Sponzorované odkazy

Štítek: Francouzská riviéra

Navštivte písčité pláže Saint Tropez

Okouzlující pláže Saint Tropez lákají spousty turistů

Okouzlující pláže Saint Tropez přilákají každoročně davy turistů

Když se řekne Saint Tropez, většině z nás se okamžitě vybaví ústřední melodie některého z filmů o četnících, případně nezapomenutelný hlas pana Filipovského, jehož ústy právě promlouvá Louis de Funes ke svým podřízeným. Vyfotit se před budovou, kde se odehrávala řada komických scén s četníky, však není to jediné, proč sem ročně zavítá takové množství turistů. Pojďme se společně podívat na to, co zde můžete obdivovat i vy.

Rodiště známé herečky a zpěvačky Brigitte Bardot se nachází v oblasti Francouzské riviéry a pyšnit se může jedním z nejkrásnějších přístavů na světě. Každoročně sem zamíří řada známých osobností, aby mohla obdivovat toto okouzlující provensálské město, které bylo kdysi vojenskou pevností. Název tomuto městu přinesl mučedník Saint Torpes of Pisa, jehož mrtvé tělo na lodi doplulo právě do míst dnešního Saint Tropez.

Na jaké pláže zde můžete zavítat?

Nejfotografovanější objekt v Saint Tropez - budova četníků

Nejfotografovanější objekt v Saint Tropez – budova četníků

Město je známo tím, že v jeho přístavu kotví jachty mnoha slavných osobností. Některé z nich zde dokonce vlastní své vily. Potkat je můžete nejen v městských uličkách, ale zejména na některé z tamních pláží. Bílé písčité pláže jsou neuvěřitelným lákadlem a mezi ty nejznámější bezesporu patří La Ponche, La Glaye a de la Fontanette. Často je k nim řazena i populární Pampelonne beach, avšak ta se nachází až zhruba 5 kilometrů od Saint Tropez.

Co ještě lze navštívit?

Saint Tropez dělají slavným především tamní pláže. Rozhodně nelze říci, že by město bylo nějak zásadně bohaté na kulturní život. Nalézt zde můžete tak jen kina, knihovny, sportovní centra a univerzitu Moulin Blanc. Nalákat vás ale také může Le Musée de Lannonclade a zejména citadela, jejíž historie sahá až do 17. století.

Navštívit byste měli i překrásný tamní přístav

Navštívit byste měli i překrásný tamní přístav

Chcete-li zažít opravdové moře a plážovou pohodu, je pro vás Saint Tropez to pravé.

Zajímavá místa Francouzské riviéry

ID-100177232Francouzská riviéra představuje jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy. Nabízí malebné pláže, překrásné pobřeží a bohaté vyhlídky. Francouzská riviéra oplývá jižanským šarmem, který je znám jako Azurové pobřeží. Mezi nejznámější letoviska patří Nice, St. Tropez a Canes.

Nice je největším městem Francouzské riviéry. Moře je teplé již od konce května a ještě v listopadu se najdou otužilí plavci. Mile vás překvapí rybí trhyčerstvou nabídkou mořských plodů. Nejluxusnější nábřežní promenáda …more »

Sponzorované odkazy