Sponzorované odkazy

Štítek: Turecko

Antalya, orientální kráska

Jednou z nejznámějších a nejkrásnějších destinací Turecké riviéry je město Antalya, které 14se řadí k nejnavštěvovanějším místům Turecka. Kromě toho, že leží v Turecké riviéře, je nutno říci, že dokonce představuje srdce Turecké riviéry. Jaké možností nám Antalya nabízí? Co krásného v ní najdeme?

Antalya je jedním z největších měst Turecka. Obydleno je dvěma miliony obyvatel a lidnatý střed obklopují mohutné hory Taurus. A kromě toho, že je největší, je i nejoblíbenější. A není se čemu divit, neboť pohoří Taurus tyčící se na pozadí města dotváří kouzelnou atmosféru a okolní dlouhé zlatavé pláže poskytují romantické zázemí.

Jak se sem dostat?

Do Antalye se dostanete letadlem po třech hodinách letu. Letiště najdete přímo ve městě, po samotném Turecku tedy nemusíte vůbec cestovat. Stačí vám jen krátká cesta autobusem z letiště do hotelu.

Opěvované zlatavé pláže

Pláže u Antalyi jsou jemně písčité a zlatavé. Destinace stejně jako pláže samotné jsou vhodné pro zamilované i pro rodiny s dětmi. Báječně si zde odpočinete a prohřejete svoje podzimem promrzlé tělo, neboť teplota moře je vyhřáté středozemním sluníčkem.

Tipy na výlet

  • Stará část města Kaleici
  • Hadriánova brána
  • Mešita Yivli Minare
  • Archeologické muzeum

Bodrum – turecký prázdninový resort

Suat EmanMíříte-li za letošní letní dovolenou právě do Turecka, možná vás zláká i středisko Bodrum, jedná se o vyhledávanou lokalitu, která mísí prvky antiky s novodobou evropskou modernou. Jde o velmi populární přístav Egejské riviéry, nedaleko od hranic s Řeckem ročně se sem za odpočinkem, zábavou a poznáním vypraví tisíce turistů téměř z celého světa, asi vědí proč! Místo je právem považováno za oblast, kde vám nebude vůbec nic chybět. Pokud ještě tedy nemáte jasno, kam do Turecka, nyní máte výběr o něco usnadněný, budete se sem dokonce i rádi vracet!

…more »

Sponzorované odkazy