Sponzorované odkazy

V dnešním článku se zaměříme na ryze exotickou oblast, která se nachází v jihovýchodní Asii a patří mezi nejlidnatější na světě. Rozprostírá se na téměř 7 000 ostrůvcích, a mnoho z nich patří mezi nejprestižnější a nejoblíbenější turistické destinace. Pokud již teď tipujete Filipíny, máte pravdu. Popisovat Filipíny jako celek je zhola nemožné, každý ostrůvek je něčím specifický, a proto jsem jako dnešní téma vybrala malý ostrůvek, kterému se přezdívá perla Filipín. Ostrov Boracay naleznete 300 kilometrů od hlavního města Manily, přičemž se na něj dostanete jak letecky, tak lodí.

Jon Rawlinson

Jon Rawlinson

Nejkrásnější pláž světa?

Hlavním lákadlem úzkého šestikilometrového ostrova je bezesporu nejznámější pláž White Beach, která se táhne téměř po celé délce ostrova, a společně s ostatními plážemi dotváří idylický vzhled ostrova — bílé písečné pláže ohraničující tmavě zelený prales v srdci ostrova. Samotná pláž je rozdělena do tří částí, z nichž každá je specifická určitou atmosférou a také odlišnou cenovou hladinou. První část, nejluxusnější a také nejdražší, je Station 1, kde si sice sáhnete hlouběji do kapsy, jelikož ceny příslušných hotelů patří mezi vyšší (odhadem zaplatíte od dvou do šesti tisíc za noc v závislosti na službách), nicméně odměnou vám bude nejen nejširší úsek samotné White Beach, ale také nejjemnější písek, perfektní plážové služby a klid.

Středová část, Station 2, je vysloveným centrem — hledáte-li restauraci, obchod, bar či povyražení, neexistuje lepší volba. Připravte se však, že ceny budou o něco vyšroubovanější, a pokud toužíte po klidném místě, zde jej rozhodně nenaleznete — divoké večírky na plážích trvají dlouho do noci. Třetí, nejjižnější částí, Station 3 nepohrdnou šetřílci, neboť zde naleznou bungalovy s příjemnými cenami i levnější hotely. Rovněž se jedná o klidnou oblast, často se o ní hovoří jako o nejméně vyspělé, avšak nepředstavujte si bůhvíjakou bídu a zaostalost, o tom to opravdu není.

Dianne Rosete

Dianne Rosete

Ačkoliv je White Beach hlavním lákadlem, ostrov Boracay má mnoha dalších míst, která stojí za to navštívit. Pokud chceme zůstat na pláži, nabízí se pro milovníky surfování i romantických procházek pláž Bulabog na východní straně ostrova. Klidným místem je Puka Beach, která splňuje obraz tropických dovolených tak, jak je známe z propagačních materiálů cestovních kanceláří — bílý písek, azurové moře a hlavně prázdná, nebo téměř prázdná pláž. Pokud tedy neholdujete kontaktu s jinými lidmi, nevadí vám, že si nebudete moci vybrat z desítek restaurací, rozhodně zamiřte zde. Pláž Puka je rovněž zajímavá tím, že zde moře vyplavuje drobné mušličky, které místní sbírají a následně z nich vyrábějí náhrdelníky, které si turisté odvážejí jako suvenýry domů.

Francis Gimenez

Francis Gimenez

Sponzorované odkazy