Sponzorované odkazy

Oliver Townend

Oliver Townend

Hledáte místo na míle vzdálené civilizaci, příliš nepoznamenané lidskou činností, avšak nabízející luxusní vybavení a pláže, na nichž vás bude rušit jen šplouchání vln? Pakliže ano, pokračujte ve čtení! Dnes navštívíme ostrov Koh Rong, druhý největší ostrov Kambodži, který můžeme s čistým svědomím označit jako jedno z nejkrásnějších míst jihovýchodní Asie. V současné době však ostrovu hrozí nebezpečí v podobě rozsáhlé přestavby, jejíž cílem by měla být destinace schopná konkurovat těm nejatraktivnějším na celém světě — je tudíž třeba zavčasu rezervovat své letenky, pokud si chcete vychutnat krásy ostrova bez rušení nákladních aut.

Koh Rong je místem, které má co říct převážně milovníkům slunění v soukromí. Proto taky očekávejte jen pár jednoduchých, ale čistých bungalovů v okolí přístavu, stejně jako omezený počet restaurací. Co se týče dopravy, je třeba zatnout zuby a připravit se na poměrně časově náročnou cestu, která v případě levnějších trajektů dokáže být i docela nepohodlná. Vesměs se dá říci, že při levnější variantě trvá cesta okolo dvou a více hodin, pokud však uvolníte ze svých financí větší částku, dá se cesta stihnout během jedné hodiny. Na ostrově samotném nenajdete žádnou silnici, tudíž jako turisté budete odkázáni převážně pěší turistiku. Dejte si nicméně pozor, kam vaše kroky budete směřovat, na ostrově se nacházejí pastviny buvolů domácích, kterým se občas podaří překonat plot a stávají se velmi agresivními…

8178626131_430b5e043f_k

Aaron Bradford

Vraťme se k aktivitám, které můžete na ostrově podnikat. Kromě již zmíněného slunění se na pláži, stojí a zmínku i potápění a objevování podmořského světa, kterým je celá jihovýchodní Asie pověstná. Pokud se na potápění na vlastní pěst příliš necítíte, můžete využít služeb jednoho z mnoha potápěcích center jejichž cenové rozmezí se pohybuje okolo 10-20 $. Pláží na ostrově naleznete celkem 23, přičemž volba každá z nich nebude šáhnutím vedle. Mimo to, prostředí ostrova je tak čisté a moře tak průzračné, že za klidných večerů můžete pozorovat fosforeskující plankton jen pár metrů od břehu.

Aaron Bradford

Aaron Bradford

Sponzorované odkazy