Sponzorované odkazy

Ambergris Caye je největší ostrov Belize, středoamerického státu ležící na břehu Karibského moře. Ostrov má poměrně atypický tvar — 40 kilometrů dlouhý, avšak pouze 1, 6 kilometru široký.  Rovněž jeho povrch stojí za zmínku, pobřeží je lemováno bílým pískem, avšak ve vnitrozemí nalezneme husté porosty mangrovů, stromů žijících v bahnitém terénu. Ambergris Caye je ideálním místem pro milovníky potápění a relaxace na pláži, kteří si potrpí na určitou úroveň služeb a rádi si za ni připlatí. Pakliže chceme hovořit o městech, na celém ostrově se nachází jen jedno a to bude vašim prvním kontaktem s ostrovem hned po příjezdu. San Pedro se nachází v jižní části ostrova, rozpíná se do celkové plochy 71 km2, přičemž domov zde našlo okolo 16 000 lidí. Každoročně se v San Pedru koná festival El Gran Carnaval de San Pedro, svátek plný barev, malování, tance a hudby. Mimochodem, San Pedru se přezdívá La Isla Bonita, a opravdu je tento název provázán s onou slavnou písničkou zpěvačky Madonny.

Bernt Rostad

Bernt Rostad

Trocha relaxace

Jak již bylo řečeno, Ambergris Caye je vyhledávanou destinací, což se odráží i na zastoupení luxusní hotelových středisek a všeobecnému většímu ruchu v ulicích během hlavní sezóny, která trvá od června do října. Teploty se v průběhu tohoto období pohybují okolo 30 °C v průměru, nicméně ani v zimních měsících neklesá hladina teploměru pod příjemných 20 ° C. Z pláží stojí za zmínku Secret Beach, která je pověstná svou blankytně čistou a průhlednou vodou, jemným pískem a úchvatným výhledem. Problémem však bývá množství turistů, kteří si tento skvost chtějí prohlédnout, avšak nebojte se ­— notnou část nadšených jejich nadšení opadne, když zjistí, že cesta, kterou se k pláži dostanou, je velmi rozbitá a k dopravním prostředkům příliš nešetrná.

Heath Alseike

Heath Alseike

Rozhodně byste při své návštěvě ostrova neměli doma zapomenout potápěčské brýle, neboť organizované potápění za krásami podmořského světa patří mezi nejoblíbenější turistické atrakce. Vzpomínáte si na předešlý článek o ostrově Roatán, a v něm zmíněný Mezoamerický korálový útes? Tak právě jeho část nazývaná Belizský bariérový útes je velkým turistickým lákadlem, prvenství bezesporu drží místo zvané Great Blue Hole, 124 metrů hluboká propast vzniklá po podmořské jeskyni.

A to jste věděli, že výhradním dopravním prostředkem na ostrově jsou golfové vozíky?

Sponzorované odkazy