Sponzorované odkazy

imagesCA9CX90T

Letiště na Madeiře

Vybrali jste si dovolenou a již přemýšlíte nad tím, jak zvládnete let? Pokud máte z létání strach, tak na tyhle letiště se raději nepouštějte. Seznamte se s nejnebezpečnějšími letišti světa, kde vás nemusí vždy čekat hladké přistání. Krátké dráhy, nízké přelety nebo nebezpečné manévry vás mohou potkat na letištích po celém světě. Které jsou ty nej?

 

Mnoho letišť má svoje specifika

 

imagesCATPJA3C

Takováto show vás čeká na ostrově Svatý Martin

Začněme tedy pořádně zostra. Letiště v Bhútanu je skryto mezi vrcholky hor, které dosahují výšky až 4900 metrů. Na přistání si může troufnout pouze speciálně školený pilot, který dokáže v těžkém terénu letadlo bravurně ovládat. Další letiště je nebezpečné hlavně svou délkou dráhy. Gibraltar Airport má dráhu dlouhou pouhých 1828 metrů a při vzletu i přistání musí být piloti naprosto precizně přesní. Nebezpečné letiště se nachází rovněž na ostrově věčného jara Madeiře. I zde mohou s letadlem přistávat pouze speciálně školení piloti, kteří jsou pak schopní letadlo nasměrovat do hor a na poslední chvíli jej prudce stočit k přistání. Na ostrově Svatý Martin a letišti Princess Juilana International Airport se piloti potýkají s manévrováním letadla těsně nad plotem oddělujícím dráhu od pláže.

Adrenalin zažijete rovněž při přistávání na dráze nacházející se na okraji hory v 2030 metrech. Africká přistávací dráha Matekane v Lesothu je dlouhá necelých 400 metrů a obklopuje ji 600 metrů vysoká skála. Vyškolení a speciálně vycvičení piloti se jistě postarají o hladký průběh vzletu, samotného letu i přistání.


Sponzorované odkazy