Sponzorované odkazy

ID-100104288Uvažujete-li letos o návštěvě Kypru a chcete-li se nenudit, doporučujeme vám popřemýšlet o středisku Protaras na východním cípu ostrov Kypr. Protaras patří vůbec mezi nejnavštěvovanější kyperská letoviska. Líbí se zde všem generacím, je tedy úplně jedno jestli vám je dvacet a toužíte po dostatku zábavy a vyžití, které skýtá především blízká Agia Napa, nebo jste již usedlejší a plánujete dovolenou pro celou rodinu. Ať tak či onak, Protaras je oblíbené kyperské středisko, které by bylo škoda nenavštívit, podívejte se tedy po jeho nabídce třeba v cestovních kancelářích!

Protaras nabídne idylické koupání a plážové vyžití

Mnoho turistů jede do Protaras i proto, že se tu prý nachází nejdelší a nejpěknější pláž na celém Kypru, alespoň za ni je tedy mnoha lidmi považována Fig tree beach, pokud byste překládali, tak se bude jednat o „pláž pod fíkovníkem“ a to i přesto, že zde fíkovník pravděpodobně neobjevíte. Na pláži je jemný a příjemný písek, můžete se z ní celý den dívat do tyrkysově působící hladiny teplého moře. Díky stabilnímu počasí se zde nádherně opálíte. Určitě vás potěší i pozvolný vstup do moře, jedná se tedy o ideální místo i pro malé děti, které si mohou dlouhé hodiny hrát na břehu. Příznivci vodních sportů si zde také přijdou na své, vyzkoušejte paragliding nebo jachting, či adrenalinové vodní atrakce, které vás nenechají v klidu. Říká se, že Kypr je vyhlášené místo pro potápění a šnorchlování, ani Prostaras není výjimkou, užijete si hlavně v menších a odlehlejších zátokách, případně navštivte potápěčské centrum, které je na Prostaras k dispozici. A co třeba golf u pláže nebo jízda na kole či pěší turistika?

Co se týká večerní a noční zábavy, naplánujte si posezení v plážovém baru nebo se vydejte ochutnat místní speciality do zdejších restaurací. Toužíte-li po diskotéce nebo jiné hudebně-zábavní akci, doporučujeme vám návštěvu nedalekého střediska Agia Napa!

A kde se v Prostaras ubytovat? V podstatě celé pláže jsou lemovány hotelovými komplexy. Dostanete se sem pochopitelně leteckou dopravou, je jisté, že vám zde nebude nic chybět!

Fotografie publikována se svolením zdiviv/FreeDigitalPhotos.net

Sponzorované odkazy