Sponzorované odkazy

azory1

Krajina skutečně připomíná Nový Zéland

Středomoří ani Černé moře nejsou nic pro vás? Zkuste netradiční exotiku, která není přehnaně daleko – Azory. Azorské souostroví tvoří 9 ostrovů, které patří k Portugalsku. Nacházejí se v Atlantském oceánu asi 1 500 km od Lisabonu. Ostrovy jsou sopečného původu a největší je ostrov São Miguel s rozlohou 759 km2. Mezi ostrovy se dostanete trajektem nebo letadlem.

Nový Zéland v Evropě

Přestože tu prakticky neustále fouká vítr od oceánu, je zde klima opravdu příjemné a teploty se celoročně pohybují mezi 14 – 25 °C. Díky častým dešťům jsou ostrovy krásně zelené a připomínají Nový Zéland. Na mnoha místech vyvěrají bohaté minerální prameny. Pláže jsou zde písčité nebo kamenité a moře nádherně modré a čisté. Na své si přijdou také milovníci vodních sportů a pozorovatelé velryb a delfínů. Potápěči zde zase mohou obdivovat několik vraků potopených lodí. Na výlet můžete vyrazit třeba k Ohnivému jezeru, do přírodního parku na ostrově São Miguel nebo vyšplhat na nejvyšší horu Portugalska – horu Pico. Obyvatelstvo je velice přátelské a zachovává staré tradice, jak křesťanské, tak i lidové. Pokud si chcete pochutnat na azorské kuchyni, vyzkoušejte tradiční pokrm cozido. Jedná se o maso, rýži, brambory a zeleninu, které se vloží do hrnce a společně se vaří v zemi. Díky vulkanické činnosti je na mnoha místech půda opravdu horká.

azory2

Pláže jsou čisté a moře azurově modré

Zkuste tedy netradiční dovolenou na Azorách. Není to přímo místo pro plážové povaleče, ale aktivní lidé a milovníci přírody si určitě přijdou na své.

Sponzorované odkazy