Sponzorované odkazy

malta-riff-jonrawlinsonMaltská republika patří mezi vyspělé, hustě obydlené ostrovní země ve Středozemí. Vzhledem ke své strategické poloze tvořila Malta důležitý obchodní uzel. Hlavním městem je Valletta s překrásnou historickou částí.

Na Maltu se většinou turisté nevydávají kvůli plážím, ale spíše míří za památkami a kulturou. Největší pláž leží u města Mellieha na severozápadě Malty. Dlouhá písečná pláž se rozprostírá okolo cesty, kterou lemují stánky s drobným občerstvením. Nejhezčí pláž je bezpochyby v Blue Lagoon na Cominu. Jedná se o překrásné místo s blankytně modrým mořem. Voda je mělká a dno poseto jemným pískem. Blue Lagoon lemují útesy, ze kterých je krásný výhled. Za poplatek si můžete půjčit lehátko či slunečník. Pěknou pláž najdeme také u Blue Grotto na jihu ostrova. Voda je tu třpytivě čistá a bouřlivé vlny narážejí na skaliska. Další písečné pláže najdeme na západě ostrova v Golden Bay a na východě Malty u městečka Birzebbuga. Pláže jsou skvěle dostupné autobusem, autem i pěšky. Na Maltě najdeme také spoustu malých kamenitých pláží, které jsou tvořeny velkými placatými šutry. Nepohodlné ležení na balvanech vám jednoduše nahradí příjemný zvuk moře dorážejícího na útesy. Vstup do vody usnadňuje žebřík. Gozo, sesterský ostrůvek se chlubí oblíbenou a vyhledávanou pláží Ramia Bay.

malta-hafen-abends-wingingitMalta je poměrně přelidněný ostrov, který ročně navštěvují tisíce turistů. Potkat můžeme mladé studenty, kteří vyhledávají Maltu za účelem studia, převážně angličtiny. Za dovolenou sem míří také mladé rodiny s dětmi, pro které je připravena spousta atrakcí. Za zábavou sem míří mladé skupiny přátel anebo starší páry a senioři za kulturou. Noční život a místní gurmánské speciality vás určitě uchvátí!

Sponzorované odkazy