Sponzorované odkazy

Štítek: Dominikánská republika

Dominikánská republika, co víc si přát?

V našem mini seriálu po místech planety, která svým podnebím a přírodními podmínkami připomínají pomyslný „ráj na Zemi“, zavítáme na drobný ostrovní stát, Dominikánskou republiku. O Dominikánské republice se říká, že kdo ji jednou navštíví, ten už se pro jinou exotickou dovolenou nerozhodl. Přesvědčí i vás?

Záčínáme s prohlídkou ráje, Ronald Saunders

Záčínáme s prohlídkou ráje, Ronald Saunders

Tato perla Karibiku, rozkládající se na ostrově Hispaniola, má opravdu co nabídnout. Zapomeňme teď na bělostné pláže a průzračnou vodu; Dominikánská republika ve svém království ukrývá pouště, národní parky, úrodná údolí i vysoké hory.  Teploty se v průběhu celého roku pohybují v příjemných tropických hodnotách. Hlavním a největším městem je San Domingo, které je pod ochranou UNESCO a je považováno za úplně první město Španělské Ameriky. Nejenže se můžete kochat architekturou 16. století, rovněž stojí za zmínku krápníková jeskyně „Los Tres Ojos“.

Slunce, pláže…

Bez jakýchkoliv okolků je jasné, že hlavní důvod, proč lidé do Dominikánské republiky jezdí, je dovolená u moře. Takže pojďme si představit ta nejvyhledávanější destinace:

 • Punta Cana – dlouhou dobu zapomenuté a opomíjené místo, které pak z ničeho nic objevil neznámý odvážlivec a nyní je prosperujícím královstvím luxusu. Ano, i tak by se dala zidealizovaně popsat historie této lokality. Nejvyhlášenější pláží je Bavaro, kde se v průběhu let usídlila desítka hotelových komplexů nabízející služby

  Že se nejedná o fotku? Ale ano, pláž B, seznamte se; Joe deSousa

  Že se nejedná o fotku? Ale ano, pláž Baharo, seznamte se; Joe deSousa

 • Boca Chica – chcete zažít pořádnou karibskou zábavu a seznámit se s obyvateli tohoto ostrovního státu? Není lepšího místa! S příjemnou vzdáleností a krásným prostředím je oblíbeným letoviskem i pro místní.
 • Bayahibe – opak vyznavačů bujarých večírků a protančených nocí. Bayahibe je místo, kde si lehnete do bílého písku a necháte si omývat nohy teplým mořem, vše za poklidu a pocitu, že jste na konci světa.

  Pláž , Reinhard Link

  Pláž Bayahibe,Reinhard Link

 • Juan Dolio – lokalita pro milovníky potápění, neboť na ty jsme nemohli zapomenout. Juan Dolio není příliš daleko od hlavního města (asi okolo 50 km) a můžete se zde těšit na překrásné korálové útesy, či navštívit blízký národní park.

  Slov netřeba, Ben Kucinski

  Slov netřeba, Ben Kucinski

Věřím, že jsem vás nalákala a po přečtení článku začnete vyhledávat nejbližší letecké spojení. Tak šťastnou cestu!

Kam v zimě na dovolenou aneb vyrazte za teplem a sluníčkem!

Hotelové komplexy na území Dominikánské republiky se vám budou líbit /

Hotelové komplexy na území Dominikánské republiky se vám budou líbit /

Podzim je v plném proudu a sychravé chladné počasí spolu se zamračenou oblohou nám příliš radosti bohužel neudělá. Spoustě lidem sluneční svit chybí, jsou mrzutí a objevuje se u nich nechuť a kus pesimismu. Ke zlepšení nálady a rozpoložení stoprocentně pomůže vyrazit alespoň na týden nebo čtrnáct dní za teplem a sluníčkem, zkrátka do některých destinací na jih, kde si můžete být jisti, že bez problémů načerpáte novou energii. Zimu tak přečkáte mnohem lépe, než ten, kdo ji stráví celou v našich podmínkách.

A kam konkrétně vyrazit? Nabízí se celá řada možností. Zmiňme a vypíchněme alespoň některé z nich. Zde jsou tři tipy, o kterých se vyplatí minimálně popřemýšlet!

Dominikánská republika, Kuba a Maledivy

Prvním doporučením je Dominikánská republika. Vydejte se i vy na souostroví Velkých Antil. Křišťálově čistá voda, bílý písek a nekončící řada palem, k tomu ostré sluneční paprsky a ideální podmínky pro opalování a celkovou relaxaci – to a ještě mnohem více nabízí po většinu roku Dominikánská republika.

Navštivte některý z ostrůvků státu Maledivy /

Navštivte některý z ostrůvků státu Maledivy /

Velmi oblíbené jsou i zájezdy na Kubu. Jedná se o netradiční dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete. Charakteristickými rysy jsou doutníky, rum a latinské rytmy. Kuba nabízí překrásnou přírodu, ale i spoustu zajímavých měst. Vyplatí se poznat i kulturu místních lidí, je to přece jen něco trochu jiného, než co vás čeká tuctově v každém standardním a klasickém turistickém středisku.

A na závěr pozvánka na Maledivy. Líbila by se vám dovolená v Maledivách? Věříme tomu, že rozhodně. Tento ostrovní stát v Indickém oceánu nabídne každému něco – téměř 1 200 malých ostrůvků přímo láká k návštěvě.

Ať již se rozhodnete během letošní zimy zavítat do kterékoliv zmiňované destinace, neuděláte chybu. Ano, i nyní je dobré na chvíli zcela vypnout a dopřát si relaxaci, kde jinde si ho užijete víc, než právě v teplých krajinách!

Dovolená v Karibiku nabídne množství zážitků

Karibik je opravdovým rájem /

Karibik je opravdovým rájem /

Třeba právě nyní přemýšlíte, kam se letos podíváte. Možností je vskutku celá řada. Záleží tedy pouze a jen na vás, které místo vás nejvíce osloví. Co třeba dovolená v Karibiku? Vzali jste i tuto možnost v úvahu? Pokud ano, můžete si být jisti, že strávíte dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete. Karibik je totiž oblastí, která nabízí nespočetnou řádku míst, které stojí za návštěvu!

Navštivte Kubu

První pozvána z království Karibiku nebude mířit nikam jinam, než na Kubu. Tento ostrovní stát je právem řazen mezi perly Karibiku. Kubánci jsou příjemní a pohostinní lidé, kteří vám během celého pobytu budou vycházet co nejvíce vstříc. Pod Kubou si představíme asi hned v úvodu kapitalistický stát. Počítejte však s překrásnou přírodou, kde budete moci obdivovat tamější faunu a floru. Nebude chybět ani dlouhé pláže s možností koupání se a potápění v čistém a teplém moři. Hotely na Kubě vás rozhodně nezklamou, budete tam totiž mít komfort se vším všudy!

Potěší i Dominikánská republika

Romantika a spokojenost /

Romantika a spokojenost /

Další možností je potom návštěva Dominikánské republiky. Vyzkoušejte si tedy pobyt v tropickém ráji, jak se často tomuto místu přezdívá. Dovolená bude spojená s teplým počasím, sluníčkem a možností všestranného vyžití. Ať již patříte mezi ty, kteří si raději poleží na pláži, dopřejí lahodný drink a celkově razí, že na dovolené se nemusí o nic starat, nebo dáte přednost poznávání přírodních i historických památek, zkrátka ve všech případech si najdete kousek, který vás donutí k návštěvě Dominikánské republiky.

Nevybrali jste si? Co Mexiko?

Myslíte si, že ani Kuba, ani Dominikánská republika pro vás nejsou tím pravým ořechovým? Nevadí! V tom případě je dobré ještě zvážit cestu do Mexika. Vydejte se sem, zavítejte například do Cancún, tedy země s bohatou a vyspělou kulturou. Zde na vás čekají nevšední zážitky, které dlouze zůstanou ve vašich myslích!

Ať již si vás získala jakákoliv destinace, využijte možnosti last minute, kdy můžete ušetřit kolikrát poměrně dost financí. Podívejte se na nabídku německých cestovních kanceláří, kterou kompletně najdete na Airstop.cz.

Láká vás exotická dovolená? Máme pro vás tip!

pobřeží Dominikánské republiky

pobřeží Dominikánské republiky

Možná, že letos toužíte po něčem novém. Třeba vás již nebaví klasická letní dovolená ve stereotypních prázdninových destinacích. Co byste potom tedy řekli na exotickou dovolenou? Že je to lákavé? Ano, avšak co vám brání v tom, abyste ji prožili i vy? Vyberte si, rezervujte letenky a hurá za dobrodružstvím a poznáváním nových míst!

Exotiku si každý představuje trochu jinak. Něco je na těchto myšlenkách však společné. Počítejte s relaxem, nádherným prostředím, příjemným počasím a sluncem zalitými dny. Právě to je exotická dovolená, kterou je možno prožít na nejrůznějších místech světa!

Dominikánská republika: Punta Cana

Punta Cana

Punta Cana

A kam bychom vás nasměrovali? Prvním námětem je Dominikánská republika. Toto místo je spojováno s pohádkově působícím pobřežím, průzračným azurovým mořem a písčitými plážemi. Asi nejznámější a nejvyhledávanější letovisko v dominikánské republice je Punta Cana, které leží na jihovýchodě ostrova. Typický je zde především bohatý bambusový porost a pestré sportovní vyžití. Zdejší rezorty vytváří soběstačná městečka, nebude vám tady opravdu vůbec nic chybět, all inclusive mluví za všechno!

Kanárské ostrovy: Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote

pohádkové prostředí Kanárských ostrovů

pohádkové prostředí Kanárských ostrovů

S exotikou jsou neodmyslitelně spojeny i Kanárské ostrovy. Kdo by se nechtěl alespoň jednou podívat na toto souostroví u afrických břehů? Kanárské ostrovy spadají pod Španělsko, avšak nabídnou vám pochopitelně úplně něco jiného. Zajišťují příslib stability počasí a potěší vás i překrásné prostředí plné fauny a flory. Jedná se tak o ideální místo jak pro mladé, tak i pro starší. Kromě koupání, slunění se a opalování se můžete poddat rovněž vodním sportům. A jaké že jsou nejznámější Kanárské ostrovy? Vydejte se například na Tenerife, Gran Canaria nebo třeba na Lanzarote. O turisty je více než dobře postaráno, můžete si tak být stoprocentně jisti, že prožijete jedinečnou dovolenou, ze které se vám nebude chtít zpět.

Exotické prostředí je zajisté lákavé, je to něco jiného. Každému tak vřele doporučujeme, aby ho vyzkoušel. V dnešní době je nabídka opravdu obrovská, takže nebude problém si vybrat ani pro náročnějšího turistu!

Sponzorované odkazy