Sponzorované odkazy

Stoupající teplota, delší dny a všude přítomná zmrzlina. Léto, pokud hovoříme o tom kalendářním, se k nám blíží mílovými kroky, a je třeba začít uvažovat o tom, kam letos vyrazit na letní dovolenou. Tak jako každý rok se národ pomyslně rozdělí na dvě poloviny, ta první zvolí poznávání domoviny, naopak ta druhá zamíří za hranice, nejčastěji pak k tak Čechy milovanému moři. Každoročně je to Chorvatsko, kam zamíří největší procento z nás, a není se čemu divit — krátká vzdálenost, krásná příroda, čisté moře a příjemné teploty. A ač se ceny za poslední roky poměrně zvýšily, zvlášť letos zaplatíte během letních měsíců na mýtném o deset procent více, než tomu bylo loni, stále jsou pro českou klientelu přívětivé.

Klasika nikdy neomrzí

Mezi lokality, kam každoročně proudí davy turistů patří Pula, Baška voda, Split, Dubrovník…vždyť to znáte. Přeplněné pláže, doslova hlava na hlavě a téměř minimální soukromí. Pro některé nutné zlo, pro jiné nepředstavitelné ponížení. Co takhle navštívit místa, kde nemusíte strategicky vypočítávat každičký milimetr prostoru, a nebudete se muset bát nechat své věci na chvíli bez dozoru? Nabízíme pár tipů, které třeba ovlivní vaše rozhodování.

Chris Yunker

Chris Yunker

Menší, poklidné letovisko Pješčana Uvala leží na jižním cípu Istrijského poloostrova je ideálním místem pro ty, kteří mají rádi kulturu a společenský život, ale zároveň nepotřebují být v centru dění celou dovolenou. Ve vzdálenosti 4 kilometrů se nachází město Pula, o kilometr blíže pak snové místo pro sportovní rybáře zvané Banjole.

Pokud vám i tato lokalita přijde „málo odlehlá“, zamiřte do Punta Križa, jižní části ostrova Cres, kde si rozhodně nebudete připadat jako sardinka v plechovce. Nicméně, počítejte s tím, že budete vídat více nudistů, než tomu obvykle bývá — přilehlý kemp Baldarin byl ještě před několika lety nudistický, stejně tak jeho přilehlé pláže. Dnes je tomu jinak, a naháče potkáte jen na jedné z mnoha pláží.

Bernd Thaller

Bernd Thaller

Posledním tipem je Lun, místo ležící na nejseverozápadnějším výběžku ostrova Pagu. Ubytování seženete jen v soukromí, případně v nedaleké osadě Jakišnica. Hlavní atrakcí jsou velmi staré olivovníky, které svým impozantním vzhledem nutí k zamyšlení. A ani zde nenajdete mnoho turistů.

 

Sponzorované odkazy