Sponzorované odkazy

Když se řekne Řecko, většině lidí se vybaví malebné bílé domy s barevnými střechami, úzké uličky, pestrá kuchyně a výhled na blankytně modré moře s klidnou hladinou. Řecko se nachází na poloostrově Peloponés, nicméně téměř polovina celkové rozlohy zaobírá na 3 000 ostrůvků v Egejském, Jónském a Lybijském moři. Na jeden takový ostrov se dnes podíváme, ačkoliv byste jej během své návštěvy Řecka mohli lehce přehlédnout pro svou malou velikost — celková rozloha celého ostrova činí necelých 22 kilometrů čtverečních. Hovoří se o něm jako o největším z nejmenších, neboť je členem skupiny malých ostrůvků v blízkosti jednoho z největších ostrovů Řecka Lefkády. Příliš mnoho superlativ? Inu Meganissi si zaslouží pozornost!

Ostrov zblízka

Meganissi je vyhledávaným cílem turistů s romantickou duší, neboť zde naleznete to, co na sousední Lefkadě rozhodně ne — soukromí, klid, malý počet turistů, a hlavně autentickou atmosféru ostrova, který na vás dýchne svým klidem, jenž je místy narušen jen šuměním olivových hájů. Co se týče domácího obyvatelstva, najdete jej rozloženo mezi tři vesnice, které se na ostrově rozkládají. Nejdůležitějším bodem je Katomeri, správní hlavní město ostrova, kde se nejenže soustřeďuje většina obyvatelstva, rovněž zde sídlí nejvíce obchůdků a restaurací, mnoho z nich v typických kamenných domech s květinovými předzahrádkami.

Spiros Vathis

Spiros Vathis

Přístavy Spartohori a Varthy patří spíše mezi turistické destinace, kde najdete většinu ostrovních resortů. Blízko Spartohori nalezneme pláž Spilia, pro kterou je typický hrubší písek smíšený s oblázky, blízký občerstvením a spoustou slunečníků a lehátek k pronájmu. Pokud zatoužíte po maximálním soukromí, mohu vám nabídnout tip na pláž Atherinos, která je přístupná pouze z vody. Mezi další oblíbené pláže patří Fanari (písčito-oblázková pláž dosažitelná z pevniny), Agios Ioannis či pláž Limonari (oblázková pláž s o něco horším přístupem).
Ostrov je poměrně hornatým místem, proto mnoho návštěvníků po několika dnech na pláží zamíří do vrcholků kopců, konkrétně k nejvyšší hoře ostrova Rachi, která se nachází přibližně v 300 metrech nad mořem. Další přírodní atrakcí je poměrně velký počet jeskyní rozsetých po ostrově, zvlášť ta nejznámější Papanikolis, která sehrála významnou roli během druhé světové války, kdy sloužila jako ukrýt pro ponorky.

Chris Barnes

Chris Barnes

 

Sponzorované odkazy