Sponzorované odkazy

Rubrika: Egypt

Jericoacoara – brazilský ráj

Jestliže se už teď, na začátku roku, cítíte přetažení, vystresovaní a toužíte na nějakou dobu vypnout, přináším vám menší tip na destinaci, kde zapomenete, že jste kdy nějaké problémy a povinnosti měli.  Jericoacoara je malé rybářské město na severovýchodě Brazílie, ležící na pobřeží Atlantského oceánu. Pokud chcete tuto panenské místo navštívit, připravte se na přepravu minibusem, stopem či taxíkem. Vlastní auto se nedoporučuje, neboť vzdálenost z letiště je poměrně velká (cca 300 km) a řidič neznalý terénu by mohl mít problémy. V dubnu tohoto roku by však mělo být otevřeno nové letiště Jijoca De Jericoacoara Airport, které je vzdálené necelých 30 km.

Cleison Silva

Cleison Silva

Jericoacoara je opravdu pohádkovým místem – do dálky se táhnoucí písečné pláže, ulice bez chodníků (na co beton, když je písek tak jemný a čistý?), ticho, klid. Samozřejmě, ani tak unikátnímu místu se nevyhnul zásah civilizace – elektřina a teplá voda je zde již běžným standardem, nicméně místní se snaží zachovat prostotu a kouzlo původní rybářské osady.

Vypněte

Jericoacoara je stvořena jak k relaxaci, tak k aktivnímu pohybu. Pláže jsou široké, pomalu se svažující do vody, pokryté tím nejjemnějším pískem.  Vhodnou aktivitou může být kitesurfing, windsurfing či projížďka na koních; romantické duše najdou své naplnění jinde – Duna do Pôr do Sol je jedinečné místo ke sledování západu slunce, jevu, který v Brazílii tak dobře pozorovat nelze.

Při procházce po pláži narazíte na Pedra Furada, skalní monument a symbol celé oblasti. Ti šťastnější, kteří svou dovolenou naplánují v rozmezí mezi patnáctým a třicátým červnem, mají jedinečnou příležitost spatřit vycházet slunce pod obloukem tohoto „mostu“. Úžasná scenérie zvláště pro fotografy.

Tiago Emerick

Tiago Emerick

Po náročném dni plném sportu, opalování a zkoumání pobřeží zcela jistě oceníte i menší gastronomický tip. Přestože samotné město Jericoacoara tvoří jen čtyři ulice, naleznete v něm opravdu širokou škálu restaurací a podniků servírující jak tradiční pokrmy, tak i brazilskou verzi pizzy. A až budete své jídlo objednávat, nezapomeňte na pitný režim – koktejl caipirinha je místní klasikou.

Hurghada a blízká letoviska

Hurghada  se posledních letech stává pojmem, pod kterým si představíte azurové pobřeží, barevné rybičky, korály a písečné pláže. Tento přístav v rudém moři ročně navštíví přes 1,5 milionů turistů, kteří se sem sjíždějí z celého světa. Klimatické podmínky jsou pro turismus ideální, celoročně se teplota pohubuje nad hranicí dvaceti stupňů, v létě a na podzim se někdy přiblíží i k čtyřicítce. Teplota moře se rovněž ohybuje v rozmezí 20-30° C, což je nezbytné pro život barevných korálů. Rozhodně se nemusíte obávat, že by vám mohlo během dovolené zapršet, klima je zde tak suché, že během roku téměř vůbec neprší. Nicméně, pojďme si představit ta nejzákladnější a nejdůležitější letoviska.

Hurghada a její kouzlo

Město Hurghada se dělí do tří částí, kde každá má svou charakteristickou povahu.  Jižní část Sakkala je místo rybářů, kteří zde dennodenně vyjíždějí na moře, stejně tak je zde výchozí místo pro turistické poznávací plavby. Sakkala je ze všech částí nejmodernější, nachází se zde spousta čajoven, restaurací a barů. Dahar neboli Downtown je ideální místo ty, kteří se chtějí seznámit s arabskou kulturou, a to prohlídkou obchůdků, stánků či navštívit proslulé bazary, kde se dá sehnat téměř cokoli. Třetí část, tzv. Village Road, je pak dvacet kilometrů dlouhou přehlídkou hotelů a jejich pláží.

Co by kamenem dohodil

Nejznámějším letoviskem, které bychom mohli do „hurghadského regionu“ zařadit je bezesporu Makadi Bay, kde naleznete překrásné pláže, blankytně modrou vodu a velké množství korálů, kterým se zde velmi daří. Pokud se vám poštěstí, zajeďte si do zátoky Sharm El Arab, která je považována za jedno z nejkrásnějších míst pro šnorchlováni v Rudém moři. Avšak mimo hotelové rezorty neočekávejte příliš bujarou atmosféru, městečko Makadi žije spíše poklidným životem.

Další zastávkou může být letovisko Safaga, či spíše městečko Safaga, kde naleznete kromě krásných pláží a moře, i perfektní podmínky pro windsurfing a potápění. Rovněž městečko samotné působí příjmně, jen malá promenáda s kavárnami, obchůdky a restauracemi.

Potápění v Egyptě je pojem,  Richard Peck

Potápění v Egyptě je pojem, Richard Peck

Posledním místem, které si dnes zmíníme, bude El Gouna, malé, leč velmi luxusní letovisko. Hotely zde nabízejí koupání v lagunách, které přirozeně vytváří Rudé moře, či vás vyvezou na samotné pobřeží.  Naleznete zde mnoho obchůdků, restaurací, akvárium a golfové hřiště.

Na dovolenou k moři můžete i na podzim nebo v zimě

Přesto, že je hlavní sezona dovolených u moře za námi, neznamená to, že byste se letos ještě někam nemohli vypravit. I na podzim a v zimě se totiž nabízí mnoho zajímavých destinací, které stojí za návštěvu. Ať již jste doposud dovolenou u moře z jakýchkoliv důvodů nestihli, nebo vám prostě jedna nestačila, popřemýšlejte, zda v následujících měsících někam nevyrazíte!

Podzim nabízí širokou paletu zájezdových produktů. Ptáte se třeba, kam na dovolenou v listopadu? Toužíte-li se ohřát a užít si sluníčka a koupání v moři, budete muset cestovat dále, než do oblíbeného středomoří. Tipem jsou Kanárské či Kapverdské ostrovy, Egypt, Dubaj nebo Maroko.

V zimě se vydejte alespoň na chvíli do tepla

Ten, kdo si dopřeje dovolenou u moře i v zimním období, udělá rozhodně dobře i pro své psychické rozpoložení. Ve střední Evropě je na podzim a v zimě málo slunečního svitu – to má neblahý vliv na náladu, hodně lidí podléhá stresu. Alespoň týden nebo dva u moře vám tedy stoprocentně prospějí. A kam v zimě k moři? Tak například výše zmíněné destinace nebo Thajsko, Dominikánská republika či Kuba. Dovolená v zimě se vám bude líbit!

Jak dlouho trvá let?

Cestování za teplem v zimě je pravda o něco delší, bude nutné využít leteckou přepravu. Nejednoho z vás bude možná zajímat doba letu do exotických destinací. Záleží samozřejmě na vzdálenosti daného místa. Jen pro zajímavost – doba letu na Dubaj je zhruba šest a půl hodiny, do Thajska budete v letadle trávit jedenáct hodin a na Kapverdské ostrovy potom přibližně sedm hodin – buďte si však jistí, že to bude stát za to!

Naplánujte si tedy i vy v následujících měsících dovolenou u moře. Načerpáte rázem nové síly, které se vám budou hodit do dalších dnů! Výběr je obrovský, každý si může přijít na své a poznat další nová místa!

Láká vás Egypt? Využijte last minute produktů!

Egypt patří v posledních několika letech mezi oblíbená a hojně poptávaná přímořská turistická letoviska. Stále více Čechů sem vyráží na dovolenou, na které jim vůbec nic nechybí. Dovolená v Egyptě nemusí být příliš drahá, budete-li využívat last minute produktů, můžete začít již na příjemné ceně okolo 12 000 Kč na osobu!

V Egyptě se vám bude líbit /

V Egyptě se vám bude líbit /

Ptáte se, proč je dovolená v egyptských destinacích tak oblíbená? Je to především díky příjemnému prostředí, pohodlnému leteckému cestování a výbornému zázemí ve zdejších hotelových komplexech. Samozřejmostí je nádherné počasí, teplé moře a prosluněné pláže. Egypt se pochlubí i bohatou historií, kterou je možné obdivovat při vhodně naplánované návštěvě několika zajímavých míst v okolí vašeho místa pobytu.

Egypt last minute můžete využít i vy

Nemusíte již naříkat, že byste se rádi podívali do Egypta, ale nemáte na to. Egypt last minute je k dispozici pro všechny, pro mladé páry, rodiny s dětmi i ty starší z vás. Každý si zde může přijít na své. Stačí si vybrat takový produkt, který vás nejvíce osloví. Egypt nabídne spoustu turisticky zajímavých míst. Lákadlem je například Hurghada last minute – jde o jedno z nejznámějších egyptských středisek, kde se rozhodně nebudete nudit.

Chcete-li tedy ušetřit, doporučujeme pravidelně sledovat last minute nabídky cestovních kanceláří a agentur. Zavítáte-li na web cestolino.cz, je to rozhodně cesta správným směrem. Zde si můžete vybrat, kam se letos vypravíte. Ani Egypt není výjimkou, ba právě naopak. Z pravidelně aktualizovaného seznamu last minute vás vždy nějaká možnost osloví. A nebudete muset ani dlouho čekat, vždyť právě last minute je tou ideální volbou pro „nedočkavce“. Nezbude než zkontrolovat zda máte plavky a pomalu se začít balit, odlet za teplem a sluníčkem bude za několik málo dnů!

Využíváte last minute produkty?

Máte-li rádi cestování, jistě toužíte poznat co nejvíce nových a zajímavých míst. Naplánovat všechno k prospěchu věci nemusí být vždy nejjednodušší záležitostí. Mnozí přihlížejí hlavně k ceně, protože omezené finance je značně limitují. Budete-li však zájezdové produkty vybírat s rozumem, můžete si užít doslova „za málo peněz hodně zábavy a spokojenosti“. Cestou správným směrem jsou zejména last minute zájezdy.

Last minute v Egyptě si maximálně užijete /

Last minute v Egyptě si maximálně užijete /

Last minute produkty představují oblíbenou kategorii zájezdů, které seženete za vysoce lákavou pořizovací cenu. V podstatě se jedná o zájezd v blízkém časovém horizontu. Je tak ideální pro všechny, kteří nepotřebují dlouhou přípravu. Hodí se jak pro mladší páry toužící po dokonalé romantice, tak i při poptávce po rodinné dovolené.

Dovolená v Egyptě

Last minute produkty lze sehnat do spousty turisticky zajímavých destinací. Chcete-li se letos podívat do Egypta, můžete taktéž popřemýšlet o tomto způsobu. Egypt last minute vám ušetří spoustu financí, které budete moci následně využít k jiným účelům, třeba opět na další cestování.

Doporučíme například last minute zájezdy Hurghada. Navštívíte tak oblíbené letovisko, kde se rozhodně nebudete nudit. Alespoň na pár dnů se tak budete zaslouženě cítit jako v pohádce. Nebude vám nic chybět. Počítejte s čistým a teplým mořem, výborně upravenými plážemi a luxusním hotelovým zázemím. Více informací naleznete na webu cestolino.cz.

Nemusí vás zajímat pouze dovolená v Egyptě. Ať již chcete odcestovat kamkoliv vyplatí se alespoň občas vzhlédnout aktuální nabídku last minute produktů. Je třeba mít na paměti, že se velmi často mění. Takže pokud máte pocit, že je v tuto nebo nejbližší chvíli ten nejvyšší čas na odreagování a malou porci relaxace, můžete si vybrat nějaký cenově zvýhodněný zájezd – a pamatujte, kdo dřív zareaguje, ten má výhodu!

Plánujete dovolenou v Egyptě? Přečtěte si o hotelech!

Někteří z vás se možná letos chystají na dovolenou do Egypta. Jedná se o destinaci, která má po všech stránkách co nabídnout. Prožijete něco nového, těšte se do světa orientu, kde vás čeká spousta památek, ale i koupání v teplém a čistém moři! Ubytování je v Egyptě řešeno formou hotelových komplexů, kde vám nebude vůbec nic chybět, přesto však je dobré, pokud si o tom či onom hotelu dopředu něco zjistíte.

Hilton Long Beach Resort vás příjemně překvapí /

Hilton Long Beach Resort vás příjemně překvapí /

Dovolená v Egyptě je vyhledávaným turistickým produktem mezi lidmi, snad všech věkových kategorií, každý si najde to hlavní lákadlo, díky kterému se sem vydává. Podívejme se nyní alespoň v rychlosti do vůbec nejoblíbenějšího egyptského střediska, kterým je Hurghada.

Hurghada nabízí několik hotelů prvotřídních kvalit

Hurghada je střediskem, které žije z cestovního ruchu, nikoho tak zřejmě nepřekvapí, že nabídne dostatečný výběr z kvalitních hotelů. Mezi ty nejznámější lze zařadit například komplex Sea Gull nebo Titanic Palace. V obou rezidencích si budete připadat jako v pohádce. Nádherné prostředí, dostatek jídla a pití, maximální bezpečnost a veškeré služby. To je jen malý zlomek toho, co prožijete.

Old Palace Resort patří k nejnavštěvovanějším egyptským hotelům /

Old Palace Resort patří k nejnavštěvovanějším egyptským hotelům /

Dalšími hotelovými středisky v Hurghadě jsou potom Old Palace Resort, případně Hilton Long Beach Resort. Jde o moderní komplexy, jež nabídnou ty nejlepší podmínky pro realizaci dovolenou snů. Poslouží jako výtečné zázemí, odkud je možno podnikat výlety za památkami, ale i na pláže, kde se můžete slunit v horkém žáru od rána do večera.

Dovolená v Egyptě představuje zážitek, na který se nezapomíná. V hotelu budete mít všechno, co si jen můžete přát. O turisty je zde postaráno opravdu na nejvyšší možné úrovni. Pokud si o hotelech v Egyptě přečtete navíc nějakou tu recenzi, nemůže se stát, že by vás něco překvapilo, výběr bude ještě více usnadněn!

Egypt: Bezpečnostní situace a dovolená 2014

Vyzkoušejte dovolenou v Egyptě /

Vyzkoušejte dovolenou v Egyptě /

Egypt patří mezi oblíbené turistické destinace, bohužel především v několika posledních měsících zažíval nepokoje, které se samozřejmě promítly v zájmu a celkové poptávce dovolených s nádechem nevšednosti. Na některých místech zkrátka nebylo příliš bezpečno. Dovolená v Egyptě se tak rovnala jakési nejistotě a obavám. Naštěstí se však zdá, že se karta začíná opět obracet a v Egyptě začíná být opět bezpečné prostředí. Do mnohých egyptských letovisek se tak můžete třeba již nyní bez problémů vypravit. Stačí se podívat do aktuálních nabídek zájezdových programů. Je velmi pravděpodobné, že vás některé egyptské středisko zaujme!

Vydejte se do oblíbených turistických míst

Egypt nabídne ráj pro milovníky potápění /

Egypt nabídne ráj pro milovníky potápění /

Oblíbená letoviska vám poskytnou široké možnosti vyžití. Nebude vám takřka nic chybět. Počítejte s dokonalým zázemím místních luxusních hotelů, ale i s možností pobytu na egyptských plážích. A jaká že jsou nejoblíbenější letoviska v Egyptě, kam vám můžeme doporučit zavítat? Jedná se zejména o místa, jako jsou Hurghada, El Gouna, Dahab či Taba. Právě na těchto místech je největší koncentrace cestovního ruchu. Pro turisty je tak vybudováno maximální zázemí a není třeba se obávat žádných nepříjemných překvapení.

V Hurghadě, ale i dalších blízkých střediscích se rozhodně nebudete nudit. Samozřejmostí je celoroční krásné slunečné počasí, upravené pláže a příjemně teplé moře. Kromě lenošení se můžete oddávat i adrenalinovým, ale i jiným ať již vodním, tak klasickým sportům.

Zájezdy do Egypta mají své jedinečné kouzlo. Dýchne na vás spojení exotiky a orientu. Poznáte nové místo, nové lidi, nové mravy. Bude se tak jednat o dovolenou, která vám dá zase něco jiného, než klasické letní destinace v podobě bližších evropských lokalit. A pokud z jakéhokoliv důvodu cestu do Egypta raději zatím odložíte a přece jen byste na podobné místo, můžete se vydat například do Turecka, na Tureckou riviéru!

Vyrazte na dovolenou do exotických zemí, na Kubu nebo do Egypta!

Je tady čas letních dovolených. Třeba ještě stále nemáte jasno v tom, kam se letos vydáte. Potom pro vás máme zajímavý námět, jsou jím tentokrát dvě exotické destinace. Jedná se o Kubu a tak trochu orientální Egypt!

Kuba je perlou Karibiku

holiday komplex na Kubě

holiday komplex na Kubě

Kuba představuje perlu Karibiku. Jedná se o velký stát, který nabídne každému své jedinečné kouzlo. Patříte-li mezi milovníky azurového moře, kdy teploty neklesají pod 24 stupňů a sluncem zalitých pláží, přijdete si zde na své. Kuba je oblíbeným místem i pro vyznavače potápění a šnorchlování. Pokud by vás přece jen lenošení na plážích omrzelo, vydejte se do vnitrozemí a obdivujte například přírodní krasové útvary. Ani ten, který dychtí po poznání historie, nebude zklamán. Kuba nabízí spoustu dochovaných památek ze španělského období.

Kuba má vytvořeno spoustu zázemí pro turisty. Jedná se zpravidla o hotelové komplexi v blízkosti moře. Zde vám nebude v podstatě vůbec nic chybět. Doporučujeme vám využít last minut produkty, kdy můžete výrazně ušetřit!

Hurghada v Egyptě vás jistě zaujme

letecký pohled na Hurghadu

letecký pohled na Hurghadu

Dalším dnešní pozvánkou pro strávení letní dovolené u moře je Egypt, konkrétně Egypt Hurghada. Do země faraonů můžete zavítat v podstatě v jakémkoliv letním období. Užijete si parného sluníčka a přijdete na jiné myšlenky. Obdivujte skvostné pyramidy nebo se oddejte nic nedělání na zdejších plážích, kde jsou také výborné podmínky pro provozování nejrůznějších sportovních aktivit!

V egyptské Hurghadě se vám bude líbit. Je to jedno z nejoblíbenějších egyptských letovisek. O turisty je zde postaráno po všech stránkách. Vyberte si z mnoha hotelových zázemí a nic neřešte!

Sponzorované odkazy