Sponzorované odkazy

Dnešní Francie to není jen vlivný stát v jihozápadní Evropě. Jsou to i původní kolonie, které se rozhodly zachovat loajalitu vůči „imperátorské zemi“, a v dnešní době je považujeme za administrativní celky, třebaže tisíce kilometrů daleko. Takových oblastí je poměrně mnoho, avšak my se dnes zaměříme na jednu konkrétní, a to ostrov Réunion, ležící v Indickém oceánu.

Kam a proč?

Réunion je ostrovem, který vyhledávají převážně turisté toužící po poznání spojeném s relaxací. Na ostrově se nachází jedna z nejaktivnějších sopek na světě, Piton de la Fournaise, která se svou výškou téměř tři kilometry jednoznačně dominuje celému ostrovu. Podnebí je během celého roku velmi příjemné, teploty se drží okolo 28° C,  a na srážky narazíte jen během období dešťů, či v horách.  Vysokohorská turistika je jedním lákadlem, různorodá fauna a flóra je druhým, a rozhodně ne posledním, důvodem, který Réunionu hraje do karet. Nicméně největší turistickou atrakcí zůstává téměř neustále chrlící sopka, dennodenně ovlivňující život místních obyvatel.

Pobřeží je utvářeno sopečnou činností,  Olivier Gonthier

Pobřeží je utvářeno sopečnou činností, Olivier Gonthier

Obrovská část území je díky své druhové rozmanitosti chráněná jako národní park, který dokonce spadá pod ochranu UNESCO. Proto nezapomeňte dbát na správné chování a nikterak neničte okolní přírodu, za porušení hrozí vysoké sankce.

Hlavním cílem turistů jsou vysoké hory,  Vicente Villamón

Hlavním cílem turistů jsou vysoké hory, Vicente Villamón

Pláže, na kterých byste se mohli beze starostí vystavovat hřejivým slunečním paprskům, naleznete na západním pobřeží, kde se jich táhnou, blankytným mořem omývané, kilometry. Přesto se na některých místech můžete setkat s méně kvalitním servisem, než byste čekali, neboť turisticky ruch na tomto ostrově dosud není zcela na nejvyšší úrovni.

Východ slunce, Vicente Villamón

Východ slunce, Vicente Villamón

Na Réunionu nikdo nespěchá, což berme jako velké plus ovlivněním francouzskou kulturou a zvyky. Stejně jako ve Francii zde naleznete malé ostrůvky s čerstvými bagetami, sýry a vínem. Při plánování vaší dovolené vemte však v potaz své finanční možnosti, protože Réunion nepatří mezi levní destinace, nejnižší ceny začínají na 50 000 Kč.

Avšak za tu krásu rozhodně stojí!

Sponzorované odkazy