Sponzorované odkazy

 

14493925924_865948db5e_k

Skutečný ráj na Zemi? Mac Qin

Volně navážu na článek z minulého týden a i tentokrát se podíváme na místo, kde naleznete krajinu podobnou zemskému ráji s blankytně modrým mořem a slonovinově bílým pískem. Souostroví Maledivy asi netřeba představovat, přesto bych ráda vyzdvihla pár základních informací. Maledivy jsou souostrovím ležícím v Indickém oceánu, malým ostrovní státem, který staví svou ekonomiku hlavně na příjmech z cestovního ruchu. Hlavním městem Malediv je Male, stotisícové město na břehu jednoho z atolových ostrovů. Zajímavostí je, že tato relativně malá země je nejníže položeným státem na světě, což by v případě větší přílivové vlně mohlo znamenat závažný problém.

Pojďme se válet!

15588444009_50e5a8e681_z

Maledivy se stávají cílovou destinací pro mnoho svatebčanů, Denis Roh

Není pochyb, že hlavním důvod, proč Maledivy navštívit, je relaxace na jejich pověstných březích. Proto se v poslední době staly Maledivy nejen snem cestovatelů, milovníků pohodlí a luxusu, ale i mnoha svatebčanů, kteří sem odjíždí trávit líbánky.

Zdejší korálové útesy nabízejí spoustu krás i pro nezaryté romantiky; vodní svět, kde se to hýří barvami, vzory a tvary čeká na každého, kdo na Maledivském pobřeží ponoří svou hlavu pod vodu. Korálové útesy totiž poskytují domov mnoha vzácným druhům ryb, rostlin a jiných mořských živočichů. Teplotní maxima sahají téměř každý den k 31° C, teplota vody je o něco chladnější – okolo 26° C. Pokud vašim cílem je tzv. nicnedělání na pláži, pak byste měli zvolit termín mezi listopadem a dubnem, naopak jestli chcete svou dovolenou trávit aktivněji a poznávat taje ostrovů, zvolte duben až říjen, kdy je nejen počasí příznivější, nýbrž i ceny ubytování a služeb klesají.

Blankytná voda, sněhobílý písek, Alessandro Caproni

Blankytná voda, sněhobílý písek, Alessandro Caproni

A na jakou pláž tedy vyrazit? Inu, ve své podstatě kamkoli, vyberete si ostrov a užíváte si ráje. Obecně se však traduje, že ostrov Kandooma je ideálním místem pro potápěče, po stopách Robinsona Crusoea se vydejte na ostrově Cocoa, kde však nečekejte přepychové hotelové komplexy, Italové ocení značný vliv italské kultury na ostrově Kudarah, který lehce připomíná ostrov ve středozemních vodách, a na nejkrásnější pláž (alespoň údajně nejkrásnější) naleznete na ostrově Ihuru. Počítejte však s trochu větším rozpočtem, nocování pro dvě osoby se může vyšplhat až na cenu 700 USD (cca 17 500 Kč).

Jeden z mnoha maledivských rezortů, Dronpictures

Jeden z mnoha maledivských rezortů na ostrově Kudarah, Dronpictures

Sponzorované odkazy