Sponzorované odkazy

Štítek: městské pláže

Města a jejich pláže, díl třetí – končíme!

V předchozích dvou dílech minisérie, která si dala za úkol zmapovat pláže s přívlastekem „městské“, jsme postupně zavítali do žhavé Brazílie, prosluněného Španělska i do deštivého Dánska. A jelikož je dnešní pokračování posledním dílem, měli bychom zamířit někam, kde slunce pálí během celého roku, písek je bílý jako slonovinová kost a moře je blankytně modré a čisté. Ano, zakončíme putování exotikou!

Začněme Asií

Pro mnohé je symbolem jihovýchodní Asie Thajsko. O jeho popularitě, která se během posledních let tak zvýšila, není třeba vést jakoukoli polemiku, jedná se o holý fakt. Nicméně, jihovýchodní Asie nabízí o mnoho víc, než jen Thajsko. Stačí zamířit do sousední Kambodži, která nabízí kromě úžasných kulturních památek a zajímavé, leč dosti krvavé historie, také krásnou přírodu. Hlavním turistickým cílem je město Sihanoukville, ležící na jižním pobřeží Kambodži, čítající populaci okolo 200 000 lidí. Kolem města se vinou písečné pláže, které jsou pro danou oblast tak typické. Proč tedy Kambodža místo Thajska? Inu, máte-li rádi soukromí, klid a neradi se přetlačujete o místo na pláži, a zároveň toužíte po stejné kvalitě služeb, není proč váhat.

Kambodža, Chris Cody

Kambodža, Chris Cody

V Asii ještě zůstaneme, tentokrát nás putování zavede do Hong Kongu. Zátoka Repulse Bay se nachází v jižní části města, moře je klidné a nemusíte se obávat silných vln. S čím však rozhodně můžete počítat, je čistota pláže, na které si Číňané velmi zakládají. V okolí se nachází spousta restaurací, obchodů či residencí.

Hong Kong,  Mark Lehmkuhler

Hong Kong, Mark Lehmkuhler

Poslední zastávka bude o notný kus západněji, v sultanátu Omán. Přestože na každé pláži musíte respektovat místní pravidla a titěrné bikiny nechte raději doma, neznamená to, že byste nemohli relaxovat blízko centra dění. Ku příkladu pláž Qurum Beach nabízí čtyři kilometry toho nejjemnějšího písku a jedny z nejkrásnějších západů slunce, navíc v těsné blízkosti nákupních center.

Omán,  Prasad Pillai

Omán, Prasad Pillai

Rada závěrem

Až příště budete trávit nějaký čas ve městě u moře, běžte se podívat na pláž. Třeba vás překvapí!

Města a jejich pláže, díl první

Jsou lidé, kteří rádi tráví svou dovolenou uprostřed panenské přírody, obklopeni jen mořem, křikem ptáků a svými myšlenkami. Pak jsou takoví, kterým se líbí obdobná kombinace, s tím rozdílem, že místo relaxování vleže, raději volí aktivnější dovolenou – jezdí na surfu, potápějí se, hrají plážový volejbal. A pak jsou tu takoví, kterým vyhovuje být pořád ve středu dění, nenechat si nic uniknout, mít vše na dosah ruky, a zároveň nebýt ochuzen o to správné „válení se“ na pláži. Jestli jste se v této krátké charakteristice našli, pak vězte, že dnešní článek bude pro vás to pravé ořechové.

Dnes se totiž zaměříme na městské pláže, respektive pláže blízko měst, a to různě po světě.

Nejslavnější pláž na světě, Lima Pix

Nejslavnější pláž na světě, Lima Pix

Centrum=>pláž

Kde začít, když ne v Brazílii. Obecně by se dalo říct, že existují dva tábory lidí, jedni nedají dopustit na Copacabanu, druzí naopak za královnu Ria de Janeira považují její sesterskou pláž Ipanemu. První zmíněná je nejslavnější pláží na světě, a se svými čtyřmi kilometry jemného písku a divokých vln se jí její prvenství nedá vyčítat. Tyto kvality byly náležitě oceněny také zařazením na list UNESCO. Ipanema je pláží kratší, avšak může slavné „kolegyni“ směle konkurovat – nejen, co se zrnitosti písku týče.

Ipanema, Maxime Guilbot

Ipanema, Maxime Guilbot

Mombasa je keňské město, které se do českého povědomí díky pravidelným letům dostává do podvědomí během posledních deseti let. Toto půlmiliónové město je nabízí svým návštěvníkům něco z historie, něco z přírody a hlavně břeh Indického oceánu. Do karet nahrává i samotný fakt, že město je de facto rozmístěno na několika ostrovech, tudíž počet pláží a plážiček je vyšší, než by se očekávalo. Ať se vydáte na jih, či sever, vždy narazíte na písčité břehy omývané teplým oceánem.

Je libo Keňa? John Hickey-Fry

Je libo Keňa? John Hickey-Fry

Jestli nechcete cestovat příliš daleko, sedněte na první letadlo do Španělska, a vyrazte směr Barcelona. Ve stejnojmenné čtvrti Barceloneta se zde nachází rozlehlá písečná pláž lemovaná palmami, jedna z nejkrásnějších městských pláží vůbec. Odpočinout si zde pro svou skvělou dopravní dostupnost jezdí nejen turisté, ale i místní obyvatelé.

Nikos Roussos

Nikos Roussos

V příštím článku pokračujeme!

Sponzorované odkazy