Sponzorované odkazy

V předchozích dvou dílech minisérie, která si dala za úkol zmapovat pláže s přívlastekem „městské“, jsme postupně zavítali do žhavé Brazílie, prosluněného Španělska i do deštivého Dánska. A jelikož je dnešní pokračování posledním dílem, měli bychom zamířit někam, kde slunce pálí během celého roku, písek je bílý jako slonovinová kost a moře je blankytně modré a čisté. Ano, zakončíme putování exotikou!

Začněme Asií

Pro mnohé je symbolem jihovýchodní Asie Thajsko. O jeho popularitě, která se během posledních let tak zvýšila, není třeba vést jakoukoli polemiku, jedná se o holý fakt. Nicméně, jihovýchodní Asie nabízí o mnoho víc, než jen Thajsko. Stačí zamířit do sousední Kambodži, která nabízí kromě úžasných kulturních památek a zajímavé, leč dosti krvavé historie, také krásnou přírodu. Hlavním turistickým cílem je město Sihanoukville, ležící na jižním pobřeží Kambodži, čítající populaci okolo 200 000 lidí. Kolem města se vinou písečné pláže, které jsou pro danou oblast tak typické. Proč tedy Kambodža místo Thajska? Inu, máte-li rádi soukromí, klid a neradi se přetlačujete o místo na pláži, a zároveň toužíte po stejné kvalitě služeb, není proč váhat.

Kambodža, Chris Cody

Kambodža, Chris Cody

V Asii ještě zůstaneme, tentokrát nás putování zavede do Hong Kongu. Zátoka Repulse Bay se nachází v jižní části města, moře je klidné a nemusíte se obávat silných vln. S čím však rozhodně můžete počítat, je čistota pláže, na které si Číňané velmi zakládají. V okolí se nachází spousta restaurací, obchodů či residencí.

Hong Kong,  Mark Lehmkuhler

Hong Kong, Mark Lehmkuhler

Poslední zastávka bude o notný kus západněji, v sultanátu Omán. Přestože na každé pláži musíte respektovat místní pravidla a titěrné bikiny nechte raději doma, neznamená to, že byste nemohli relaxovat blízko centra dění. Ku příkladu pláž Qurum Beach nabízí čtyři kilometry toho nejjemnějšího písku a jedny z nejkrásnějších západů slunce, navíc v těsné blízkosti nákupních center.

Omán,  Prasad Pillai

Omán, Prasad Pillai

Rada závěrem

Až příště budete trávit nějaký čas ve městě u moře, běžte se podívat na pláž. Třeba vás překvapí!

Sponzorované odkazy