Sponzorované odkazy

Po předchozích článcích, kde jsme opustili kouzelná místa opuštěných ostrůvků a vrhli se do víru velkoměst, by bylo záhodno navštívit zase nějaký ten „ráj na Zemi“. Tentokrát se vydáme na společné dobrodružství do vzdáleného Indického oceánu, konkrétně na pohádkově nádherné souostroví Seychely, rozkládající se severovýchodně od ostrova Madagaskar. Tato prezidentská republika čítající populaci okolo 80 000 obyvatel je zajímavým místem k návštěvě nejen pro ryze rekreační účel, ale i k poznání unikátní flóry a fauny, na kterou jsou Seychelané náležitě pyšní. Téměř polovina území je chráněná, ať už jako přírodní rezervace, či nejvyšším stupněm – vyhlášením národního parku. Díky své odlehlosti se rovněž staly Seychely domovem mnoha endemitických druhů, druhů, které se nevyskytují nikde jinde na světě, čímž se dostaly nejen do podvědomí vědců, ale i pod ochranu světového dědictví UNESCO.  Pojďme však na pláž!

Písek, voda a palmy

Pokud se vydáte na Seychely za válením se na pláži, nabízejí se vám tři základní možnosti v podobě tří největších a nejnavštěvovanějších ostrovů.  Největší ostrov Mahé se dá považovat za jakousi „bránu Seychel“; najdete zde luxusní střediska, opuštěné pláže i místa, kde zaplesá srdce každého milovníka podmořského světa. Ať už se vydáte na jakoukoli světovou stranu, narazíte na něco jiného – hornatější sever, historický jih, romantický západ, intimní východ. Nezapomeňte navštívit pláže Beau Vallon a Petite Anse.

Pláž Petite Anse, Fabio Achilli

Pláž Petite Anse, Fabio Achilli

Druhou možností je ostrov Praslin, jehož největší chloubou je Vallée de Mai, palmová rezervace pod patronátem UNESCO, kde naleznete endemitický druh palmy zvaný Lodoicea seychelská, který vytváří největší plody na světě. Obyčejnému smrtelníkovi se tyto plody podaří zahlédnout jen stěží, jsou velice vzácné, avšak pokud byste toužili spatřit až 30 kilový plod na vlastní oči, zamiřte do Pražské botanické zahrady, kde jeden exemplář hrdě vystavují. Pláží stojící za zmínku je rozhodně Anse Lazio, kterou zcela jistě poznáte z propagačních materiálů cestovních kanceláří.

Anse Lazio, Gerwin Sturm

Pláž Anse Lazio, Gerwin Sturm

Třetí variantou, kam na Seychelách vyrazit, je ostrov La Digue. Pro ten se rozhodnou zcela jistě všechny romantické duše, které chtějí okusit atmosféru každodenního života a vyhnout se komerčním hotelovým komplexům (samozřejmě, že zde jsou, ale v menší míře). Klenotem ostrova je proslulá pláž Anse Source d´Argent.

Pláž Anse Source d´Argent, Jean-Marie Hullot

Pláž Anse Source d´Argent, Jean-Marie Hullot

Sponzorované odkazy