Sponzorované odkazy

Městečko Mafra nachází se zhruba 35 kilometrů od hlavního město Portugalska – Lisabonu a ukrývá jeden z největších palácových komplexů mezi kláštery. Tento klášter zároveň představuje nejznámější a nejvýraznější památku tohoto portugalského městečka.

Klášter ve městě Mafra byl postaven za dob krále Jana V. Historie jeho vzniku je zajímavá a velmi pozitivní, neboť za sebou ukrývá příběh krále Jana V. Ten se zavázal, že dostane-li potomka, dá postavit klášter. Stalo se tak dvakráte – jednou nechal postavit klášter Batalha a podruhé klášter v Mafře.

Největší a lehce výstřední

Ač je klášter Mafra na první pohled monumentální a architektonicky běžný, jde o výstřední stavbu, jejíž realizace trvala mnoho let a zaměstnala na 50 tisíc lidí. Stejně tak náklady na jeho výstavbu byly závratné a daly dokonce vzniknout portugalskému pořekadlu, které praví, že král dal proměnit diamanty z Brazílie v kámen Mafry.

3Klášter z 18. století je největší církevní stavbou v Portugalsku. Rozsáhlý palácový komplex ukrývá královský palác, knihovnu a baziliku. A jak jste již z portugalského pořekadla pochopili, stavba byla financována brazilským zlatem a diamanty.

Kouzlo zvonů a vůně knih

Pro ty z vás, kteří milují libozvuké zvonění zvonů, je klášter Mafra ideální, neboť ukrývá neskutečné množství 114 zvonů. Stejně tak klášter zaujme vášnivé čtenáře, a to hlavně svojí 88 metrů dlouhou knihovnou, která ukrývá 30 tisíc svazků.

Klášter Mafra je zajímavým místem a tipem na výlet.

Mafra

Sponzorované odkazy