Sponzorované odkazy

Hurghada  se posledních letech stává pojmem, pod kterým si představíte azurové pobřeží, barevné rybičky, korály a písečné pláže. Tento přístav v rudém moři ročně navštíví přes 1,5 milionů turistů, kteří se sem sjíždějí z celého světa. Klimatické podmínky jsou pro turismus ideální, celoročně se teplota pohubuje nad hranicí dvaceti stupňů, v létě a na podzim se někdy přiblíží i k čtyřicítce. Teplota moře se rovněž ohybuje v rozmezí 20-30° C, což je nezbytné pro život barevných korálů. Rozhodně se nemusíte obávat, že by vám mohlo během dovolené zapršet, klima je zde tak suché, že během roku téměř vůbec neprší. Nicméně, pojďme si představit ta nejzákladnější a nejdůležitější letoviska.

Hurghada a její kouzlo

Město Hurghada se dělí do tří částí, kde každá má svou charakteristickou povahu.  Jižní část Sakkala je místo rybářů, kteří zde dennodenně vyjíždějí na moře, stejně tak je zde výchozí místo pro turistické poznávací plavby. Sakkala je ze všech částí nejmodernější, nachází se zde spousta čajoven, restaurací a barů. Dahar neboli Downtown je ideální místo ty, kteří se chtějí seznámit s arabskou kulturou, a to prohlídkou obchůdků, stánků či navštívit proslulé bazary, kde se dá sehnat téměř cokoli. Třetí část, tzv. Village Road, je pak dvacet kilometrů dlouhou přehlídkou hotelů a jejich pláží.

Co by kamenem dohodil

Nejznámějším letoviskem, které bychom mohli do „hurghadského regionu“ zařadit je bezesporu Makadi Bay, kde naleznete překrásné pláže, blankytně modrou vodu a velké množství korálů, kterým se zde velmi daří. Pokud se vám poštěstí, zajeďte si do zátoky Sharm El Arab, která je považována za jedno z nejkrásnějších míst pro šnorchlováni v Rudém moři. Avšak mimo hotelové rezorty neočekávejte příliš bujarou atmosféru, městečko Makadi žije spíše poklidným životem.

Další zastávkou může být letovisko Safaga, či spíše městečko Safaga, kde naleznete kromě krásných pláží a moře, i perfektní podmínky pro windsurfing a potápění. Rovněž městečko samotné působí příjmně, jen malá promenáda s kavárnami, obchůdky a restauracemi.

Potápění v Egyptě je pojem,  Richard Peck

Potápění v Egyptě je pojem, Richard Peck

Posledním místem, které si dnes zmíníme, bude El Gouna, malé, leč velmi luxusní letovisko. Hotely zde nabízejí koupání v lagunách, které přirozeně vytváří Rudé moře, či vás vyvezou na samotné pobřeží.  Naleznete zde mnoho obchůdků, restaurací, akvárium a golfové hřiště.

Sponzorované odkazy