Sponzorované odkazy

specialityPoslední dny to vypadá, že pokud si budeme chtít letos užít slunce, teplo a pravý prázdninový relax, budeme muset vyrazit někam mnohem více na jih. Počasí si dělá doslova, co chce, možná tedy není špatný nápad snažit se tyto pochmůrné dny projít třeba s výhledem plánování letní dovolené. Poshánět si potřebné informace, přečíst si a podívat se, jak to kde vypadá.

K letní dovolené zcela jistě patří zasloužený relax a v neposlední řadě také nějaké odreagování a uvolnění. Když se řekne prázdninový pobyt u moře, mnoho lidí si představí třeba kromě samotných pláží a letního žáru i večerní romantickou procházku a nakonec posezení v nějakém beachbaru u oblíbeného letního drinku, případně výtečné víno není špatný nápad!

Individuální požadavky na letní dovolenou

Samozřejmě záleží především na vás, co si od letní dovolené přesně představujete. Někdo se spokojí s celodenním koupáním u moře, je mu jedno, kolik je na pláži lidí, jaké jsou v blízkosti atrakce či zda je možnost využít nějakých vodních nebo jakýchkoliv jiných sportů. Jiný zase vyhledávají spíše klidnější místa a kromě mořských radovánek nesmí chybět ani výlety do přírody nebo cesty za památkami. Jsou i tací, kteří si nechtějí vařit, nechtějí se týden nebo dva vůbec o nic starat, chtějí úplně vypnout a nechat se obsluhovat a trochu se rozmazlovat. V závislosti na vašich představách a očekávání si musíte vybírat. Takže hotel s komplexním servisem nebo spíše soukromý apartmán?

speciality2Obvykle je vyžadováno také jakési kulturní a společenské vyžití, oblíbené jsou večery při hudbě a to ať již jste prakticky kdekoliv! Dobré jídlo a pití vás čeká v podstatě ve všech přímořských letoviskách. Ať již ve Španělsku, tak třeba i ve Francii, ale nakonec i v Itálii, Chorvatsku či Řecku si můžete dopřát tradiční místní pokrmy a speciality. Může jít o špagety, pizzu, čevapčiči, ale i palačinky či dobrou zmrzlinu. A pití? Co třeba vyhlášená chorvatská rakia nebo víno? Možné je zkrátka vše. Pokud dobře rozmyslíte, kam se vydat, nebudete litovat!  

Sponzorované odkazy