Sponzorované odkazy

V našem mini seriálu po místech planety, která svým podnebím a přírodními podmínkami připomínají pomyslný „ráj na Zemi“, zavítáme na drobný ostrovní stát, Dominikánskou republiku. O Dominikánské republice se říká, že kdo ji jednou navštíví, ten už se pro jinou exotickou dovolenou nerozhodl. Přesvědčí i vás?

Záčínáme s prohlídkou ráje, Ronald Saunders

Záčínáme s prohlídkou ráje, Ronald Saunders

Tato perla Karibiku, rozkládající se na ostrově Hispaniola, má opravdu co nabídnout. Zapomeňme teď na bělostné pláže a průzračnou vodu; Dominikánská republika ve svém království ukrývá pouště, národní parky, úrodná údolí i vysoké hory.  Teploty se v průběhu celého roku pohybují v příjemných tropických hodnotách. Hlavním a největším městem je San Domingo, které je pod ochranou UNESCO a je považováno za úplně první město Španělské Ameriky. Nejenže se můžete kochat architekturou 16. století, rovněž stojí za zmínku krápníková jeskyně „Los Tres Ojos“.

Slunce, pláže…

Bez jakýchkoliv okolků je jasné, že hlavní důvod, proč lidé do Dominikánské republiky jezdí, je dovolená u moře. Takže pojďme si představit ta nejvyhledávanější destinace:

 • Punta Cana – dlouhou dobu zapomenuté a opomíjené místo, které pak z ničeho nic objevil neznámý odvážlivec a nyní je prosperujícím královstvím luxusu. Ano, i tak by se dala zidealizovaně popsat historie této lokality. Nejvyhlášenější pláží je Bavaro, kde se v průběhu let usídlila desítka hotelových komplexů nabízející služby

  Že se nejedná o fotku? Ale ano, pláž B, seznamte se; Joe deSousa

  Že se nejedná o fotku? Ale ano, pláž Baharo, seznamte se; Joe deSousa

 • Boca Chica – chcete zažít pořádnou karibskou zábavu a seznámit se s obyvateli tohoto ostrovního státu? Není lepšího místa! S příjemnou vzdáleností a krásným prostředím je oblíbeným letoviskem i pro místní.
 • Bayahibe – opak vyznavačů bujarých večírků a protančených nocí. Bayahibe je místo, kde si lehnete do bílého písku a necháte si omývat nohy teplým mořem, vše za poklidu a pocitu, že jste na konci světa.

  Pláž , Reinhard Link

  Pláž Bayahibe,Reinhard Link

 • Juan Dolio – lokalita pro milovníky potápění, neboť na ty jsme nemohli zapomenout. Juan Dolio není příliš daleko od hlavního města (asi okolo 50 km) a můžete se zde těšit na překrásné korálové útesy, či navštívit blízký národní park.

  Slov netřeba, Ben Kucinski

  Slov netřeba, Ben Kucinski

Věřím, že jsem vás nalákala a po přečtení článku začnete vyhledávat nejbližší letecké spojení. Tak šťastnou cestu!

Sponzorované odkazy