Sponzorované odkazy

Štítek: cestovní pojištění

Dovolená na podzim? Ano!

Pokud žijete v představě, že nejideálnějším obdobím na dovolenou jsou letní prázdniny, žijete v omylu! Mnohem výhodnější a komfortnější je využít podzimních termínů cestovních kanceláří, a vyrazit za sluncem na konci léta, tak jest v září. Taktéž ryze podzimní termíny, přibližně od poloviny října po polovinu listopadu mají své kouzlo – moře sice již ztrácí svou teplotu a sluneční paprsky nejsou tak intenzivní, nicméně krajina se halí do nádherných barev a podmínky vybízejí k aktivnější dovolené.

Malajsie táhne každoročně spoustu turistů, Ah Wei

Malajsie táhne každoročně spoustu turistů, Ah Wei

Kam?

Pokud byste rádi neopustili hranice Evropy, zůstávají jedinými hráči jižní státy. Baltské moře, i přes léto dost chladné, se na podzim doporučuje pouze otužilcům, případně u poznávacích zájezdů. Kde však rozhodně najdete tropické teploty a moře příjemné teploty je Korsika (jí věnovaný článek najdete mezi nejnovějšími), Kréta, Korfu, Kypr nebo řecké ostrovy. Obecně se dá říct, že ve všech těchto destinacích se teplota drží v příjemných hodnotách do konce září, respektive poloviny října. Jen si dejte pozor na vyšší vlny, které s podzimem přicházejí.

Mimo Evropu velmi láká Egypt a jeho teplé Rudé moře, v pokročilejším podzimu a na začátku zimy pak začíná letní období na jižní polokouli, čímž se otevírají širší možnosti exotična.

Není radno zapomenout

Stejně jako u jakékoliv jiné dovolené, je třeba myslet na pár stěžejních faktů. Především je nutné zajistit si adekvátní cestovní pojištění do zahraničí, zvláště pokud chcete zahrnout do svých plánů i trochu adrenalinu (například Vysoké Tatry vyžadují příplatky za vysokohorskou turistiku). Užitečným nástrojem je online srovnání cen cestovního pojištění, kde najdete přehledně porovnání nabídky na trhu. Rovněž je důležité zjistit, zda do dané destinace nepotřebujete vstupní víza. V Evropě nenarazíte na tuto potřebu kromě Ruska a Běloruska, exotičtější země však představují větší administrativní zařizování. Asie je rozdělena na dvě poloviny – vízum můžete vynechat u Thajska, Malajsie, Malediv či Japonska, naopak do Číny, Indonésie nebo na Srí Lanku vás bez něj nepustí. Afrika představuje asi největší oříšek, kromě pár výjimek se do většiny států nedostanete. Nezapomeňte, že i do Egypta je vízová povinnost.

Vízum je velmi důležitý doklad, Chris Guillebeau

Vízum je velmi důležitý doklad, Chris Guillebeau

Rovněž není od věci zjistit si, kolika kilogramový kufr si můžete s sebou vzít do letadla. Samozřejmě cílem tohoto článku není zjistit přesné hodnoty jednotlivých leteckých společností, spíše uvést průměrné limity jak pro příruční, tak klasické zavazadlo. Obecně se společnosti dělí do dvou skupin, jedna dovoluje maximálně 15 kg, druhá až průměrně 23 kg. U příručního se váha pohybuje okolo 5 kg.

Cena

Až po přečtení začnete přemýšlet o prodloužení léta, konejte rychle. Last-minute nabídky cestovních kanceláří mizí velmi rychle a není se čemu divit. U některých nabídek můžete ušetřit až desetitisíce korun. Zcela určitě s sebou přibalte i dobrou náladu, neboť s ní si dovolené užijete o to více.

Cestovní pojištění a jak ho uzavřít

Každoroční výběr dovolené sebou nese nejen dlouhé přemýšlení nad cílovou destinací, ale i potřebu zvážit možná rizika vycestování do zahraničí. Je totiž nutno vzít v potaz, že v případě ztráty zavazadla, provozování rizikových sportů nebo zranění se může stát, že vaše obyčejné pojištění nebude stačit, a vy se tak můžete dostat do nepříjemné životní i finanční situace. Abychom předešli těmto nepříjemnostem, je potřeba před každou zahraniční cestou uzavřít cestovní pojištění do zahraničí , případně pouvažovat i o doplňkovém připojištění. Jak tedy postupovat?

Začínáme

Nejprve je důležité promyslet, jak rozsáhlý balíček služeb chceme pořídit. Základní cestovní pojištění se většinou vztahují pouze na léčebné výlohy v případě nemoci nebo zranění, v doplňkovém připojištění se nabídka značně rozšiřuje. Pokud svou dovolenou hodláte trávit aktivně, tj. jízdou na kole, raftingem, lyžováním, pracovně nebo s sebou vezete sportovní vybavení, není o připojištěním pochyb. Dejte si pozor, i obyčejná jízda na bruslích, či koni může v případě zranění a absence připojištění, vyústit ve velmi drahou situaci.  V dnešní době si můžete připojistit vše, záleží na osobní preferenci klienta.

Pro adrenalinové zážitky je třeba se připojistit, Martin Stabenfeldt

Pro adrenalinové zážitky je třeba se připojistit, Martin Stabenfeldt

Sjednání pojištění online nebo na pobočce?

Dnes již nemusíte chodit vyřizovat pojištění na cesty do poboček jednotlivých pojišťoven. Vyplnění online formulářů z pohodlí domova je nejen komfortnější, ale máte i možnost pomocí srovnávače cen cestovního pojištění porovnat jednotlivé produkty pojišťoven a vybrat si tak tu, která nejvíce vyhovuje vašim představám. Navíc některé pojišťovny nabízejí slevy při sjednání pojištění online, příkladem je cestovní pojištění Generali. I tak mnoho klientů zůstává věrno kamenným pobočkám.

Cena

Cena se odvíjí podle mnoha kritérií. Nejvýznamnější je samozřejmě destinace, kam hodláte jet. Pak připočítejte vaše vybraná připojištění, limity plnění (částka, do jejíž výše se hradí případné výlohy; pakliže ji překročíte, musíte přeplatek uhradit ze svého), výběr pojišťovny. Proto opět přichází na řadu online kalkulačka cestovního pojištění.

Zadání objednávky

Dostáváme se k samotnému vyplnění formuláře, jako vzor použijeme tento srovnávač cen cestovního pojištění Zde si zadáte cílovou destinaci, délku pobytu, počet osob a jejich případné příbuzenské vztahy. Mnoho produktů je totiž zvýhodněno pro rodiny nebo větší skupiny. Zadáte kontaktní údaj a na základě vašich kritérií vám bude poslán email s nabídkou tuzemských pojišťoven a jejich srovnáním. Vše zdarma.

Rada závěrem

Až budete držet propisku nad smlouvou, ještě jednou si ji přečtěte. Je důležité být seznámen se vším, co je její součástí a znát rozsah zakoupených služeb.

Šťastnou cestu!

Při plánování letní dovolené nezapomeňte na cestovní pojištění!

pojištění se vyplatí nejen pro vodní sporty

pojištění se vyplatí nejen pro vodní sporty

Většina z nás se jistě chystá během letních měsíců k moři. Na tuto dobu se těšíme celý rok. Když už se konečně přiblíží čas, kdy budete mít v práci volno, nezbývá nic jiného, něž si vybrat podle vás to nejlepší místo, vyřídit všechny náležitosti a potom se už jen sbalit a vyrazit na cestu. Samozřejmě, že ještě před tím, než odjedete, je třeba vyřešit celou řadu důležitých věcí. Mezi ně pochopitelně patří i cestovní pojištění!

Cestovní pojištění v žádném případě nepodceňujte. Vaše lehkovážnost by se vám totiž mohla nemile vyplatit. Nikdy nevíte, co vás na cestách, nebo i na místě pobytu u moře může potkat. Nejrůznějším rizikům jste vystaveni v podstatě denně a nejinak je tomu i o času letních dovolených. V zahraničí je však situace mnohem složitější. Přece jen, pokud se vám něco stane v České republice, dají se věci mnohem snázeji vyřešit. Ne, že by to musel být u moře problém, pokud jste náležitě připraveni i prostřednictvím sjednaného cestovního pojištění, nemusíte se ničeho obávat!

Využívejte srovnání cestovního pojištění, ušetříte čas i peníze

adrenalin na dovolené je třeba pojistit

adrenalin na dovolené je třeba pojistit

Důrazně vám doporučujeme využít srovnání cestovního pojištění a teprve potom výběr toho, pro vás nejvhodnějšího. Je zapotřebí si uvědomit, že pro každého turistu budou vhodnější rozdílné parametry cestovního pojištění. To bude totiž vypadat jinak v případě, kdy plánujete spíše relaxační dovolenou s převahou času na mořských plážích a jinak potom v situacích, kdy očekáváte od letní dovolené například adrenalinové vyžití.

Určitě je také dobré mít přehled, co by vaše pojištění mělo obsahovat. Samozřejmostí je pojištění léčebných výloh a případných úrazů. Připojistit si však můžete i vaše zavazadla, storno zájezdu, ale například je určitě dobré i sjednání pojištění odpovědnosti za škodu. Cestuje-li vás více, potom se zajisté vyplatí sjednat rodinné nebo skupinové cestovní pojištění.

cestovní pojištění můžete srovnávat v pohodlí domova

cestovní pojištění můžete srovnávat v pohodlí domova

Využijete-li cestovní pojištění srovnání, stačí nastavit veškeré vaše požadavky a nároky do online aplikace a poté se podívat do přehledné nabídky včetně cenových nákladů, které jsou však více méně zanedbatelné, ve srovnání s celkovou cenou letní dovolené. Výběr tedy není nic složitého, jedná se o otázku několika minut, které za váš klid jistě stojí!

Sponzorované odkazy