Sponzorované odkazy

Pro mnohé z nás je Slovinsko jen jednou z etap na cestě na dovolenou do Chorvatska. Proč vlastně? V čem se Slovinsko od Chorvatska tak liší, respektive proč jeho jižní soused sklízí většinovou popularitu?
Možná vás to překvapí, ale Slovinsko patří mezi nejvyspělejší evropské země, a svou životní úrovní se nemusí stydět konkurovat i tak silným protivníkům jako je Rakousko či Německo. Dalším významným faktem, který hraje Slovinsku do karet, je téměř minimální vliv bývalé Jugoslávie na společenské poměry, dobrá dopravní dostupnost a s ní spojena vysoká kvalita silničního systému (nezapomeňte, že slovinské dálnice jsou zpoplatněny a je třeba proto zakoupit dálniční známku), či ideální kombinace přírodního i kulturního dědictví, které má co nabídnout téměř každé skupině návštěvníků. Pojďme si však představit ty nejoblíbenější plážové destinace ve Slovinsku!

Bernd Thaller

Slovinsko, to jsou nejen vysoké hory, Bernd Thaller

Růžové brýle nechce doma

Slovinsko je omýváno Jaderským mořem, přičemž délka samotného pobřeží se pohybuje okolo 50 kilometrů. Co se týče samotných pláží, tak je třeba počítat s horší přístupností, skalnatým pobřežím či turistickými poplatky za využívání pláže (pokud není pláž součástí hotelového komplexu). Výjimkou je nejsevernější letovisko Ankaran na poloostrově Milje, kde kromě vybetonovaných pláží pod korunami vzrostlých pinií, naleznete také přírodní písčitou pláž. Celá oblast je nejenže dobře pokryta množství restaurací a obchodů, rovněž zde dojdou uspokojení pěší turisté, kteří zcela jistě ocení procházky mezi vzrostlými stromy, či o něco náročnější výlet na horu Slavnik (1028 m n.m.). Pakliže zamíříme o něco jižněji, zcela jistě nelze z výčtu vynechat lokalitu okolo města Koper, starobylého přístavu, který má co nabídnout milovníkům historie a městského ruchu, tak obdivovatelům lodí — jedná se o důležitý přístav.

Jorge Brazil

Jorge Brazil

Portorož je nejspíše nejoblíbenějším přímořským střediskem v celém Slovinsku, což je nejen dáno nejdelší písečnou (leč umělou) pláží v zemi, ale také výborným zázemím pro jachtaře, krásnou architekturou, uličkami s obchůdky nebo parky plných růží.

Nicolas Vollmer

Nicolas Vollmer

Sponzorované odkazy