Sponzorované odkazy

Jedním z krásných krétských městeček, které stojí za návštěvu, je Réthymno. Najdete zde nejen mnoho historických pamětihodností, malebných zákoutí, zajímavých budov a míst pro odpočinek a načerpání energie. Co všechno v Réthymno můžete spatřit?

Réthymno, krásné městečko na severním pobřeží krétského ostrova, je hlavním městem kraje Chanií. Toto městečko určitě stojí za návštěvu, o čemž vás přesvědčíme v tomto článku. Pokud se chystáte na Krétu nebo byste tam jednou chtěli zamířit, pak čtěte dál a nechte se inspirovat našimi tipy na výlet.

V místě, kde dnes stojí toto slavné a malebné město, dříve bývalo mořské dno. Dříve bylo vybudováno jen na okraji přístavu, později však začalo expandovat a rozšiřovat se. S jeho rozšiřováním však docházelo i k rozšiřování celé šíje.

Rethymno2

Dominanta města

Navštívit můžete dominantu města, Benátsko-tureckou pevnost, která se tyčí na vyvýšenině vystrčené do moře, tedy na místě původního centra městečka, které (jak již bylo řečeno) se začalo později rozšiřovat.

Malebnost úzkých uliček a zapadlých koutů

Město je propleteno úzkými uličkami, které skýtají možnost utéct před světem a užít si kouzlo přítomného okamžiku a zapadnout tak do malé hospůdky či krámku. Město je z větší části benátské, přesto se zde mísí kultura a prvky, jak renesance, tak Orientu.

Příroda i památky

Pobřeží je lemováno písečnou pláží a najdete jej díky majáku ze 13. století, který se tyčí nad městem. Kromě moře si můžete užít i koncert konaný v zachovalé pevnosti nad pobřežím a přitom pozorovat západ slunce nad horizontem mořské hladiny.

58_437d_p_img1

Sponzorované odkazy