Sponzorované odkazy

Štítek: Kuba

Varadero – kubánská chlouba

Varadero Cuba Beach Swing

Dokážete si představit lepší místo pro pohádkovou dovolenou?

Kuba je místem mnoha kontrastů. Ať už jde o pestrý životní styl Kubánců, vliv komunismu v kulturních a architektonických oblastech nebo moderní letoviska nabízející veškerý dostupný komfort i těm nejnáročnějším turistům. Pokud tedy i vy patříte mezi milovníky nádherných pláží a nekončící zábavy, která je určena jak dospělým, tak dětem, Varadero vás nezklame!

Kubánská chlouba

beachesvaradero

Ubytovat se můžete v luxusních hotelech

Varadero leží na poloostrově Hicacos a patří k nejnavštěvovanějším místům Kuby. Čistý a bělostný písek a šumící moře dodávají plážím, které se na poloostrově rozléhají v délce více než 20 km, energickou, ale také úžasnou romantickou atmosféru. Vše doplňují hotely, restaurace a bary, kde je zajištěna vysoká úroveň občerstvení a služeb, které vaši dovolenou promění v pohádku. Navštívit také můžete místní zoo, krokodýlí farmu nebo delfinárium. Vydat se rovněž můžete na průzkum jeskyní nebo přírodních krás v přírodní rezervaci Hicacos Point Natural Park. Za výlet také rozhodně stojí 130 kilometrů vzdálená Havana nebo blíže se nacházející Cardenas nebo Matazanas.

Obliba a popularita Varadera není výstřelkem poslední doby, toto místo miloval například i velký Al Capone. I vy se můžete ponořit do víru salsy, úchvatných vodních radovánek, kubánské zábavy a slavných doutníků. Varadero je místem, které byste určitě neměli při svých cestách vynechat!

Kam v zimě na dovolenou aneb vyrazte za teplem a sluníčkem!

Hotelové komplexy na území Dominikánské republiky se vám budou líbit /

Hotelové komplexy na území Dominikánské republiky se vám budou líbit /

Podzim je v plném proudu a sychravé chladné počasí spolu se zamračenou oblohou nám příliš radosti bohužel neudělá. Spoustě lidem sluneční svit chybí, jsou mrzutí a objevuje se u nich nechuť a kus pesimismu. Ke zlepšení nálady a rozpoložení stoprocentně pomůže vyrazit alespoň na týden nebo čtrnáct dní za teplem a sluníčkem, zkrátka do některých destinací na jih, kde si můžete být jisti, že bez problémů načerpáte novou energii. Zimu tak přečkáte mnohem lépe, než ten, kdo ji stráví celou v našich podmínkách.

A kam konkrétně vyrazit? Nabízí se celá řada možností. Zmiňme a vypíchněme alespoň některé z nich. Zde jsou tři tipy, o kterých se vyplatí minimálně popřemýšlet!

Dominikánská republika, Kuba a Maledivy

Prvním doporučením je Dominikánská republika. Vydejte se i vy na souostroví Velkých Antil. Křišťálově čistá voda, bílý písek a nekončící řada palem, k tomu ostré sluneční paprsky a ideální podmínky pro opalování a celkovou relaxaci – to a ještě mnohem více nabízí po většinu roku Dominikánská republika.

Navštivte některý z ostrůvků státu Maledivy /

Navštivte některý z ostrůvků státu Maledivy /

Velmi oblíbené jsou i zájezdy na Kubu. Jedná se o netradiční dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete. Charakteristickými rysy jsou doutníky, rum a latinské rytmy. Kuba nabízí překrásnou přírodu, ale i spoustu zajímavých měst. Vyplatí se poznat i kulturu místních lidí, je to přece jen něco trochu jiného, než co vás čeká tuctově v každém standardním a klasickém turistickém středisku.

A na závěr pozvánka na Maledivy. Líbila by se vám dovolená v Maledivách? Věříme tomu, že rozhodně. Tento ostrovní stát v Indickém oceánu nabídne každému něco – téměř 1 200 malých ostrůvků přímo láká k návštěvě.

Ať již se rozhodnete během letošní zimy zavítat do kterékoliv zmiňované destinace, neuděláte chybu. Ano, i nyní je dobré na chvíli zcela vypnout a dopřát si relaxaci, kde jinde si ho užijete víc, než právě v teplých krajinách!

Kuba aneb cesta za nejlepšími doutníky

Největší ostrovní stát Karibiku - Kuba

Největší ostrovní stát Karibiku – Kuba

Největší ostrovní stát Karibiku je znám především jako ráj doutníků, skvělé hudby a kvalitního rumu. Ten se stal jednou z ingrediencí pro známý míchaný nápoj Cuba Libre neboli Svobodná Kuba. Podlehnete kouzlu karibského slunce i vy?

Kuba je plná zajímavých míst

Známou zátoku Guantánamo, kde se nachází vojenská základna námořnictva Spojených států amerických, nalezneme na jihu Kuby. Víc nás však bude zajímat hlavní město Havana, které je označováno také jako Paříž Karibiku. Co nás zde nejvíc zaujme? Malebné uličky, historické památky, turistická letoviska – to je jen výběr ze všech lákadel, která na nás v Havaně čekají. Zvláštní pozornost si zaslouží centrum města, tzv. Habana Vieja neboli stará Havana. Ne nadarmo ji nalezneme i na světovém seznamu kulturních památek UNESCO. Nabídnout nám může řadu muzeí, historických budou a celou řadu dalších památek.

Ráj doutníků a rumu

Ráj doutníků a rumu

Letovisko Santa Lucia – ráj milovníků pláží a potápění

Santa Lucia se stala oblíbeným turistickým cílem díky své průzračné vodě a písečným plážím. Nejste-li zrovna milovníky lenošení na pláži, můžete se ponořit do hlubin moře. Tamní prostředí slibuje nejen nádherné korálové útesy a mnoho druhů podmořských živočichů, ale také mnoho ztroskotaných lodí, k jejichž vrakům se můžete podívat.

Potápění si na Kubě skutečně užijete

Potápění si na Kubě skutečně užijete

Varadero nabízí 17 kilometrů pláží

Nejpopulárnějším turistickým místem je Varadero, v kterém se nachází téměř polovina všech hotelů na Kubě. Na své si zde přijdou jak milovníci luxusního ubytování, tak i skromní cestovatelé, kteří cestují za co nejnižší možné náklady. Varadero nabízí nádherné pláže a podmínky k potápění. Kromě korálových útesů je možné pod mořskou hladinou nalézt i vraky lodí a letadel. Co byste zde však mohli postrádat jsou kubánští domorodci. Varadero je skutečně ryze turistické letovisko.

Kuba slibuje nádherní písečné pláže

Kuba slibuje nádherní písečné pláže

Dovolená v Karibiku nabídne množství zážitků

Karibik je opravdovým rájem /

Karibik je opravdovým rájem /

Třeba právě nyní přemýšlíte, kam se letos podíváte. Možností je vskutku celá řada. Záleží tedy pouze a jen na vás, které místo vás nejvíce osloví. Co třeba dovolená v Karibiku? Vzali jste i tuto možnost v úvahu? Pokud ano, můžete si být jisti, že strávíte dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete. Karibik je totiž oblastí, která nabízí nespočetnou řádku míst, které stojí za návštěvu!

Navštivte Kubu

První pozvána z království Karibiku nebude mířit nikam jinam, než na Kubu. Tento ostrovní stát je právem řazen mezi perly Karibiku. Kubánci jsou příjemní a pohostinní lidé, kteří vám během celého pobytu budou vycházet co nejvíce vstříc. Pod Kubou si představíme asi hned v úvodu kapitalistický stát. Počítejte však s překrásnou přírodou, kde budete moci obdivovat tamější faunu a floru. Nebude chybět ani dlouhé pláže s možností koupání se a potápění v čistém a teplém moři. Hotely na Kubě vás rozhodně nezklamou, budete tam totiž mít komfort se vším všudy!

Potěší i Dominikánská republika

Romantika a spokojenost /

Romantika a spokojenost /

Další možností je potom návštěva Dominikánské republiky. Vyzkoušejte si tedy pobyt v tropickém ráji, jak se často tomuto místu přezdívá. Dovolená bude spojená s teplým počasím, sluníčkem a možností všestranného vyžití. Ať již patříte mezi ty, kteří si raději poleží na pláži, dopřejí lahodný drink a celkově razí, že na dovolené se nemusí o nic starat, nebo dáte přednost poznávání přírodních i historických památek, zkrátka ve všech případech si najdete kousek, který vás donutí k návštěvě Dominikánské republiky.

Nevybrali jste si? Co Mexiko?

Myslíte si, že ani Kuba, ani Dominikánská republika pro vás nejsou tím pravým ořechovým? Nevadí! V tom případě je dobré ještě zvážit cestu do Mexika. Vydejte se sem, zavítejte například do Cancún, tedy země s bohatou a vyspělou kulturou. Zde na vás čekají nevšední zážitky, které dlouze zůstanou ve vašich myslích!

Ať již si vás získala jakákoliv destinace, využijte možnosti last minute, kdy můžete ušetřit kolikrát poměrně dost financí. Podívejte se na nabídku německých cestovních kanceláří, kterou kompletně najdete na Airstop.cz.

Vyrazte na dovolenou do exotických zemí, na Kubu nebo do Egypta!

Je tady čas letních dovolených. Třeba ještě stále nemáte jasno v tom, kam se letos vydáte. Potom pro vás máme zajímavý námět, jsou jím tentokrát dvě exotické destinace. Jedná se o Kubu a tak trochu orientální Egypt!

Kuba je perlou Karibiku

holiday komplex na Kubě

holiday komplex na Kubě

Kuba představuje perlu Karibiku. Jedná se o velký stát, který nabídne každému své jedinečné kouzlo. Patříte-li mezi milovníky azurového moře, kdy teploty neklesají pod 24 stupňů a sluncem zalitých pláží, přijdete si zde na své. Kuba je oblíbeným místem i pro vyznavače potápění a šnorchlování. Pokud by vás přece jen lenošení na plážích omrzelo, vydejte se do vnitrozemí a obdivujte například přírodní krasové útvary. Ani ten, který dychtí po poznání historie, nebude zklamán. Kuba nabízí spoustu dochovaných památek ze španělského období.

Kuba má vytvořeno spoustu zázemí pro turisty. Jedná se zpravidla o hotelové komplexi v blízkosti moře. Zde vám nebude v podstatě vůbec nic chybět. Doporučujeme vám využít last minut produkty, kdy můžete výrazně ušetřit!

Hurghada v Egyptě vás jistě zaujme

letecký pohled na Hurghadu

letecký pohled na Hurghadu

Dalším dnešní pozvánkou pro strávení letní dovolené u moře je Egypt, konkrétně Egypt Hurghada. Do země faraonů můžete zavítat v podstatě v jakémkoliv letním období. Užijete si parného sluníčka a přijdete na jiné myšlenky. Obdivujte skvostné pyramidy nebo se oddejte nic nedělání na zdejších plážích, kde jsou také výborné podmínky pro provozování nejrůznějších sportovních aktivit!

V egyptské Hurghadě se vám bude líbit. Je to jedno z nejoblíbenějších egyptských letovisek. O turisty je zde postaráno po všech stránkách. Vyberte si z mnoha hotelových zázemí a nic neřešte!

Sponzorované odkazy