Sponzorované odkazy

Prostě nádhera!

Sardinie je druhý největší italský ostrov a právem se řadí mezi nekrásnější evropské destinace lákající ke strávení exotické dovolené. Sardinie nepatří mezi nejčastěji navštěvované destinace a mezi turisty není tolik preferovaná jako jiné evropské ostrovy či přímořská letoviska. Nejspíš je to škoda – Sardinie nenabízí pouze relaxaci na pláži, ale i toulky bohatou historií.

Co je zde k vidění?

V červnu začíná na tomto ostrově hlavní turistická sezóna. Naopak určitě Sardinii nenavštěvujte v srpnu, kdy má volno snad celá Itálie. Mezi největší lákadla patří dlouhé pláže s bílým pískem a smaragdově modré moře. Léto zde trvá až sedm měsíců. Neustále tu však vane vítr, na jihu od Sahary horký a na severu o něco chladnější. Nejvyhledávanějším místem pro strávení dovolené je oblast Costa SmeraldaSmaragdové pobřeží. Moře je zde zbarveno do smaragdova a podél ho lemují bělostné pláže. Jinde v Evropě byste takovou nádheru nenašli. Smaragdové pobřeží se nachází na severu ostrova. Naleznete zde mnoho romantických zálivů, malých pláží i žulových výběžků nebo ostrůvků. Mezi touto nádherou jsou ukryty luxusní hotely.

Sardinie nejsou jenom pláže, ale i romantická městečka

Na Sardinii můžete obdivovat i nádhernou přírodu, a pokud toužíte po netradičním výletě, určitě se vypravte na solná jezera. Kromě krásné krajiny tam také můžete pozorovat elegantní růžové plameňáky, jejichž kolonie tam žije. Milovníky vína jistě nadchne výborné italské víno, které v kombinaci se zdejšími sýry dotvoří dokonalou atmosféru romantiky. Sardinie již dávno nepatří mezi ostrovy navštěvované pouze bohatou smetánkou. Na své si zde přijde opravdu každý.

Sponzorované odkazy