Sponzorované odkazy

Štítek: relax

Dovolená pod hladinou moře

manta

I takhle můžete trávit svoji dovolenou

Nejedná se o dovolenou v ponorce, ale o netradiční třípatrový apartmán, jehož dvě patra jsou umístěna pod hladinou Indického oceánu. Tento apartmán najdete na ostrově Pemba v resortu Manta. Ostrov je součástí souostroví Zanzibar, které patří k Tanzanii. Toto plovoucí apartmá si můžete pronajmout za cca 30 000 Kč.

Nic pro klaustrofobiky

Apartmán navrhli švédští architekti. Je obložen místním tvrdým dřevem a ke dnu je připevněn silnými lany. Jeho nejspodnější část je ponořena 4 metry pod hladinou moře. Zde je také umístěna ložnice. Kolem celého pokoje jsou okna, takže máte k dispozici výhled v téměř 360 stupních. Ve druhém patře je obývací pokoj a koupelna a střechu tvoří opalovací terasa. Ve dne je k vidění bohatý podmořský život, ale o nic nebudete ochuzeni ani v noci. Můžete rozsvítit podvodní reflektory a pozorovat například olihně. Pobyt samozřejmě nemusíte trávit pouze ve vašem apartmá. Ostrov Pemba je proslulý řadou malých pláží, kde na moc turistů nenarazíte. Stále tu totiž chybí odpovídající infrastruktura. Ostrov má rozlohu 988 km2 a žije zde asi 30 000 obyvatel. Největší město se jmenuje Chake a mezi hlavní přístavy patří Wete a Mkoani. Najdete tu i malé letiště. Ostrov je proslulý pěstováním hřebíčku a jeho vůní je prosycený prakticky celý ostrov.

pemba

Azurové moře, čisté pláže, co víc si přát?

Nemusíte si užívat luxusu v podobě podmořského apartmánu, i s normálním ubytováním stojí ostrov Pemba za to. Dopřejte si tedy klid a pohostinnost místních obyvatel v v exotickém prostředí.

Na dovolenou se psem

Vyrazte na dovolenou i se svým čtyřnohým kamarádem

Vyrazte na dovolenou i se svým čtyřnohým kamarádem

Neumíte si představit dovolenou bez svého čtyřnohého mazlíčka? Pak se budete potřebovat důkladně připravit na to, co vás čeká. Cestování se zvířetem totiž není žádná legrace. Pokud ale přípravu nepodceníte, užijete si dovolenou vy i váš věrný společník.

Bez psa ani ránu

Pes je nejlepší přítel člověka, a proto se řada lidí uchyluje k rozhodnutí vzít sebou psa i na dovolenou. Pokud se chystáte objevovat krásy tuzemska, pak cestování a veškeré papírování okolo nebude nic náročného. Pokud se však chcete se svým psem podívat za hranice našeho státu, musíte si před cestou zajistit všechna potřebná potvrzení, aby psa do cizí země vpustili. Obzvlášť pokud cestujete letecky, je důležité mít připravené nejen potřebné dokumenty, ale také přepravku, ve které bude váš pes uložen během letu. Vždy však myslete na to, že ne každé zvíře je zrovna milovníkem cestování. Pokud máte možnost, aby vám vašeho domácího mazlíčka pohlídal někdo z rodiny, využijte této příležitosti a ušetřete psa zbytečného stresu, ke kterému může během přepravy dojít.

Psi vodu většinou milují, ale nezapomínejte, že by neměli být dlouhou dobu na slunci

Psi vodu většinou milují, ale nezapomínejte, že by neměli být dlouhou dobu na slunci

Vyrážíme na cestu

Ať už se svým psem cestujete kamkoliv, neobejdete se bez řádného vybavení. Chybět by vám rozhodně neměly potraviny, které má váš pes rád, a které by mohlo být obtížné sehnat v cílové destinaci. Nezapomeňte ale ani na oblíbenou hračku nebo pelíšek. Pokud budete cestovat delší dobu na místo určení, zajistěte psovi nejen dostatečný přísun tekutin, ale také krátké přestávky během cesty pro venčení, zkratka, aby se pes nepřehřál. To se týká zejména dovolených, na které vyrážíte autem. Myslete ale i na to, že pes by neměl být delší dobu na přímém slunci, a proto s ním raději vyrazte někam do přírody než na mořskou pláž.  Jestli nechcete svého mazlíčka zbytečně brát na cesty sebou a nemáte nikoho, kdo by vám jej po dobu vaší dovolené pohlídal, můžete využít služeb některého z tuzemských psích hotelů, kde bude vašemu psovi dopřána ta nejlepší možná péče.

Šikovní pomocníci na cesty

Co by vám v zavazadle nemělo chybět?

Co by vám v zavazadle nemělo chybět?

Většina z nás si s sebou na cesty bere příruční zavazadlo, které je plné praktických věcí, bez kterých se neobejdeme, a proto je chceme mít vždy po ruce. V dnešním článku si představíme několik praktických pomocníků, pro které byste se měli najít ve své cestovní tašce i vy.

Řeč dnes rozhodně nebude o tolik typických a na cestách nezbytných věcech jako jsou například papírové kapesníky, doklady a potřebné léky. Dnes se budeme věnovat spíše věcem, které ještě nejsou tolik obvyklé, ale postupně své míst nacházejí ve stále větším množství příručních tašek.

Desinfekce na ruce
Na cestách bývá často problém s umytím rukou. Pokud máte malé děti, patrně jste se již setkali s takzvanými vlhčenými ubrousky, které sice ruce vašich ratolestí očistí, ale zanechají na nich nepříjemně lepkavý pocit. Tomu se ale můžete vyhnout pomocí desinfekčního gelu. Ten je k dostání v lékárnách a drogériích a to v několika variantách. Kromě příjemné vůně získáte i čisté ruce, takže gel by ve vaší tašce rozhodně neměl chybět.

Zbavte se cestovní nevolnosti snadno a rychle

Zbavte se cestovní nevolnosti snadno a rychle

Zapomeňte na nevolnost na cestách
Trpíte často během cestování nevolností? Pokud jste již zkoušeli některé z léků proti kinetóze a nepomohly vám, pak pro vás bude správnou volnou žvýkací bonbon Travel Gum. Díky němu budete zvládat jak cestování letadlem, autem, tak i lodí. Přihodit do tašky můžete i chladící náplasti proti bolesti hlavy.

Špunty do uší
Pokud cestujete daleko a je před vámi časový posun, určitě nebude na škodu, když se cestou trochu prospíte. Obzvlášť v letadle nebo autobuse, kde vám ale může vadit okolní hluk. Jednoduchým řešením jsou špunty do uší, které jsou skladné, a proto se pro ně najde místo v každém příruční tašce.

Pláž plná barevných kamínků

Pláž je plná barevných kamínků

Pláž je plná barevných kamínků

Ještě nevíte, kam se letos vydáte na dovolenou? Pokud hledáte skutečně jedinečné místo, pak bychom pro vás měli skvělý tip. Připravte se na záplavu barevných kamínků, které tvoří pláže v oblíbené destinaci Fort Bragg v Kalifornii.

Městečko Fort Bragg je oblíbeným cílem turistů z celého světa a to především díky jedinečným scenériím, které tvoří kombinace pohledu na hladinu Tichého oceánu a kamínkové pláže. Ty jsou totiž hlavním lákadlem, které jen těžko naleznete někde jinde. Pláž zvaná stylově Glass Beach můžete navštívit na samotném kraji městečka. Okouzlí vás zde zcela netradiční výzdoba v podobě malých barevných kamínků. A kde se zde kamínky vzaly?

Bohužel nejsou přírodního původu, jak by se mohlo na první pohled zdát. Když se zadíváte na jejich

Bohužel nejsou tyto kameny přírodního původu

Bohužel nejsou tyto kameny přírodního původu

barevné odstíny, patrně vás napadne, že se jedná o stejné zbarvení jako mají střepy z lahví. A byli byste tak blízko pravdě. Tamní obyvatelé totiž po několik let plnili pláže odpadky a odhazovali zde značné množství lahví. Když se proti tomu postavily úřady, začalo se odhazování lahví přísně kontrolovat. S těmi, co již na pláži byly, si však nikdo hlavu příliš nelámal. A tak se do práce pustil zub času a příboj, díky kterému se lahve roztříštily o kamenné břehy a střípky skla se časem uhladily tak, že nyní pláž vypadá jako posypaná drobnými kamínky. Ano, tušíte správně – podobné místo jinde na planetě nenajdete. Tento netradiční kousek Kalifornie můžete navštívit celoročně, avšak pláže samotné přímo vybízejí spíše k letní dovolené.

Vydejte se k českému moři

Nádherné scenérie a v pozadí Pavlovské vrchy - tak takové je české moře

Nádherné scenérie a v pozadí Pavlovské vrchy – tak takové je české moře

Rádi byste navštívili moře, ale nemáte dostatek finančních prostředků nebo si nemůžete dovolit vycestovat na více dní? Pak by pro vás skvělou volbou mohlo být vodní dílo Nové Mlýny, které se nachází na jihu Moravy. Ne nadarmo se mu totiž přezdívá “české moře”.

Nové Mlýny se skládají ze tří přehradních nádrží a navštívit je můžete pod Pavlovskými vrchy na jižní Moravě. Pokud jste ještě neměli tu čest zavítat do těchto koutů naší republiky, jistě budete Nové Mlýny znát z mnoha fotografií či českých filmů (např. Bobule). Oblíbená scenérie s pohledem na vodní hladinu a vzadu se tyčícími Pavlovskými vrchy – to je to pravé místo pro romantické duše, které si kromě koupání chtějí vychutnat i krásnou přírodu. Podél pobřeží zde najdete dostatek míst k ubytování a

Nové Mlýny si zamilujete

Nové Mlýny si zamilujete

to od penzionů až po chatky, bungalovy či kemp. A protože se toto místo stalo velmi vyhledávaným cílem turistů, můžete zde najít spoustu vodních atrakcí, parníky, restaurace a v neposlední řadě také známý aquapark. Zkrátka pokud toužíte po dokonalé prožité dovolené, vydejte se k českému moři, odkud si odvezete kromě skvělých zážitků jistě také spoustu fotografií, které na první pohled budou vypadat skutečně jako do moře. Oblast Pálavy je ale také známá především kvůli vynikajícímu vínu. Pokud svoji dovolenou spojíte i s návštěvou sklípku a degustací těch nejlepších moravských vín, můžete se být jisti, že na ni budete ještě dlouho vzpomínat. Pobyt pod Pavlovskými vrchy může být dlouhý tak, jak si sami určíte. Vrazit můžete třeba jen na víkend nebo rovnou na týden. Navštivte české moře a přesvědčte se na vlastní oči, jak krásná je naše republika.

Portugalsko – pláž Porto Santo

portugalsko1

Porto Santo – nejdelší portugalská pláž

Ačkoli Portugalsko nepatří mezi nejčastěji navštěvované dovolenkové destinace, místní pláže určitě stojí za zmínku. Na rozdíl od chorvatských nebo italských pláží tady nebudete muset řešit problémy s umístěním deky. Portugalské pláže nejsou tolik přeplněné jako více navštěvované evropské pláže. Užít si zde můžete romantické procházky s pohledem na útesy a skalní útvary vystupující z moře.

Nejdelší portugalská pláž

Porto Santo je nejdelší portugalská pláž. Kontrast se zelení, kterou uvidíte na sousedním ostrově Madeira, vás jistě ohromí. S délkou zhruba devíti kilometrů zde každý najde to, co hledá. Milenci uvítají množství klidných míst, kde nebudou ničím a nikým rušeni. Vyznavači adrenalinových sportů nebo rodiny s dětmi jistě ocení místa, kde mohou využít velkou spoustu vodních atrakcí. Na své si přijdou milovníci potápění i ti, kteří raději sportují na hladině. Vyzkoušet si tady můžete třeba surfing, kiting nebo paddleboarding. Písek této pláže obsahuje velkou spoustu minerálních látek a proto je léčivý. Rekonvalescenci zde mohou trávit lidé, kteří prodělali zlomeniny kostí a vhodný je také pro lidi s revmatismem.

portugalsko2

Pohled na skály vystupující z moře

Kombinace mořského vzduchu a slunce je balzám pro vaši duši i tělo. Pláže v Portugalsku se právem řadí ke špičkám mezi evropskými plážemi.

Kapverdy

kapverdy1

Čisté pláže a azurové moře, to jsou Kapverdy

Souostroví Kapverdy se skládá z celkem 10 ostrovů a 5 menších ostrůvků. Toto souostroví má nechvalně proslulou historii především díky otrokářství. Ostrov Santiago byl v minulosti využíván jako hlavní překladiště otroků vyvážených ze západní Afriky. V současné době jsou ale Kapverdy republikou a také trochu netradiční turistickou destinací.

Rozmanitost především

Povrch ostrovů tvoří především pouště a kromě akácií, jednoho mahagonového háje a lesního parku na ostrově Maio tu moc vegetace nenajdete. Na ostrově Fogo můžete obdivovat stále aktivní vulkán Pico do Fogo, který má výšku 2 975 m. Na tomto ostrově také můžete praktikovat horskou turistiku. Pro milovníky moře je naopak vhodný ostrov Sal, kde se nachází dlouhé pláže s bílým pískem a čistou azurovou vodou. Můžete si zde také užít jízdu plachetnicí nebo adrenalinový zážitek při lovu ryb. Nedotčenou přírodou, řadou pláží a minimem turistů zase oplývá ostrov Boa Vista. Na místě si můžete pochutnat na rybách a dalších mořských plodech. Místní specialitou je cachupa. Do té patří kukuřice, fazole, zelí, sladké brambory a vepřové nebo rybí maso. Denní teploty zde neklesají pod 20 °C, takže na dovolenou můžete vyrazit prakticky kdykoliv.

kapverdy2

Vrak lodi na mysu Santa Maria

Ostrovy nejsou zasaženy výstavbou velkých hotelových komplexů ani zde nenajdete města s tržišti nebo diskotékami. Pokud máte rádi trochu toho klidu, jsou pro vás Kapverdy ideální destinací.

Méně známá destinace – ostrov Mljet

mljet1

Mljet – to je mnoho lagun s čistou teplou vodou

Tomuto ostrovu se právem přezdívá chorvatský ráj. Zkuste Chorvatsko trochu netradičně a navštivte Mljet. Ostrov má rozlohu 100 km2 a dlouhý je 37 km. Jeho západní část je uznána jako národní park.

Co je zde k vidění

Ostrov oplývá množstvím lagun a zátok, ve kterých je voda v průměru o 4 °C teplejší než v okolním moři. V těchto lagunách jste mohli v dřívějších dobách vidět i tuleně. Ti však již byli vyhubeni. Dalšími lákadly jsou jezera Malo a Veliko jezero, které jsou součástí národního parku. Ostrov není příliš obydlený, žije zde jen něco přes 1 000 obyvatel, kteří bydlí v několika osadách. V jedné z nich – v Sobře se nachází jediná čerpací stanice. Jinde benzín nebo naftu nenačerpáte. V této osadě také najdete přístav. Jelikož je Mljet nejlesnatějším ostrovem Chorvatska, můžete zde obdivovat také rozsáhlé porosty voňavých borovic, dubů a cedrů. Když budete mít štěstí, potkáte zde divočáky, jeleny nebo promyky, které zde byly vysazeny za účelem vyhubení jedovatých hadů. Navštívit můžete také krasové jeskyně, například Odysseovu jeskyni nebo jeskyni Movriča. Pokud vás zajímá historie, určitě si prohlédněte zříceniny římské vily v obci Polače nebo starobylé domy v obci Govedjari.

mljet2

Můžete tu obdivovat i rozsáhlé lesy a památky

Jak vidíte, dovolená v Chorvatsku nemusí být jen o polehávání na pláži s hromadou českých turistů. Neváhejte proto a vydejte se na méně probádaná místa Chorvatska. Určitě nebudete litovat.

Sponzorované odkazy

1 2 3 5