Sponzorované odkazy

Portugalský ostrov Madeira, nazývaný taktéž Perla Atlantiku, patří zejména v jarních měsících mezi nejpopulárnější evropské destinace. Přízvisko „evropské“ vám možná po pohledu na mapu přijde zvláštní, jelikož vzdálenost Madeiry od Evropy je větší, než vzdálenost Madeira-Afrika, nicméně již od doby zámořských objevů a koloniální nadvlády, je Madeira střídavě pod Španělskou a Portugalskou správou. V souvislosti s dnešním článkem zmiňujeme ostrov Madeira, který je součástí stejnojmenné ho souostroví Madeira, čítající celkem 4 hlavní ostrovy — Madeira, Porto Santo, Ilhas Desertes a Ilhas Selvagens; všechny ostrovy jsou tektonického průvodu, a díky podmořskému Golfskému proudu, který ovlivňuje teplotu nejen okolního moře, si Madeira zachovává příjemné teploty během celého roku.

Artur Malinowski

Artur Malinowski

Svátky květin a barev

Madeira, jak již bylo zmíněno, je častým cílem turistů již v jarních měsících, kdy celý ostrov rozkvétá stovkami barev. Příroda na Madeiře je sama o sobě velmi zajímavou kapitolou, kvůli níž na ostrov zamíří každoročně tisíce turistů ročně. Milovníci květin jistě zamíří do hlavního města Funchalu, který je pověstný svou botanickou zahradou, kde naleznete květiny všemožných barev a druhů, zvláště orchideje. Madeira je místem, kde téměř v každém ročním období můžete být svědkem některé z mnoha slavností a oslav, které jsou pro tento ostrov tak typické. V květnu oslavy citrónů, cibule a květin, v červnu třešní a hudby, a na podzim oslavy vína, úrody a rolníků.

David Stanley

David Stanley

Madeira není ideální místem pro ty, kteří milují válení se u moře, horké dny a dlouhé hodiny strávené na slunci. Počasí je sice teplé, ale často oblačné díky mrakům sestupujícím z hor, doprovázené poměrně vysokou vlhkostí vzduchu.

Sponzorované odkazy