Sponzorované odkazy

madeiraOstrov květin a perla Atlantiku v jednom? O čem je řeč? O jednom krásném ostrově, který se ukrývá v Atlantickém oceánu a těší oko všech, kteří se sem vydají. Zkrátka řečeno by se dalo říci, že jde o „poetické názvy pro ještě poetičtější ostrov“.

Portugalské ostrov schovaný v Atlantském oceánu je vzdáleno 580 kilometrů od pobřeží Maroka a téměř tisíc kilometrů od Lisabonu. Ostrov byl objeven roku 1420 dvěma mořeplavci a později se stal zastávkou či odpočinkovým místem na cestách do daleké Asie.

Ostrov květin

Na ostrově sopečného původu se díky vulkanické půdě velmi daří exotickým rostlinám. Vulkanická půda v kombinaci s teplým podnebím tvoří ideální prostředí pro rozmatlou škálu 700 exotických květin, které jinde na světě uvidíte jen v botanických zahradách.

Vidět zde můžete kapradiny, jalovce vavříny, orchideje, lilie, magnolie či azalky.

Podnebí vhodné pro dovolenou

Zmíněné podnebí společně s působením Golfského proudu dělá z Madeiry populární a turisticky milovanou destinaci. Nespornou výhodou je, že na Madeiru se můžete vydat v jakémkoli ročním období a vždy si dovolenou báječně užijete.

V zimě dosahuje teplota 20 stupňů a v létě průměrně 24 stupňů.

Příroda rozmanitých scenérií

Nejen rostlinstvo je velmi rozmanité, ale také příroda samotná. Milovníci turistiky to zde budou dozajista milovat. Vnitrozemí totiž ukrývá hory s krásnými scenériemi a pobřeží poskytují příjemné pláže s průzračnou hřejivou vodou.

Sponzorované odkazy