Sponzorované odkazy

portugalsko1

Porto Santo – nejdelší portugalská pláž

Ačkoli Portugalsko nepatří mezi nejčastěji navštěvované dovolenkové destinace, místní pláže určitě stojí za zmínku. Na rozdíl od chorvatských nebo italských pláží tady nebudete muset řešit problémy s umístěním deky. Portugalské pláže nejsou tolik přeplněné jako více navštěvované evropské pláže. Užít si zde můžete romantické procházky s pohledem na útesy a skalní útvary vystupující z moře.

Nejdelší portugalská pláž

Porto Santo je nejdelší portugalská pláž. Kontrast se zelení, kterou uvidíte na sousedním ostrově Madeira, vás jistě ohromí. S délkou zhruba devíti kilometrů zde každý najde to, co hledá. Milenci uvítají množství klidných míst, kde nebudou ničím a nikým rušeni. Vyznavači adrenalinových sportů nebo rodiny s dětmi jistě ocení místa, kde mohou využít velkou spoustu vodních atrakcí. Na své si přijdou milovníci potápění i ti, kteří raději sportují na hladině. Vyzkoušet si tady můžete třeba surfing, kiting nebo paddleboarding. Písek této pláže obsahuje velkou spoustu minerálních látek a proto je léčivý. Rekonvalescenci zde mohou trávit lidé, kteří prodělali zlomeniny kostí a vhodný je také pro lidi s revmatismem.

portugalsko2

Pohled na skály vystupující z moře

Kombinace mořského vzduchu a slunce je balzám pro vaši duši i tělo. Pláže v Portugalsku se právem řadí ke špičkám mezi evropskými plážemi.

Sponzorované odkazy