Sponzorované odkazy

Štítek: Kypr

Afroditin ostrov – Kypr

KyprSnad každý člověk miluje slunce, pláž, koupání a pohodu. Dovolená u moře představuje nejen odpočinek, ale také poznávaní nových míst a jejich historii. Dnes bude řeč o Kypru, kde se zrodila bohyně krásy a lásky Afrodité. Díky své kráse a kouzlům patřila mezi jednu z nejmocnějších bohyň, které neodolali ani lidé, ani bohové. Kypr bez jakýchkoliv pochyb patří mezi místa, která jsou ideální pro trávení dovolené. Pláže a tyrkysové moře vás nenechají v klidu a zamilujete se do těchto míst.

Památky i potápění

Pohoří Throdos tvoří více než jednu třetinu ostrova a nalézt zde můžete až 9 klášterů i kostelů, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Pokud se rozhodnete navštívit nejvyšší horu Olypmos, asi vás nepřekvapí, že tam vede silnice. Na Kypru se pod mořskou hladinou nalézají útesy, dlouhé kolonie korálů, různé prolákliny, mořské sasanky houby, pestrobarevné ryby a korýši. Pokud milujete místo prohlídky památek potápění, najdete potápěčská centra v Pafosu, Pakli, Coral Bay, Larance, Limassolu či Protarasu. Ale když už se člověk nalézá na tak překrásném místě, měl by absolvovat obojí. Mimochodem Limassol se pyšní památkami z doby římské a najdete zde terasovité divadlo, antické sloupy, dům gladiátorů, lázně, zříceniny baziliky, Apollonův chrám či stadion.

Kypr představuje dovolenou snů

Tudy kráčely dějiny antického Řecka i Říma a vliv na tamní kulturu měly i sousední velké říše: Egypt, Fénicie a Asýrie. Jestliže patříte mezi lidi, kteří plánují dovolenou na poslední chvíli, věnujte pozornost nabídkám last minute, díky kterým vás dovolená snů může vyjít „za hubičku“. Kypr patří hned po Sardinii a Sicílií mezi největší ostrovy Středozemního moře. Geograficky i politicky je Kypr rozdělen na menší část Tureckou a větší Řeckou část a řečtí Kypřané žijí na jihu republiky. Pro místní obyvatelé, kteří jsou laskaví, dobrosrdeční a pohostinní hraje velkou roli i náboženství. Díky příznivému počasí, kdy léto trvá cca 300 dní, od dubna do listopadu je možné koupat se tady po celý rok.

Fotografie: Banská ŠtiavnicaSaint Hilarion Castle, Girne, Northern Cyprus Author: bestfor / richard licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com

Kypr – ostrov, kde se zrodila Afrodita

Krásná báje vypráví, že na jižním břehu ostrova Kypr se z mořské pěny zrodila bohyně lásky Afrodita. A právě v ten okamžik se do Kypru vryla neutuchající krása bohyně a z ostrova se stalo ještě poetičtější místo než dříve.

Kypr disponuje příjemnými plážemi a ještě příjemnějším klimatem. Můžete se zde kochat přírodou, západem slunce nad mořem a jemným pískem šimrajícím vás mezi prsty. Můžete si zde zasportovat i zarelaxovat, vyrazit na procházku i na památky.

images

Mísení kultury

Na Kypru se mísí dvě tradiční a staré kultury s dávnými a hlubokými kořeny, a to kultura evropská a blízkovýchodní. Vždy Kypr je zpola obsazen Řeky a zpola Muslimy. Můžete zde vidět spoustu tradičních kulturních akcí i obyčejných kulturních zvyků, s kterými se mezi přívětivými místními setkáte dennodenně.

Široká možnost ubytování

Ubytovat se můžete v těch nejluxusnějších hotelích, nebo také penzionech či soukromých chatičkách. Nejznámější letoviska se nacházejí na západní části ostrova.

Letoviska vám nabízejí možnost nemuset z areálu vystrčit nos a nemuset vycházet na jediný krok ven, neboť uprostřed nich najdete vše, co potřebujete, a mnohem více. Na druhou stranu vyjít ven a objevovat krásu ostrova se vám vyplatí.

615697_1680_948

Počasí

Na Kypru se letní teploty pohybují kolem 30 stupňů

Protaras – širokospektré vyžití i pohoda u moře

ID-100104288Uvažujete-li letos o návštěvě Kypru a chcete-li se nenudit, doporučujeme vám popřemýšlet o středisku Protaras na východním cípu ostrov Kypr. Protaras patří vůbec mezi nejnavštěvovanější kyperská letoviska. Líbí se zde všem generacím, je tedy úplně jedno jestli vám je dvacet a toužíte po dostatku zábavy a vyžití, které skýtá především blízká Agia Napa, nebo jste již usedlejší a plánujete dovolenou pro celou rodinu. Ať tak či onak, Protaras je oblíbené kyperské středisko, které by bylo škoda nenavštívit, podívejte se tedy po jeho nabídce třeba v cestovních kancelářích!

…more »

Sponzorované odkazy