Sponzorované odkazy

Každoroční výběr dovolené sebou nese nejen dlouhé přemýšlení nad cílovou destinací, ale i potřebu zvážit možná rizika vycestování do zahraničí. Je totiž nutno vzít v potaz, že v případě ztráty zavazadla, provozování rizikových sportů nebo zranění se může stát, že vaše obyčejné pojištění nebude stačit, a vy se tak můžete dostat do nepříjemné životní i finanční situace. Abychom předešli těmto nepříjemnostem, je potřeba před každou zahraniční cestou uzavřít cestovní pojištění do zahraničí , případně pouvažovat i o doplňkovém připojištění. Jak tedy postupovat?

Začínáme

Nejprve je důležité promyslet, jak rozsáhlý balíček služeb chceme pořídit. Základní cestovní pojištění se většinou vztahují pouze na léčebné výlohy v případě nemoci nebo zranění, v doplňkovém připojištění se nabídka značně rozšiřuje. Pokud svou dovolenou hodláte trávit aktivně, tj. jízdou na kole, raftingem, lyžováním, pracovně nebo s sebou vezete sportovní vybavení, není o připojištěním pochyb. Dejte si pozor, i obyčejná jízda na bruslích, či koni může v případě zranění a absence připojištění, vyústit ve velmi drahou situaci.  V dnešní době si můžete připojistit vše, záleží na osobní preferenci klienta.

Pro adrenalinové zážitky je třeba se připojistit, Martin Stabenfeldt

Pro adrenalinové zážitky je třeba se připojistit, Martin Stabenfeldt

Sjednání pojištění online nebo na pobočce?

Dnes již nemusíte chodit vyřizovat pojištění na cesty do poboček jednotlivých pojišťoven. Vyplnění online formulářů z pohodlí domova je nejen komfortnější, ale máte i možnost pomocí srovnávače cen cestovního pojištění porovnat jednotlivé produkty pojišťoven a vybrat si tak tu, která nejvíce vyhovuje vašim představám. Navíc některé pojišťovny nabízejí slevy při sjednání pojištění online, příkladem je cestovní pojištění Generali. I tak mnoho klientů zůstává věrno kamenným pobočkám.

Cena

Cena se odvíjí podle mnoha kritérií. Nejvýznamnější je samozřejmě destinace, kam hodláte jet. Pak připočítejte vaše vybraná připojištění, limity plnění (částka, do jejíž výše se hradí případné výlohy; pakliže ji překročíte, musíte přeplatek uhradit ze svého), výběr pojišťovny. Proto opět přichází na řadu online kalkulačka cestovního pojištění.

Zadání objednávky

Dostáváme se k samotnému vyplnění formuláře, jako vzor použijeme tento srovnávač cen cestovního pojištění Zde si zadáte cílovou destinaci, délku pobytu, počet osob a jejich případné příbuzenské vztahy. Mnoho produktů je totiž zvýhodněno pro rodiny nebo větší skupiny. Zadáte kontaktní údaj a na základě vašich kritérií vám bude poslán email s nabídkou tuzemských pojišťoven a jejich srovnáním. Vše zdarma.

Rada závěrem

Až budete držet propisku nad smlouvou, ještě jednou si ji přečtěte. Je důležité být seznámen se vším, co je její součástí a znát rozsah zakoupených služeb.

Šťastnou cestu!

Sponzorované odkazy