Sponzorované odkazy

Štítek: Maledivy

Maledivy, další kandidát zemského ráje

 

14493925924_865948db5e_k

Skutečný ráj na Zemi? Mac Qin

Volně navážu na článek z minulého týden a i tentokrát se podíváme na místo, kde naleznete krajinu podobnou zemskému ráji s blankytně modrým mořem a slonovinově bílým pískem. Souostroví Maledivy asi netřeba představovat, přesto bych ráda vyzdvihla pár základních informací. Maledivy jsou souostrovím ležícím v Indickém oceánu, malým ostrovní státem, který staví svou ekonomiku hlavně na příjmech z cestovního ruchu. Hlavním městem Malediv je Male, stotisícové město na břehu jednoho z atolových ostrovů. Zajímavostí je, že tato relativně malá země je nejníže položeným státem na světě, což by v případě větší přílivové vlně mohlo znamenat závažný problém.

Pojďme se válet!

15588444009_50e5a8e681_z

Maledivy se stávají cílovou destinací pro mnoho svatebčanů, Denis Roh

Není pochyb, že hlavním důvod, proč Maledivy navštívit, je relaxace na jejich pověstných březích. Proto se v poslední době staly Maledivy nejen snem cestovatelů, milovníků pohodlí a luxusu, ale i mnoha svatebčanů, kteří sem odjíždí trávit líbánky.

Zdejší korálové útesy nabízejí spoustu krás i pro nezaryté romantiky; vodní svět, kde se to hýří barvami, vzory a tvary čeká na každého, kdo na Maledivském pobřeží ponoří svou hlavu pod vodu. Korálové útesy totiž poskytují domov mnoha vzácným druhům ryb, rostlin a jiných mořských živočichů. Teplotní maxima sahají téměř každý den k 31° C, teplota vody je o něco chladnější – okolo 26° C. Pokud vašim cílem je tzv. nicnedělání na pláži, pak byste měli zvolit termín mezi listopadem a dubnem, naopak jestli chcete svou dovolenou trávit aktivněji a poznávat taje ostrovů, zvolte duben až říjen, kdy je nejen počasí příznivější, nýbrž i ceny ubytování a služeb klesají.

Blankytná voda, sněhobílý písek, Alessandro Caproni

Blankytná voda, sněhobílý písek, Alessandro Caproni

A na jakou pláž tedy vyrazit? Inu, ve své podstatě kamkoli, vyberete si ostrov a užíváte si ráje. Obecně se však traduje, že ostrov Kandooma je ideálním místem pro potápěče, po stopách Robinsona Crusoea se vydejte na ostrově Cocoa, kde však nečekejte přepychové hotelové komplexy, Italové ocení značný vliv italské kultury na ostrově Kudarah, který lehce připomíná ostrov ve středozemních vodách, a na nejkrásnější pláž (alespoň údajně nejkrásnější) naleznete na ostrově Ihuru. Počítejte však s trochu větším rozpočtem, nocování pro dvě osoby se může vyšplhat až na cenu 700 USD (cca 17 500 Kč).

Jeden z mnoha maledivských rezortů, Dronpictures

Jeden z mnoha maledivských rezortů na ostrově Kudarah, Dronpictures

Kam v zimě na dovolenou aneb vyrazte za teplem a sluníčkem!

Hotelové komplexy na území Dominikánské republiky se vám budou líbit /

Hotelové komplexy na území Dominikánské republiky se vám budou líbit /

Podzim je v plném proudu a sychravé chladné počasí spolu se zamračenou oblohou nám příliš radosti bohužel neudělá. Spoustě lidem sluneční svit chybí, jsou mrzutí a objevuje se u nich nechuť a kus pesimismu. Ke zlepšení nálady a rozpoložení stoprocentně pomůže vyrazit alespoň na týden nebo čtrnáct dní za teplem a sluníčkem, zkrátka do některých destinací na jih, kde si můžete být jisti, že bez problémů načerpáte novou energii. Zimu tak přečkáte mnohem lépe, než ten, kdo ji stráví celou v našich podmínkách.

A kam konkrétně vyrazit? Nabízí se celá řada možností. Zmiňme a vypíchněme alespoň některé z nich. Zde jsou tři tipy, o kterých se vyplatí minimálně popřemýšlet!

Dominikánská republika, Kuba a Maledivy

Prvním doporučením je Dominikánská republika. Vydejte se i vy na souostroví Velkých Antil. Křišťálově čistá voda, bílý písek a nekončící řada palem, k tomu ostré sluneční paprsky a ideální podmínky pro opalování a celkovou relaxaci – to a ještě mnohem více nabízí po většinu roku Dominikánská republika.

Navštivte některý z ostrůvků státu Maledivy /

Navštivte některý z ostrůvků státu Maledivy /

Velmi oblíbené jsou i zájezdy na Kubu. Jedná se o netradiční dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete. Charakteristickými rysy jsou doutníky, rum a latinské rytmy. Kuba nabízí překrásnou přírodu, ale i spoustu zajímavých měst. Vyplatí se poznat i kulturu místních lidí, je to přece jen něco trochu jiného, než co vás čeká tuctově v každém standardním a klasickém turistickém středisku.

A na závěr pozvánka na Maledivy. Líbila by se vám dovolená v Maledivách? Věříme tomu, že rozhodně. Tento ostrovní stát v Indickém oceánu nabídne každému něco – téměř 1 200 malých ostrůvků přímo láká k návštěvě.

Ať již se rozhodnete během letošní zimy zavítat do kterékoliv zmiňované destinace, neuděláte chybu. Ano, i nyní je dobré na chvíli zcela vypnout a dopřát si relaxaci, kde jinde si ho užijete víc, než právě v teplých krajinách!

Maledivy: Dovolená, která se vám bude líbit

pohádková atmosféra v Maledivách

pohádková atmosféra v Maledivách

V současnosti máme široké možnosti, kam lze vyrazit na letní dovolenou za sluncem, odpočinkem a příjemným prostředím. Jednotlivé destinace se od sebe pochopitelně značně liší. Tentokrát vám doporučíme Maledivy!

Maledivy dovolená uspokojí i toho nejnáročnějšího z vás, který se nespokojí s jakoukoliv letní dovolenou. Představte si bílé, písčité pláže plné horkých slunečních paprsků. Příjemné osvěžení v křišťálově čisté vodě. Všude kolem vás se rozprostírá fauna a flora, vy jste prakticky její součástí. Tak toto vše a ještě mnohem více můžete zažít právě na Maledivách.

Maledivy představují vyžití pro každého

obdivujte želvy ve vodách Malediv

obdivujte želvy ve vodách Malediv

Avšak ani pokud patříte mezi sportovně založené, kteří potřebují pohyb a neustálou aktivitu, nebudete se v Maledivách nudit. Zdejší pobřeží je ideální pro provozování mnoha sportů. Jedná se pochopitelně o potápění, šnorchlování, ale dokonce i plachtění po mořské hladině nebo windsurfing.

Všude kolem narazíte na vlídné, vstřícné a usměvavé lidi, kteří vám vyjdou vstříc. Popřemýšlejte tedy letos o dovolené na Maledivách. Vyberte si z množství hotelů, které vám poskytnou maximum možností. Co třeba all inclusive? Nebudete se tak muset o vůbec nic starat. Prostě jen vypnete a budete relaxovat a nabírat sílu do dalších dnů.

Určitě využijte nabídky last minute produktů. Jedná se sice o jakousi dovolenou na poslední chvíli, avšak za výrazně zvýhodněných cenových podmínek. Do Malediv můžete vyrazit kdykoliv, třeba klidně tento týden. K tomu vám může být nápomocný i projekt Airstop.cz, který se zaměřuje na výhodné nabídky německých cestovních kanceláří, využijte je!

Sponzorované odkazy