Sponzorované odkazy

Nestojíte o tradiční dovolenou na přelidněných plážích evropských letovisek, kde lidé hledají poslední kousek volné pláže? Nechcete už další proleženou dovolenou? Štvou vás ty nesnesitelné vedra, díky kterým si nakonec moře vůbec neužijete a strávíte půl dovolené v dostatečném chládku či na pokoji s klimatizací? Co takhle něco opravdu netradičního? Rujana leží kousek od nás a přitom to máme k našim německým sousedům kousek!

Rujana, nevětší německý ostrov, nabízí vše, co očekáváte od odpočinku. Využít můžete místní překrásné pláže, oddělené od silnic lesíky. Navíc tady nenarazíte na otravné pouliční prodavače kabelek. V červnu je moře jen pro otužilce, ideální na koupání se nabízí červenec a srpen. V září si možná už nezaplavete, ale můžete stavět nekonečné hrady z písku či podnikat procházky a výlety po okolí. Rujana má jedno mínus, na které se ale dá zvyknout, a tím je nepolevující vítr. Vyřešit to můžete koupí stanu či přístřešku. Rujanu si oblíbili bohatí i obyčejní turisté. Najdete zde kvalitní podniky slibující příjemně strávený večer u sklenky vína či kvalitního pokrmu. Dáváte přednost aktivní dovolené? Vyrazte na kolo či brusle, protože Rujana je známa jako ráj těch nenáročných sportů. Cyklisté mohou volit východ nebo jihovýchod ostrova, kde uvidí krásná místa. Pro bruslaře jsou k dispozici nekonečné inline stezky, které nabízí kvalitní povrch a příjemně strávené bruslení ve stínu vzrostlých stromů. Na své si přijdou také milovníci specialit. Navštivte místní přístav, kde si můžete v rybárně nechat připravit čerstvou, uzenou, pečenou nebo kořeněnou rybu. Největší lahůdka je ryba v žemli, která nahrazuje náš známý párek v rohlíku.

Východní půlka ostrova je plná lesů, občas můžete narazit na zámeček či větší vilu. Za návštěvu stojí také elegantní město Blinz s vyhlášenou hlavní promenádou. Nezapomeňte se zastavit na oblázkové pláži Sassnitz či v národním parku Jasmund. Rujana si získá vaše srdce a věřte, že se zde vždy rádi vrátíte. Vždyť je to z Prahy jen pár hodin cesty.

Sponzorované odkazy