ze světlých kamínků, které navozují panenskou a přírodní atmosféru.

Co vidět v okolí pláže?

 • nádherný přístav Santa Maria Navarrese
 • výlety na loďkách
 • bohatá fauna i flora

TIP: Pokud hledáte více inspirace a krásných italských pláží, přečtěte si následující článek a objevte nejkrásnější pláže Itálie.

cala-goloritze-2277644_960_720

4. Pláž Celafú, Sicílie

Pláž v samotném srdci Sicílie tvořená jemným pískem poskytuje rychlý přístup do hluboké vody, ale především krásný výhled na okolní památky. Množství zákoutí je poté ideální pro ty, kteří touží po soukromí v krásném prostředí.

Co vidět v okolí pláže?

 • blízké Palermo
 • množství historických památek
 • muzea a galerie v okolí

Tip: Už se vidíte na pláži, ale máte spoustu práce s diplomkou? Využijte možnosti vypracování diplomové práce na zakázku a hoďte starosti za hlavu

5. Pláž Tropea, Kalábrie

Pláž Tropea je dlouhá zhruba 4 kilometry a její povrch je tvořen jemným zlatavým pískem. Pozvolný vstup do moře, které je v těchto místech obzvláště průzračné, je ideální pro rodiny s malými dětmi i pro starší turisty.

Co vidět v okolí pláže?

 • klášter a kostel v okolí
 • výborná místní kuchyně
 • velké noční vyžití

TIP: Zaujala vás některá z pláží a už se nemůžete dočkat až vyrazíte? Podívejte se, která dovolená v Itálii pro vás bude nejvýhodnější a vyrazte co nejdříve.

6. Pláž Loano, Itálie

Pláž tvořená tmavými oblázky nabízí pozvolný vstup do vody, je proto vhodná i pro rodiny s dětmi. Průzračné moře navíc nabízí nespočet příležitostí pro pozorování bohatého mořského života.

Co vidět v okolí pláže?

 • perfektní podmínky pro potápění
 • okolní horské vesničky
 • historické centrum blízkého města

TIP: Přečtěte si: 10 tipů, jak zabezpečit domov před odjezdem na dovolenou.

7. Pláž Spiaggia di Is Arutas, Itálie

Pláž tvořená pestrobarevnými kamínky patří mezi ty nejvíce atraktivní v celé Itálii. Díky své odlehlosti mimo hlavní turistický ruch navíc nabízí dostatek soukromí s minimem dalších turistů.

Co vidět v okolí pláže?

 • archeologické naleziště
 • prohlídka jeskyní Grotta di Nettuno a Grotta Verde
 • nedotčená příroda a bohatý mořský život

TIP: Jedete na dovolenou vlastní dopravou? Podívejte se na užitečné tipy na cestu autem do Itálie.

Zajeďte se pokochat do Itálie!

Itálie je cílem turistů ve dvou významných ročních obdobích, nejprve v létě, kdy se milióny turistů vyvalí na písečné či oblázkové pláže italského pobřeží a nechají se omývat vlnami Středozemního moře, a následně v zimě, kdy se svahy Alp pokryjí vysokou pokrývkou sněhu, a vytvoří tak perfektní podmínky pro sjezdové lyžování či snowboarding. Co ale v mezidobí? Má Itálie co nabídnout i na podzim, respektive na jaře? Jednoznačnou odpovědí je samozřejmě ano, my se zaměříme na Itálii podzimního času, konkrétně navštívíme region Kampánie, oblast na jihozápadním pobřeží mezi městy Neapol a Salerno. Možná si myslíte, že cílem dnešního putování bude legendární město Pompeje, které se právě v dané lokalitě nachází; nicméně zklamu vás — našim dnešním cílem je totiž městečko Amalfi, respektive Positano.

Vzhůru do kopce

užijete už při cestě tam. Silnice vedoucí od Neapole je rovná jen zpočátku, pak se zvedá do úzkých a klikatých serpentýn, které si užijí hlavně milovníci řízení. První zastávkou je město Postino, pro nějž jsou charakteristické velmi úzké uličky, ohromující výhledy a typické barevné domy. Nejedná se o místo, kde byste jeli cíleně za koupáním, spíše naopak — díky poměrně šikmým svahům je přístup k na pláž poměrně složitý, což se odráží i na množství pláží ve městě (naleznete zde všehovšudy dvě). Jak jsem již zmínila, ulice jsou v Postinu velmi úzké a křižují téměř celým městem, což sice znemožňuje dopravu auty, tím spíše však podněcují prozkoumávání všelijakých zákoutí a výklenků, a objevování tajů města. Co se týče kulturních památek, či jiných zajímavých míst, bude pro vás nejspíš Postino zklamáním — všeho všudy se zde nachází jeden jediný kostel, a to svaté Marie Assuntské.

Giuseppe Milo

Giuseppe Milo

Budeme-li se chtít trochu zapotit a nabažit se nových výhledů na krajinu, existuje zde velmi populární stezka Sentiero degli Dei, která se táhne po vrstevnici několik desítek kilometrů. Záleží na vaší fyzičce a odhodlání, je možné dojít totiž až do Sorrenta.

Amalfi je druhou zastávkou, město, které dává název celému pobřeží. Nutno podotknout, že na rozdíl od Postina, Amalfi je přece jen o něco známější mezi turisty, což v překladu znamená, že během letních měsíců je zde nejen hlava na hlavě, ale také se nával promítne na cenách. Hlavními lákadly jsou domy vystavené v prudkých svazích a katedrála Sant Andrea.

Giuseppe Milo

Giuseppe Milo

Líbila by se vám luxusní dovolená v Itálii?

Léto je v plném proudu a třeba i vy právě přemýšlíte, kam letos na dovolenou k moři. Možnosti jsou široké, můžete se vypravit v podstatě kamkoliv. Záleží, kam vás to nejvíce táhne, jaká místa byste chtěli poznat. Toužíte-li letos po luxusní dovolené, není nutné jezdit příliš daleko. Jak by se vám líbila luxusní a exotická dovolená v Itálii?

Prožijte luxusní dovolenou v Itálii /

Prožijte luxusní dovolenou v Itálii /

Itálie patří mnoho let mezi oblíbené dovolenkové destinace, a to nejen mezi Čechy. Jezdí sem prakticky lidé z celého světa. A není se čemu divit. Itálie dokáže uspokojit téměř každého. Požadujete-li od dovolené příjemné prostředí, slunečné počasí, lákavě teplé moře, písčité pláže, ale i sportovní, společenské a kulturní vyžití, můžeme vám tento stát vřele doporučit. Luxusní dovolená v Itálii zažívá obrovský boom, co vám brání, abyste si ji tento rok také dopřáli?

Soukromá residence v Kalábrii vás okouzlí

Chcete-li do Itálie a nevíte ještě s jakou cestovkou, vyplatí se navštívit web CK Monoi. Jedná se o cestovní kancelář, která se zaměřuje především na luxusní dovolené a netradiční pobyty. V její aktuální nabídce je také dovolená v Itálii. A nebude to jen tak ledajaký pobyt – soukromá residence Esperia v Kalábrii vás stoprocentně zaujme ať je vám dvacet nebo padesát. Residence je situovaná při pobřeží Capo Vaticano. Písčité pláže, skalnaté útesy a křišťálově čisté moře – ideální kombinace, co víc si přát? Pokud by vás to zde přestalo po nějaké době přece jen bavit, navštivte deset kilometrů vzdálené města Tropea, nebo se vydejte lodí na liparské souostroví. Nuda zde v žádném případě nehrozí.

Využijete-li této nabídky, čeká vás exotická dovolená, na kterou jen tak nezapomenete. Strávíte několik dní v oblíbené části Itálie, kde naberete nové síly do dalších dnů. CK Monoi zajistí i případnou leteckou dopravu!

Sardinie – ostrov bílých „karibských“ pláží

Prostě nádhera!

Sardinie je druhý největší italský ostrov a právem se řadí mezi nekrásnější evropské destinace lákající ke strávení exotické dovolené. Sardinie nepatří mezi nejčastěji navštěvované destinace a mezi turisty není tolik preferovaná jako jiné evropské ostrovy či přímořská letoviska. Nejspíš je to škoda – Sardinie nenabízí pouze relaxaci na pláži, ale i toulky bohatou historií.

Co je zde k vidění?

V červnu začíná na tomto ostrově hlavní turistická sezóna. Naopak určitě Sardinii nenavštěvujte v srpnu, kdy má volno snad celá Itálie. Mezi největší lákadla patří dlouhé pláže s bílým pískem a smaragdově modré moře. Léto zde trvá až sedm měsíců. Neustále tu však vane vítr, na jihu od Sahary horký a na severu o něco chladnější. Nejvyhledávanějším místem pro strávení dovolené je oblast Costa SmeraldaSmaragdové pobřeží. Moře je zde zbarveno do smaragdova a podél ho lemují bělostné pláže. Jinde v Evropě byste takovou nádheru nenašli. Smaragdové pobřeží se nachází na severu ostrova. Naleznete zde mnoho romantických zálivů, malých pláží i žulových výběžků nebo ostrůvků. Mezi touto nádherou jsou ukryty luxusní hotely.

Sardinie nejsou jenom pláže, ale i romantická městečka

Na Sardinii můžete obdivovat i nádhernou přírodu, a pokud toužíte po netradičním výletě, určitě se vypravte na solná jezera. Kromě krásné krajiny tam také můžete pozorovat elegantní růžové plameňáky, jejichž kolonie tam žije. Milovníky vína jistě nadchne výborné italské víno, které v kombinaci se zdejšími sýry dotvoří dokonalou atmosféru romantiky. Sardinie již dávno nepatří mezi ostrovy navštěvované pouze bohatou smetánkou. Na své si zde přijde opravdu každý.

Jaká jsou největší lákadla dovolené v Itálii?

Léto nabralo na obrátkách a zřejmě i vy začínáte přemýšlet, kam se letos podíváte k moři? Vzhledem k bohaté nabídce nejrůznějších zájezdových a pobytových produktů cestovních kanceláří, si na své může přijít opravdu kdokoliv. Nemusíte jezdit ani příliš daleko, vždyť spoustu příjemných chvil nejen na pláži můžete zažít kousek od nás, co byste řekli na dovolenou v Itálii?

Dovolená v Itálii osloví i vás /

Dovolená v Itálii osloví i vás /

Itálie patří mezi oblíbené dovolenkové destinace snad mezi všemi věkovými kategoriemi. Ať je vám dvacet nebo šedesát, dovolená v Itálii se vám bude určitě líbit!

Ptáte se, jaká jsou hlavní pozitiva dovolené v Itálii? Je jich hned několik. Jednak se jedná o zemi, která je vzdálená jen několik stovek kilometrů. Znamená to, že nebudete muset dlouho cestovat. Dostanete se sem buď vlastní dopravou, nebo lze využít organizované zájezdy. Do Itálie jezdí i pravidelné autobusové linky. Pokud byste chtěli cestovat letadlem, tak ani to nepředstavuje žádný problém.

Itálie poskytne teplé a mělké moře, potěší písečné pláže a stabilní, slunečné počasí. Počítejte i s příjemnými lidmi a hlavně výbornou italskou kuchyní. Nudit se nebudete ve dne, ani v noci.

Tipem je Bibione a Kalábrie

V Itálii na vás čeká spousta zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Pokud byste hledali tipy, doporučíme například oblast Bibione nebo Kalábrie.

Bibione bývá často označováno jako česká metropole italského Jadranu. V tomto severoitalském středisku najdete velkou kapacitu ubytování nejrůznějších druhů – ať již se jedná o apartmány nebo hotelové komplexy. Bibione je také ideálním výchozím bodem pro výlety do širokého okolí.

Dalším námětem je Kalábrie, oblast situovaná na jihu Itálie. Kalábrie se vyznačuje absencí průmyslu a větších památek. Potěší ale všechny ty, kteří si nedovedou dovolenou představit jinak, než na pláži. Nabídne spoustu pláží a to i romantického charakteru, poskytne rovněž ideální podmínky pro milovníky potápění.

Zájezdová sezona 2015 tady bude co by dup – naplánujte si Itálii!

Bibione patří mezi nejvyhledávanější italské destinace /

Bibione patří mezi nejvyhledávanější italské destinace /

Může se zdát, že s nástupem podzimních a zimních dnů je s letními dovolenými konec. Není to však tak úplně pravdou, chcete-li, můžete i v tomto ročním období vyrazit za teplým a slunečným počasím pravda trochu více na jih. Ne všichni této možnosti využijí. Patříte-li k těm, kteří dávají přednost tradičnějším a dostupnějším letním destinacím, například Itálii, ani vy nemusíte propadat depresi. Vždyť klidně již nyní můžete začít pomalu přemýšlet, kam že se to v nadcházející sezoně podíváte. Itálie má rozhodně co nabídnout! Abyste byli s výběrem spokojeni, chce to vše s předstihem promyslet a inspirovat se!

Vyplatí se detailně prostudovat především recenze hotelů, čím více informací zjistíte, tím se vám bude snadněji vybírat a tím se budete více těšit.

Itálie nabídne spoustu výtečných míst

Nechejte na sebe vdechnout jedinečné kouzlo Benátek /

Nechejte na sebe vdechnout jedinečné kouzlo Benátek /

V Itálii si může na své přijít naprosto každý. Ať již patříte mezi lenochy, kteří si ideální dovolenou nedovedou představit jinak, než užíváním si na pláži, pozorování okolní přírody nebo potřebujete sportovní vyžití, či vám není cizí poznávání dávné minulosti. Dovolená Benátky, dovolená Florencie, dovolená Kalábrie nebo třeba Bibione dovolená – možností je opravdu nespočet, stačí si jen vybrat podle svého gusta!

Dovolená Itálie 2015 bude s postupem času stále aktuálnější téma, které byste neměli odsouvat na poslední chvíli. Nakonec se nemusí jednat pouze o letní pobyty u moře, mnohé z vás zajisté zaujme i nabídka zimních zájezdů, které osloví především milovníky zimních sportů. V Itálii je krásně za každého ročního období, jak zima, tak i léto nabízí jedinečné kouzlo a spoustu zážitků, na které nezapomenete. Neseďte doma a vydejte se v nadcházejícím roce do této oblíbené země, jež nabízí řadu turistických středisek všeho druhu. Není to daleko a přece to stojí za to!

Vydejte se do nejoblíbenějších letních evropských destinací roku 2014

Čas letních dovolených a prázdninových cest, radovánek a dobrodružství je v plném proudu. Třeba ještě nejste plně rozhodnuti a zrovna nyní přemýšlíte, kam se letos podívat? Přinášíme vám několik námětů, které stojí za to vzít k úvaze. Právě na některých,  níže doporučovaných místech, můžete strávit dovolenou, na kterou dlouho nezapomenete!

A nemusíte cestovat ani příliš daleko. Vždyť tolik krásy je i v Evropě. Podívejme se alespoň bleskově do Itálie, Chorvatska, Řecka, Španělska nebo Turecka! Zajisté si vyberete!

Itálie a Chorvatsko: Co by kamenem dohodil

Makarská riviéra patří k hlavním lákadlům Dalmácie /

Makarská riviéra patří k hlavním lákadlům Dalmácie /

Vůbec nejnavštěvovanější destinace jsou pro mnoho nejen českých turistů právě v Itálii nebo Chorvatsku. Tyto země mají mnoho společného, avšak také řadu rozdílností. Výhodou obou destinací je, že jsou situovány poměrně blízko, bez problémů se tak na dovolenou do těchto míst dostanete autem, ale třeba i pravidelnými autobusovými linkami. Rozdílností je potom především ráz krajiny či převažující typ pobřeží a pláží.

Náš cestovní průvodce začíná v italském hlavním městě, tedy v Římě. Toto středisko si užijí především všichni vyznavači historie a nejrůznějších pamětihodností. Nejedná se však pouze o město kulturně-historické, budete-li chtít, můžete objevit i jeho moderní tvář.

Pokud byste raději na některý z větších italských ostrovů, vypravte se do autonomní oblasti ostrova Sardinie. Lákadlem k návštěvě jsou překrásné pláže a smaragdově čisté moře. Na své si zde přijdou také sportovci a lidé, kteří milují přírodu.

Oslovila-li vás země tisíců ostrovů, máme pro vás tip k pobytu v chorvatské Dalmácii. Jedná se o oblast, která nabízí nespočet vyžití všeho druhu. Mezi nejoblíbenější lokality patří například Makarská riviéra, oblast okolo Omiše, či Dubrovník.

Řecko, Španělsko a Turecko jsou jistota spokojenosti

Řecké ostrovy vás zaujmou svojí jedinečností /

Řecké ostrovy vás zaujmou svojí jedinečností /

Nevadí-li vám cestování letadlem a dostačuje-li vám Evropa, je ideální volbou dovolená v Řecku, Španělsku nebo Turecku. V Řecku doporučíme ostrovy Kréta, Mykonos a Zakynthos. Ve Španělsku potom Barcelonu.

Nejoblíbenější evropské destinace pro léto 2014 představují i střediska Turecka. Jedním námětem za všechny je Istanbul, jedná se o největší turecké město, jež je pomyslným spojníkem západu a východu, jde tak o středisko, kde se mísí světové kultury.

Tato malá pozvánka na letní dovolené vznikla na základě informací z portálu Ara.cz, který představuje cestovního průvodce pro všechny příznivce cestování.

Napříč Itálií aneb krásy Itálie – díl II.

ID-100231991Jednou z nejstarších zemí Evropy je Itálie, která byla vybudována na odkazu velkého Starověkého Říma. Itálie ukrývá nespočet krás počínaje samotným Římem, ve kterém je situován další samostatný stát, církevní Mekka Vatikán, pokračujíc přes umělecká města Florencie či Neapol a konče v úžasných romantických Benátkách.

Jaká jsou nejkrásnější místa Itálie?

Řím

Jestliže se chystáte navštívit Itálii, určitě nezapomeňte navštívit Řím. Řím, město měst, krásný, uchvacující a okouzlující. Řím je plný památek, umění a dalších mnohých krás. Nachází se zde jedny z nejkrásnějších památek – Coloseum, Pantheon, bazilika sv. Petra, fontána di Trevi a mnohé další. Pokochejte se krásami města, vychutnejte si božskou zmrzlinu, pizzu a těstoviny.

Vatikán

Vatikán, stát ve státě, dokonce stát ve městě, je stejně úchvatný jako celý Řím, ve kterém se nachází. Nezapomeňte se podívat na Vatikánská muzea, kde se ukrývají jedny z nejkrásnějších uměleckých děl.

Sorrento a Amalfi

Toto místo patří k jednomu z nejkrásnějších míst v Itálii. Letovisko Sorrento, z kterého pochází limoncello, skvěle chutnající likér. Ze Sorrenta se můžete vydat do nedalekých Pompejí, které tvoří podstatnou část italské historie a které byly roku 79 zničeny výbuchem sopky Vesuv.

Sponzorované odkazy

1 2 3 4