Sponzorované odkazy

Chorvatské ostrovy mají své specifické kouzlo. Nadchne vás opojný výhled na otevřené moře, ovívající svěží vánek i pohostinnost místních obyvatelů. Chorvatsko má mnoho krásných ostrovů, proto vyzkoušejte aspoň některý z nich.

Korčula má dlouhou historii

Mezi ostrovy Chorvatska patří i ostrov Korčula. Pobřeží ostrova je velmi členité. Největším zálivem je Vela Luka se stejnojmenným letoviskem. Ostrov byl obydlen již v dávných dobách. V Lumbardě, v okolí Blata a v Potirně si můžete prohlédnout dochované pozůstatky řeckého osídlení. Ve Vela Luce a na Pelegrinu najdete zase památky z římské doby. Klid vám poskytne rybářské městečko Prigradica. V přímořských střediscích Korčula, Vela Luka i Lumbarda si užijete příjemné rozptýlení. Ve vnitrozemí vás čekají nádherné řady vinohradů a olivovníkové háje plné úžasných olivovníků.

Krk je největší ostrov Jadranu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ostrov Krk je s pevninou spojen unikátním mostem a řadou lodních linek. Jsou zde cyklistické trasy, stezky pro turisty, krásné pobřežní, čisté pláže, středověké hrady a mnoho jeskyní. Navštívit můžete i dvě sladkovodní jezera Ponikve a Omiško. V městečku Baška s krásnou pláží, obklopeném vinohrady a olivovými háji si v kostele Sv. Lucie prohlédněte 900 let starou Bašćanskou desku. Jde totiž o nejstarší písemnou památkou zdejší chorvatské kultury. Za vaši návštěvu určitě stojí i samotné město Krk obklopené krásnými hradbami z římské doby.

Ostrov Brač s nejstarším osídlením

brač

Ostrov Brač byl osídlen již v paleolitu, o čemž svědčí i nálezy z jeskyně Kopačina. Najdete zde celkem 19 raně románských kostelíků. Za prohlídku stojí park přírody Sutivan, který je ideálním výletním místem, ve kterém se skvěle uvolníte a můžete si zde odpočinout v přírodě. Ve vnitrozemí ostrova Brač se najdou i místa, která si zachovala nejen starodávný vzhled, ale i původní způsob života. Ostrovy v Chorvatsku určitě stojí za to navštívit.

Sponzorované odkazy