Sponzorované odkazy

Štítek: Madeira

Barevná perla Atlantiku zvaná Madeira

Portugalský ostrov Madeira, nazývaný taktéž Perla Atlantiku, patří zejména v jarních měsících mezi nejpopulárnější evropské destinace. Přízvisko „evropské“ vám možná po pohledu na mapu přijde zvláštní, jelikož vzdálenost Madeiry od Evropy je větší, než vzdálenost Madeira-Afrika, nicméně již od doby zámořských objevů a koloniální nadvlády, je Madeira střídavě pod Španělskou a Portugalskou správou. V souvislosti s dnešním článkem zmiňujeme ostrov Madeira, který je součástí stejnojmenné ho souostroví Madeira, čítající celkem 4 hlavní ostrovy — Madeira, Porto Santo, Ilhas Desertes a Ilhas Selvagens; všechny ostrovy jsou tektonického průvodu, a díky podmořskému Golfskému proudu, který ovlivňuje teplotu nejen okolního moře, si Madeira zachovává příjemné teploty během celého roku.

Artur Malinowski

Artur Malinowski

Svátky květin a barev

Madeira, jak již bylo zmíněno, je častým cílem turistů již v jarních měsících, kdy celý ostrov rozkvétá stovkami barev. Příroda na Madeiře je sama o sobě velmi zajímavou kapitolou, kvůli níž na ostrov zamíří každoročně tisíce turistů ročně. Milovníci květin jistě zamíří do hlavního města Funchalu, který je pověstný svou botanickou zahradou, kde naleznete květiny všemožných barev a druhů, zvláště orchideje. Madeira je místem, kde téměř v každém ročním období můžete být svědkem některé z mnoha slavností a oslav, které jsou pro tento ostrov tak typické. V květnu oslavy citrónů, cibule a květin, v červnu třešní a hudby, a na podzim oslavy vína, úrody a rolníků.

David Stanley

David Stanley

Madeira není ideální místem pro ty, kteří milují válení se u moře, horké dny a dlouhé hodiny strávené na slunci. Počasí je sice teplé, ale často oblačné díky mrakům sestupujícím z hor, doprovázené poměrně vysokou vlhkostí vzduchu.

Ostrov květin Madeira – tipy na výlet

madeiraZavítejme ještě do třetice na ostrov Madeira a dnes se podíváme, co nám může nabídnout, jaké krásy můžeme objevovat a kam se můžeme vydat.

Tipy na výlet

Skrze hornatost Madeiry bude cestování trošku náročnější, ale určitě bude stát za to. K vidění je tady toho požehnaně. Navštívit můžete malebná městečka, přírodu plnou scenérií, kosmopolitní hlavní město a mnoho památek a dalších krás.

  • Rybářská vesnice Camara de Lobos, kterou namaloval Winston Churchill
  • Jeden z nejvyšších útesů na ostrově se jménem Cabo Girao
  • Kráter a nad ním se tyčící vrchol Eira do Serrado
  • Vesnice Monte, která vás přivítá známými zahradami a kostelíkem, kde je pohřben císař Karel V.
  • Okolní ostrůvky obklopující blízký ostrov Porto Santo, kde žil i Kryštof Kolumbus a kde najdete 9 kilometrů dlouhou Zlatou pláž

Bonus na závěr

Madeira je plná zázraků, které vyléčí nejedno nemocné tělo a zajisté i duši. Léčivé účinky má jemný písek i pramenitá voda.

Ostrov květin Madeira – zábava pro všechny

Těšit se můžete na bohatý podmořský svět

Těšit se můžete na bohatý podmořský svět

Vydejte se za perlou Atlantiku, není řeč o ničem jiném, než o ostrově  Madeira a dnes se podíváme, co nás zde vlastně čeká. Aneb neunudíme se k smrti a budeme zde mít co dělat?

Procházky kolem Levadas

Levadas jsou zavlažovací kanály, kolem kterých se dají podnikat zajímavé, krátké i dlouhé, náročné i nenáročné procházky. Na cestách kolem Levadas můžete objevovat veškeré krásy Madeiry, neboť kanály křížem krážem lemují celý ostrov.

Potápění v průzračných vodách

Madeira bývá spojována s potápěním. U Garajau, jedno města na Madeiře, se totiž nachází první podmořská rezervace v Evropě. Díky ní se můžete potápět a obdivovat tak krásy pestrých barev malých, středních i větších rybiček, prozkoumat vraky potopených lidí a vydat se jimi cestou za hledáním pokladu.

Ostrov je na potápění zaměřen, a tak vám nabídne několik potápěčských škol.

Víno, ženy, zpěv…

Madeira je proslulá také vynikajícím vínem a také specialitou Espetades (kousky masa na rožni).

A samozřejmě nesmí chybět přehršel sportů a slunění na plážích…

Madeira – ostrov květin či perla Atlantiku

madeiraOstrov květin a perla Atlantiku v jednom? O čem je řeč? O jednom krásném ostrově, který se ukrývá v Atlantickém oceánu a těší oko všech, kteří se sem vydají. Zkrátka řečeno by se dalo říci, že jde o „poetické názvy pro ještě poetičtější ostrov“.

Portugalské ostrov schovaný v Atlantském oceánu je vzdáleno 580 kilometrů od pobřeží Maroka a téměř tisíc kilometrů od Lisabonu. Ostrov byl objeven roku 1420 dvěma mořeplavci a později se stal zastávkou či odpočinkovým místem na cestách do daleké Asie.

Ostrov květin

Na ostrově sopečného původu se díky vulkanické půdě velmi daří exotickým rostlinám. Vulkanická půda v kombinaci s teplým podnebím tvoří ideální prostředí pro rozmatlou škálu 700 exotických květin, které jinde na světě uvidíte jen v botanických zahradách.

Vidět zde můžete kapradiny, jalovce vavříny, orchideje, lilie, magnolie či azalky.

Podnebí vhodné pro dovolenou

Zmíněné podnebí společně s působením Golfského proudu dělá z Madeiry populární a turisticky milovanou destinaci. Nespornou výhodou je, že na Madeiru se můžete vydat v jakémkoli ročním období a vždy si dovolenou báječně užijete.

V zimě dosahuje teplota 20 stupňů a v létě průměrně 24 stupňů.

Příroda rozmanitých scenérií

Nejen rostlinstvo je velmi rozmanité, ale také příroda samotná. Milovníci turistiky to zde budou dozajista milovat. Vnitrozemí totiž ukrývá hory s krásnými scenériemi a pobřeží poskytují příjemné pláže s průzračnou hřejivou vodou.

Nejnebezpečnější letiště světa

imagesCA9CX90T

Letiště na Madeiře

Vybrali jste si dovolenou a již přemýšlíte nad tím, jak zvládnete let? Pokud máte z létání strach, tak na tyhle letiště se raději nepouštějte. Seznamte se s nejnebezpečnějšími letišti světa, kde vás nemusí vždy čekat hladké přistání. Krátké dráhy, nízké přelety nebo nebezpečné manévry vás mohou potkat na letištích po celém světě. Které jsou ty nej?

 

Mnoho letišť má svoje specifika

 

imagesCATPJA3C

Takováto show vás čeká na ostrově Svatý Martin

Začněme tedy pořádně zostra. Letiště v Bhútanu je skryto mezi vrcholky hor, které dosahují výšky až 4900 metrů. Na přistání si může troufnout pouze speciálně školený pilot, který dokáže v těžkém terénu letadlo bravurně ovládat. Další letiště je nebezpečné hlavně svou délkou dráhy. Gibraltar Airport má dráhu dlouhou pouhých 1828 metrů a při vzletu i přistání musí být piloti naprosto precizně přesní. Nebezpečné letiště se nachází rovněž na ostrově věčného jara Madeiře. I zde mohou s letadlem přistávat pouze speciálně školení piloti, kteří jsou pak schopní letadlo nasměrovat do hor a na poslední chvíli jej prudce stočit k přistání. Na ostrově Svatý Martin a letišti Princess Juilana International Airport se piloti potýkají s manévrováním letadla těsně nad plotem oddělujícím dráhu od pláže.

Adrenalin zažijete rovněž při přistávání na dráze nacházející se na okraji hory v 2030 metrech. Africká přistávací dráha Matekane v Lesothu je dlouhá necelých 400 metrů a obklopuje ji 600 metrů vysoká skála. Vyškolení a speciálně vycvičení piloti se jistě postarají o hladký průběh vzletu, samotného letu i přistání.


Ostrov věčného jara – Madeira

arthu84Rozlohou malý nenápadný ostrov ležící v Atlantiku nabízí návštěvníkům rozmanitou přírodu, zábavu a zajímavá místa. Portugalský ostrov hýří pestrými barvami květů, rostlin a vavřínovými lesy. Hlavní město portugalského ostrova Funchal (čteno Funšal) má přístav z roku 1962, který sloužil jako významný dopravní uzel. Město Funchal nabízí široké spektrum historických památek, muzeí a květinových zahrad, které jsou tvořeny celou florou Portugalska, Afriky a Brazílie. Faunu zastupují zahrady s tropickým ptactvem nebo sbírka vycpaných zvířat. Madeiře se přezdívá perlou Atlantiku a právem symbolizuje jednu z nejpestřejších vegetací na světě. Ze sportů nabízí Madeira hlavně golf, squash, rybaření, procházky a projížďky na koních. …more »

Sponzorované odkazy