Sponzorované odkazy

KyprSnad každý člověk miluje slunce, pláž, koupání a pohodu. Dovolená u moře představuje nejen odpočinek, ale také poznávaní nových míst a jejich historii. Dnes bude řeč o Kypru, kde se zrodila bohyně krásy a lásky Afrodité. Díky své kráse a kouzlům patřila mezi jednu z nejmocnějších bohyň, které neodolali ani lidé, ani bohové. Kypr bez jakýchkoliv pochyb patří mezi místa, která jsou ideální pro trávení dovolené. Pláže a tyrkysové moře vás nenechají v klidu a zamilujete se do těchto míst.

Památky i potápění

Pohoří Throdos tvoří více než jednu třetinu ostrova a nalézt zde můžete až 9 klášterů i kostelů, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Pokud se rozhodnete navštívit nejvyšší horu Olypmos, asi vás nepřekvapí, že tam vede silnice. Na Kypru se pod mořskou hladinou nalézají útesy, dlouhé kolonie korálů, různé prolákliny, mořské sasanky houby, pestrobarevné ryby a korýši. Pokud milujete místo prohlídky památek potápění, najdete potápěčská centra v Pafosu, Pakli, Coral Bay, Larance, Limassolu či Protarasu. Ale když už se člověk nalézá na tak překrásném místě, měl by absolvovat obojí. Mimochodem Limassol se pyšní památkami z doby římské a najdete zde terasovité divadlo, antické sloupy, dům gladiátorů, lázně, zříceniny baziliky, Apollonův chrám či stadion.

Kypr představuje dovolenou snů

Tudy kráčely dějiny antického Řecka i Říma a vliv na tamní kulturu měly i sousední velké říše: Egypt, Fénicie a Asýrie. Jestliže patříte mezi lidi, kteří plánují dovolenou na poslední chvíli, věnujte pozornost nabídkám last minute, díky kterým vás dovolená snů může vyjít „za hubičku“. Kypr patří hned po Sardinii a Sicílií mezi největší ostrovy Středozemního moře. Geograficky i politicky je Kypr rozdělen na menší část Tureckou a větší Řeckou část a řečtí Kypřané žijí na jihu republiky. Pro místní obyvatelé, kteří jsou laskaví, dobrosrdeční a pohostinní hraje velkou roli i náboženství. Díky příznivému počasí, kdy léto trvá cca 300 dní, od dubna do listopadu je možné koupat se tady po celý rok.

Fotografie: Banská ŠtiavnicaSaint Hilarion Castle, Girne, Northern Cyprus Author: bestfor / richard licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com

Sponzorované odkazy