Sponzorované odkazy

Minulý týden jsme navštívili první sedmičku nejkrásnějších pláží světa, dnes bude pokračovat dalších sedm kandidátů na vaši budoucí dovolenou. Není třeba nikterak zdržovat, pojďme si je představit.

 1. Papakolea Beach – Kaʻū, Havaj — stejně jako minulý týden, i tentokrát začneme na Havaji. Papakolea je pláž, na kterou se dostanete pouze pěšky, a to křivolakou skalní stezkou. Zajímavostí je však barva samotné pláže, ta je totiž nazelenalá. Nebojte, barva není způsobena nadměrným množstvím řas, ale specifickým chemickým složením okolních hornin, konkrétně olivínu, minerálu, který je obsažen v lávě místních sopek.

  Lauren Bacon

  Lauren Bacon

 2. Bioluminescent Beach – Vaadhoo, Maledivy — pláž, na kterou se musíte vydat v noci, a to nejlépe v období od července do února, kdy nejvíce vynikne její nejzajímavější úkaz, a to modře fosforeskující plankton. Vyhledejte toto místo zvláště o novu, tehdy je noc nejtemnější a výsledný jev o to fascinující.

  Sandra Cox

  Sandra Cox

 3. Bowling Ball Beach – California, USA — většina lidí preferuje písčité pláže před těmi oblázkovými, nicméně tuto pláž byste neměli vynechat i pokud patříte mezi jejich zaryté odpůrce. Naleznete zde velké kameny, které jsou po mnoha letech omývání mořskými vlnami naprosto hladké a oblé, tudíž budete mít pocit, že zde někdo položil dokonale symetrické koule, téměř jak název vypovídá, bowlingové.

  John Fowler

  John Fowler

 4. Kaihalulu Red Sand Beach – Hana, Havaj — jakmile se podíváte na fotky z tohoto místa, zamilujete sis jej během okamžiku. Rudý písek omývaný blankytným mořem je místní rarita, nicméně natolik vzdálená civilizaci, že pokud chcete toto místo navštívit, čeká vás opravdu náročný pochod, který zvládnou jen ti nejpřipravenější. Nicméně odměna je jistá.

  Paul Bica

  Paul Bica

 5. Star Sand Beach (Hoshizuna-no-hama) – Iriomote Island, Japonsko — tato pláž na ostrůvku Itiomote na Okinawe je dostupná jenom z moře, nicméně kvůli moře se zde rozhodně nejezdí. Cílem turistů je samotná pláž, respektive její písek, kde můžete najít drobná hvězdicovitá zrnka, která patří mezi nejstarší fosilie na naší planetě Zemi. Zdá se vám to podivné? Jedná se o schránky drobných živočichů, kteří pobývali na Zemi přibližně před 550 miliony lety, a jejichž fosilie, složené převážně z vápenců, přečkaly až do 21. století.

  David Jackson

  David Jackson

 6. Giants Causeway Beach – Irsko — poslední dvě pláže budou spíše chladného rázu, nicméně jedná se o pláže krásné a zajímavé. Tou první je Giants Causeway Beach, místo zapsané v UNESCO a patřící mezi nejkrásnější místa na Zemi. Pláž tvoří různě vysoké vulkanické sloupy vzniklé v prehistorickém období. Dle legendy tuto pláž vytvořil obr.

  Lindy Buckley

  Lindy Buckley

 7. Reynisfjara Beach – Vik, Island — místo, kam si plavky nejspíše nevezmete, nicméně fotoaparát byste zapomenout neměli. Pověstná pláž s černým pískem, zpěněným mořem a masivními skalními sloupy rozhodně za vidění stojí.

  Giuseppe Milo

  Giuseppe Milo

Sponzorované odkazy