Sponzorované odkazy

Štítek: Egypt

Hurghada a blízká letoviska

Hurghada  se posledních letech stává pojmem, pod kterým si představíte azurové pobřeží, barevné rybičky, korály a písečné pláže. Tento přístav v rudém moři ročně navštíví přes 1,5 milionů turistů, kteří se sem sjíždějí z celého světa. Klimatické podmínky jsou pro turismus ideální, celoročně se teplota pohubuje nad hranicí dvaceti stupňů, v létě a na podzim se někdy přiblíží i k čtyřicítce. Teplota moře se rovněž ohybuje v rozmezí 20-30° C, což je nezbytné pro život barevných korálů. Rozhodně se nemusíte obávat, že by vám mohlo během dovolené zapršet, klima je zde tak suché, že během roku téměř vůbec neprší. Nicméně, pojďme si představit ta nejzákladnější a nejdůležitější letoviska.

Hurghada a její kouzlo

Město Hurghada se dělí do tří částí, kde každá má svou charakteristickou povahu.  Jižní část Sakkala je místo rybářů, kteří zde dennodenně vyjíždějí na moře, stejně tak je zde výchozí místo pro turistické poznávací plavby. Sakkala je ze všech částí nejmodernější, nachází se zde spousta čajoven, restaurací a barů. Dahar neboli Downtown je ideální místo ty, kteří se chtějí seznámit s arabskou kulturou, a to prohlídkou obchůdků, stánků či navštívit proslulé bazary, kde se dá sehnat téměř cokoli. Třetí část, tzv. Village Road, je pak dvacet kilometrů dlouhou přehlídkou hotelů a jejich pláží.

Co by kamenem dohodil

Nejznámějším letoviskem, které bychom mohli do „hurghadského regionu“ zařadit je bezesporu Makadi Bay, kde naleznete překrásné pláže, blankytně modrou vodu a velké množství korálů, kterým se zde velmi daří. Pokud se vám poštěstí, zajeďte si do zátoky Sharm El Arab, která je považována za jedno z nejkrásnějších míst pro šnorchlováni v Rudém moři. Avšak mimo hotelové rezorty neočekávejte příliš bujarou atmosféru, městečko Makadi žije spíše poklidným životem.

Další zastávkou může být letovisko Safaga, či spíše městečko Safaga, kde naleznete kromě krásných pláží a moře, i perfektní podmínky pro windsurfing a potápění. Rovněž městečko samotné působí příjmně, jen malá promenáda s kavárnami, obchůdky a restauracemi.

Potápění v Egyptě je pojem,  Richard Peck

Potápění v Egyptě je pojem, Richard Peck

Posledním místem, které si dnes zmíníme, bude El Gouna, malé, leč velmi luxusní letovisko. Hotely zde nabízejí koupání v lagunách, které přirozeně vytváří Rudé moře, či vás vyvezou na samotné pobřeží.  Naleznete zde mnoho obchůdků, restaurací, akvárium a golfové hřiště.

Vyrazte na dovolenou do exotických zemí, na Kubu nebo do Egypta!

Je tady čas letních dovolených. Třeba ještě stále nemáte jasno v tom, kam se letos vydáte. Potom pro vás máme zajímavý námět, jsou jím tentokrát dvě exotické destinace. Jedná se o Kubu a tak trochu orientální Egypt!

Kuba je perlou Karibiku

holiday komplex na Kubě

holiday komplex na Kubě

Kuba představuje perlu Karibiku. Jedná se o velký stát, který nabídne každému své jedinečné kouzlo. Patříte-li mezi milovníky azurového moře, kdy teploty neklesají pod 24 stupňů a sluncem zalitých pláží, přijdete si zde na své. Kuba je oblíbeným místem i pro vyznavače potápění a šnorchlování. Pokud by vás přece jen lenošení na plážích omrzelo, vydejte se do vnitrozemí a obdivujte například přírodní krasové útvary. Ani ten, který dychtí po poznání historie, nebude zklamán. Kuba nabízí spoustu dochovaných památek ze španělského období.

Kuba má vytvořeno spoustu zázemí pro turisty. Jedná se zpravidla o hotelové komplexi v blízkosti moře. Zde vám nebude v podstatě vůbec nic chybět. Doporučujeme vám využít last minut produkty, kdy můžete výrazně ušetřit!

Hurghada v Egyptě vás jistě zaujme

letecký pohled na Hurghadu

letecký pohled na Hurghadu

Dalším dnešní pozvánkou pro strávení letní dovolené u moře je Egypt, konkrétně Egypt Hurghada. Do země faraonů můžete zavítat v podstatě v jakémkoliv letním období. Užijete si parného sluníčka a přijdete na jiné myšlenky. Obdivujte skvostné pyramidy nebo se oddejte nic nedělání na zdejších plážích, kde jsou také výborné podmínky pro provozování nejrůznějších sportovních aktivit!

V egyptské Hurghadě se vám bude líbit. Je to jedno z nejoblíbenějších egyptských letovisek. O turisty je zde postaráno po všech stránkách. Vyberte si z mnoha hotelových zázemí a nic neřešte!

Sharm el-Sheikh – ráj potápěčů

Sharm el-Sheikh se nachází na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova. A stejně jako většina resortů v této oblasti byl dříve rybářskou kolonií. Návštěvníky láká průzračnou vodou Rudého moře, nádhernou přírodou i příjemným klimatem. Sharm el-Sheikh tvoří pak kromě samotného městečka ještě letoviska Naama Bay, Sharks Bay, Ras om El Sid a El Maya. Sheikh je nazýván Městem míru, protože se tu každoročně koná několik významných mírových konferencí. V Sheikhu je také cíl slavného závodu rallye Paříž – Dakar. …more »

Hurghada – skok od rybářské vesničky k modernímu gigantu

Hurghada vznikla na začátku 19. století jako malá rybářská vesnička a přístav. Význam Egypta jako turistické destinace však rostl enormní rychlostí a tak se enormní rychlostí vyvíjelo i toto městečko. Z Hurghady vyrostl obří komplex pláží a hotelů a Hurghada se tak stala největším a nejnavštěvovanějším centrem v oblasti Rudého moře. …more »

Sponzorované odkazy