Sponzorované odkazy

Štítek: Kréta

Réthymno, svět na pomezí renesance a orientu

Jedním z krásných krétských městeček, které stojí za návštěvu, je Réthymno. Najdete zde nejen mnoho historických pamětihodností, malebných zákoutí, zajímavých budov a míst pro odpočinek a načerpání energie. Co všechno v Réthymno můžete spatřit?

Réthymno, krásné městečko na severním pobřeží krétského ostrova, je hlavním městem kraje Chanií. Toto městečko určitě stojí za návštěvu, o čemž vás přesvědčíme v tomto článku. Pokud se chystáte na Krétu nebo byste tam jednou chtěli zamířit, pak čtěte dál a nechte se inspirovat našimi tipy na výlet.

V místě, kde dnes stojí toto slavné a malebné město, dříve bývalo mořské dno. Dříve bylo vybudováno jen na okraji přístavu, později však začalo expandovat a rozšiřovat se. S jeho rozšiřováním však docházelo i k rozšiřování celé šíje.

Rethymno2

Dominanta města

Navštívit můžete dominantu města, Benátsko-tureckou pevnost, která se tyčí na vyvýšenině vystrčené do moře, tedy na místě původního centra městečka, které (jak již bylo řečeno) se začalo později rozšiřovat.

Malebnost úzkých uliček a zapadlých koutů

Město je propleteno úzkými uličkami, které skýtají možnost utéct před světem a užít si kouzlo přítomného okamžiku a zapadnout tak do malé hospůdky či krámku. Město je z větší části benátské, přesto se zde mísí kultura a prvky, jak renesance, tak Orientu.

Příroda i památky

Pobřeží je lemováno písečnou pláží a najdete jej díky majáku ze 13. století, který se tyčí nad městem. Kromě moře si můžete užít i koncert konaný v zachovalé pevnosti nad pobřežím a přitom pozorovat západ slunce nad horizontem mořské hladiny.

58_437d_p_img1

Chaniá, město s nejstarší krétskou mešitou

Kréta je bezesporu velmi krásným místem, které skrývá neskonalé bohatství zajímavostí, nádherných měst, historických budov a jiných památek. Jedním z takových kouzelných měst je městečko Chaniá. Co všechno nám nabízí a jaké krásy zde můžete objevit?

Chaniá je řazena k nejkrásnějším krétským městům. Představuje skvělý výchozí bod pro výlety. Najdete v něm zajímavá, útulná i historická místa, jako jsou neoklasicistní sídla, benátské hrady a muzea.

13

Benátská přístavní čtvrť

Jednou ze zajímavých částí města je Benátská přístavní čtvrť, ve které najdete Janičářskou mešitu, která je první tureckou stavbou na Krétě. Pochází z roku 1645. Za ní stoupá vrch s nejstarší čtvrtí ostrova, čtvrť Kastélli. Nachází se u přístavu, u kterého jsou u benátské arzenály z 16. století a benátský maják.

Na severozápadním cípu přístavu stojí námořní muzeum, které je umístěno v rekonstruované benátské pevnosti Firkás. Kromě muzea v ní najdete i divadlo.

Okolí lemují tržnice pocházející z přelomu 19. a 20. století, Archeologické muzeum západní Kréty a katedrálu Agía Triáda.

12

Čtvrť Splántzia

Další zajímavou čtvrtí je Staré město, tedy čtvrť Splántzia, ve které najdete benátský kostel Agios Nikólaos, kostel Agioi Anárgyroi a kostel San Rocco.

Kam ještě vyrazit?

Dál můžete vyrazit do městského parku se zoologickou zahradou či Historického muzea.

Kréta – Na ostrově boha Dia si vybere každý

Kréta je se svou rozlohou 8 261 km² největším řeckým ostrovem. A také pátým největším ostrovem v celém Středozemním moři. Ze severu Krétu omývá Krétské moře (jižní část Egejského moře) a z jihu Libyjské moře. Krétu tvoří vápencová kra. Oficiálně se dělí na čtyři prefektury – Chania, Lassithi, Rethymnon a Iraklio (Heraklion). Město Ierapetra na jihu ostrova je nejjižněji položeným evropským městem. Podle pověsti se zde měl narodil vládce olympských bohů, Zeus. …more »

Sponzorované odkazy